Moje vitrine

Evo jedno lagano pitanje , a možda i dva !
Gledao sam i slinio na Ebayu na ovu lokomotivu , ali me kolega upozorio da Trix sam po sebi zna biti "bučan" , pa me eto za zanima jeli to istina , a zanima me dali je sami "sound" na lokomotivi dosta glasan . To pitam zato jer sam ćuo jednu Rocovu lokomotivu sa original ugrađenim sonddecoderom koja se jedva se ćula pa su je dečki morali dorađivati i onda se nije baš pokazala , za razliku od recimo trixova Bigboya kojega si čuo u drugoj prostoriji !
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Evo jedno lagano pitanje , a možda i dva !
Gledao sam i slinio na Ebayu na ovu lokomotivu , ali me kolega upozorio da Trix sam po sebi zna biti "bučan" , pa me eto za zanima jeli to istina , a zanima me dali je sami "sound" na lokomotivi dosta glasan . To pitam zato jer sam ćuo jednu Rocovu lokomotivu sa original ugrađenim sonddecoderom koja se jedva se ćula pa su je dečki morali dorađivati i onda se nije baš pokazala , za razliku od recimo trixova Bigboya kojega si čuo u drugoj prostoriji !
U pravu si, Trix jeste bucniji od npr. Roco-vih modela. To se odrazava i na sam zvuk koji reprodukuje decoder. Srecom, u pitanju je tip lokomotive koja i u stvarnosti vozi sporim ritmom, tako da je zvuk idealan u sporom rezimu voznje modela. Sa druge strane, model je izuzetno detaljan i kvalitetan, metalan i robustan. Pogon mi se ne dopada, malo je bucniji i pogoni samo 4 osovine. Mozda je Rivarossi bolje resenje po pitanju br 96.
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Usudit ću se prokomentirati ovu kolekciju... Baš mi se sviđa tvoja kolekcija.! Većinom kolekcionari govore kako se dobro opredjeliti za određenu državu epohu i to, no ova kolekcija mi je zanimljiva baš zbog te (umjerene) raznolikosti, a opet sve izgleda poprilično ujednačeno i skladno, i kao da je svaki model pažljivo odabran (vjerojatno i je)... Uglavnom, baš je zanimljiva kolekcija... Prva liga :D
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Usudit ću se prokomentirati ovu kolekciju... Baš mi se sviđa tvoja kolekcija.! Većinom kolekcionari govore kako se dobro opredjeliti za određenu državu epohu i to, no ova kolekcija mi je zanimljiva baš zbog te (umjerene) raznolikosti, a opet sve izgleda poprilično ujednačeno i skladno, i kao da je svaki model pažljivo odabran (vjerojatno i je)... Uglavnom, baš je zanimljiva kolekcija... Prva liga :D
Uglavnom su zastupljene dizel lokomotive (evropske) raznih epoha i zemalja.Parna vuca se trenutno ne nabavlja jer sam se navukao na zvucne decodere a jos uvek nemam iskustva ugradjivati ih u
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Nema celog teksta,kao sto rekoh,jos uvek se ne usudjujem ugradjivati zvucne decodere u parnjace,tako da su dizel trenutno No.1.Hvala ti na lepim recima o mojoj kolekciji.Nastavljam uskoro sa pojedinacnim predstavljanjem modela....
 

Nenad

Član foruma
A da ti se nije pokvario fotoaparat ??? Ako treba da ti nabavimo novi :hihihi:, ima tu jos modela koje treba slikati i pokazati ostalim kolegama koji nisu imali tu cast da ih vide uzivo u tvojoj kolekciji...i naravno cuju!!! :respect:
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
A da ti se nije pokvario fotoaparat ??? Ako treba da ti nabavimo novi :hihihi:, ima tu jos modela koje treba slikati i pokazati ostalim kolegama koji nisu imali tu cast da ih vide uzivo u tvojoj kolekciji...i naravno cuju!!! :respect:
Bice,bice,mozda vec danas!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Inače Trix-ova Lollo je puno detaljnija od Roca,a da ne govorim o Mehanu.
Trix-ove možeš naći veoma povoljno preko e-bay (a) i to sa pripremom ili instaliranim DCC-om. :papa:
Btw. Lollo mi je jedna od ljepših njemačkih diesel loksi iako se mnogi neće složiti sa mojom mišlju.:dada:
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Inače Trix-ova Lollo je puno detaljnija od Roca,a da ne govorim o Mehanu.
Trix-ove možeš naći veoma povoljno preko e-bay (a) i to sa pripremom ili instaliranim DCC-om. :papa:
Btw. Lollo mi je jedna od ljepših njemačkih diesel loksi iako se mnogi neće složiti sa mojom mišlju.:dada:
U pravu si,Trix-ova je zaista lepsa(mislim i da je cela od metala).Ovu sam nabavio takodje preko e-bay za 30eur,sto zaista smatram vrlo povoljnom kupovinom.Ima dss prikljucak( ubacio sam Tams ldg32,tako da je sada dcc).Jedino sto joj nedostaju detalji koji se naknadno montiraju,ali i to cu vremenom nabaviti.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
U pravu si,Trix-ova je zaista lepsa(mislim i da je cela od metala).Ovu sam nabavio takodje preko e-bay za 30eur,sto zaista smatram vrlo povoljnom kupovinom.Ima dss prikljucak( ubacio sam Tams ldg32,tako da je sada dcc).Jedino sto joj nedostaju detalji koji se naknadno montiraju,ali i to cu vremenom nabaviti.
Spremam je za ugradnju zvuka...nema smisla da ovakva lepotica ne dobije zvucni dekoder:slinim:
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Jedina elektra u mojoj kolekciji:Vitrains SNCB serije 1600,ep.IV,dcc.Odlican model,sa puno detalja i perfektnim osvetljenjem,voznja je takodje za svaku pohvalu.
Picture 339.jpg Picture 340.jpg Picture 341.jpg
 
Last edited by a moderator:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh