Moje vitrine

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ovo je džabe... ako se sjećam, set je bio 700 EUR :mad:
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Zanimljivost za koju nisam znao,Rivarossi V320 sa centralnim motorom i kardanskim prenosom.Pre ove imao sam par komada sa klasičnim kružnim vertikalno postavljenim motorom.Za ovu verziju ranije nisam čuo.Model iz 95-e godine.DSC_0326.JPG DSC_0325.JPG
 

Attachments

  • DSC_0322.JPG
    DSC_0322.JPG
    106.9 KB · Pregleda: 14

1borna

Veteran foruma
Sa V 320 od Rivarossija treba biti pažljiv, na više postova u raznim forumima se vlasnici žale da su im napukli zubčanici
u prijenosu ili osovinama! Ja sam imao priliku kupiti jednu u izvedbi za Maerklin no odustao sam...
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Sa V 320 od Rivarossija treba biti pažljiv, na više postova u raznim forumima se vlasnici žale da su im napukli zubčanici
u prijenosu ili osovinama! Ja sam imao priliku kupiti jednu u izvedbi za Maerklin no odustao sam...
Na osovinama su ostali mesingani zupcanici kao i kod starijih serija,jedino sto mi ne uliva poverenje je kardan koji izgleda vrlo krhko i tanko.Lokomotiva za sada odlicno vozi bez ikakvih problema.Citao sam o tome po stranim forumima,uglavnom svi spominju nepouzdan kardan...
 

1borna

Veteran foruma
Znači da su se malo opametili i maknuli plastiku iz pogona, kardane je ipak lakše zamijeniti nekim kvalitetnijima
ukoliko puknu.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Znači da su se malo opametili i maknuli plastiku iz pogona, kardane je ipak lakše zamijeniti nekim kvalitetnijima
ukoliko puknu.[/QUOTE
Znači da su se malo opametili i maknuli plastiku iz pogona, kardane je ipak lakše zamijeniti nekim kvalitetnijima
ukoliko puknu.
Hmmm,ne mogu da setim,mozda su starije verzije V320 imale plasticne zupcanike,kod ove je sve u mesingu.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Iskoristio sam popust u Memobi i pazario Usatc s100..Model je po meni odlično uradjen,sa puno detalja i filingranskim štanglama.Veliki nedostatak je nepostojanje svetala na krajevima lokomotive. :mad:DSC_0354.JPGDSC_0349.JPG
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Ja to mirisem nekoga ko je zaražen JZ virusom! :pivo::pivo::pivo:
To mora da se polije kolega a i da se provoza. Kad zakazujes test voznju?
Videcemo kolega da li ce preci u JZ.A voznja moze i sutra,taman da mi pozajmis neki N-ovski srafciger jer sa Ho ne mogu da rasklopim loksu i stavim decoder.Ma kakvi,srafovi su u Z:harakiri
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Između ostalog i zato jer nema svjetla je sad došla na tu cijenu.
Moguce,koliko sam video,i ostale nemaju funkcionalna svetla(samo far bez funkcije).Zbunio me je Mon koji ima Jouef-ov model sa svetlima?!Rivarossi i Jouef su jedno isto.Nista mi nije jasno:eek:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ovo je zanimljivo :) Rivarosijev model HR2476 nema fenjere dok Rivarosijev model HR2475 ima jedan fenjer naprijed i jedan odozada funkcionalan.
E sad....

a01.JPG
A02.JPG

Kupiti od Hornbya za Rivarossi ove dijelove:
A03.JPG
A04.JPG

Uz napomenu da je potrebno pogledati da li u fremu postoji ovaj utor označen žutom bojom. ako ne postoji nema veze mora se malo modificirati ali ništa strašno.
A05.JPG

Ova prerada ne bi trebala biti skupa. I to je to :)
Tu ti je link na listu dijelova... a na kraju ti je Hornby kontakt
http://www.hornbyinternational.com/folletos/rivarossi/HR2475.pdf
 

nik

Veteran foruma
Neke varijante Rivarossi modela imaju fenjere a neke ne. One koje ga imaju kod njih je funkcionalan kao i kod Jouef modela. Naknadna ugradnja je suvišan trud - onda je bolje odmah kupiti model sa fenjerom.
 

nik

Veteran foruma
Problem je u stvari glupan kod Hornbyja koji je radio pripremu proizvodnje. To je sigurno netko tko nikada uživo nije vidio parnu lokomotivu pa misli ako na slici lokomotiva nema fenjera da je to onda takva varijanta. A po danu fenjeri nemaju funkciju i nisu obavezni pa kod manevarke koja je uvijek u stanici, što znači u blizini objekta u kojem se održavaju fenjeri, oni često preko dana nisu ni montirani na svoje mjesto. Kad su došli fenjeri sa električnom rasvjetom onda ih više nije trebalo čistiti i puniti pa se nisu ni skidali.
Na slici dolje se lijepo vide šiljci pokraj odbojnika na koje se nataknu fenjeri. A također se vidi da lokomotiva još nema električnu instalaciju za rasvjetu.
hr2641.jpg

Na modelu su onda pametnjakovići u Hornbyju uklonili fenjere misleći kako ih ova lokomotiva nema.
3963_$_57-1_unstretched.JPG

I što je najgluplje za to uklanjanje fenjera su trebali izmjeniti i nekoliko alata što je dodatni trošak koji je bio nepotreban.
:wc:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh