Moje vitrine

1borna

Veteran foruma
Sve mi se čini da je netko od Maerklinovog šinobusa (u DC izvedbi Hamo) napravio radno vozilo i to prilično dobro
obzirom na brojne izmjene na karoseriji i nadogradnje?
Maerklin je pred 20-ak godina napravio nešto slično no tada Hamo više nije postojao. Slikaj to čudo odozdola i u
rastavljenom stanju :fotic:
 

Davor

Veteran foruma
TMD JŽ/ŽS i dr.
Foto: Jagafoto
911-318DSCF4566f.jpg
 

1borna

Veteran foruma
To nije Hamo nego prerada Maerklina na DC (vidi se odozdola ručni rad pobirača struje sa izoliranih kotača)
Na motoru je umjesto statora sa namotajima stavljen magnet. U svakom slučaju opsežan posao za pohvalu!:aplauz:
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
A kabotaza?Cela je metalna i odlicno izgleda.Nema farove i zato na sasiji nema sijalica.Svi detalji na krovu su takodje metalni.Ne znam da li je Marklin pravio takav model pre ovog koji ima sve moguce digi-funkcije.
 

1borna

Veteran foruma
Huh sad si me stavio na muke :wc:
Maerklinova karoserija je plastična a ova tvoja izgleda kao nečija tvornička na koju je netko stavio još dodataka?
Pogledaj iznutra da nema možda kakvu tvorničku oznaku, švicarski Hag je radio karoserije od metala kao i podvozja
koja su sličila Maerklinovim i bio je za AC ili DC.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Pogledacu i t:odlicno je napravljena,zato sam i pomislio da je ceo model fabricki,mada nisam nasao kod Marklin-a takav primerak.Moze biti neki maloserijski proizvodjac jer se vidi da je farban naknadno (kabotaza).Kako god,lepo radi,samo da ubacim osvetljenje i decoder i bice to odlican model.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh