Nase makete - zdaki i darko

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Momci, ovo je stvarno vrijedno svake pohvale! :palac_gore:
 
A

Anonymous

Guest
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

:ples2: ne da ste maheri nego ste umjetnici :ples2:
 

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Hvala. :) Opet smo malo prepravljali prodavnicu i ovo bi trebao da bude konacan izgled. :D Kada sve dodje na svoje bice ok i prvi put da smo zadovoljni izgledom ... Naredjali smo i ofarbali krov, podigli je celu za par stepenika i odradili nov izlog :D
 

Attachments

  • slika11.jpg
    slika11.jpg
    102.5 KB · Pregleda: 224

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Imali smo manjka vremena ali smo ipak uspeli da odradimo jednu malu kucicu koja je planirana da stoji pored prelaza puta preko pruge. Prvi put smo koristili akrilno vezivo koje je spominjao Mija, hvala :D, i ispalo je i vise nego dobro. :D
 

Attachments

  • slika5.jpg
    slika5.jpg
    78.4 KB · Pregleda: 226
  • slika4.jpg
    slika4.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 224
  • slika3.jpg
    slika3.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 225
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 223
  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 224

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

hvala :D Imamo manjak vremena ali smo uspeli da zavrsimo maketu koju smo zapoceli. Novina je sto smo izgled kuce nasli na netu, mislim da je neki hotel u pitanju. Ofarbali smo kako smo mi hteli i dodali par stvari. Naravno neke jos sitnije detalje nismo sredili ali osnova je to.
 

Attachments

  • slika3.jpg
    slika3.jpg
    103.9 KB · Pregleda: 159
  • Slika2.jpg
    Slika2.jpg
    100.7 KB · Pregleda: 161
  • Slika1.jpg
    Slika1.jpg
    99.6 KB · Pregleda: 159

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Danas sam malo eksperimentisao i isprobavao neke ideje. Nasao sam neke sasusene biljke i posipao ih razblazenim drvofiksom i posipao mlevenim origanom. Osim sto mirise :D meni super izgleda :) Videcu kako ce se sve drzati, pa ukoliko se pokaze dobrim ide na buducu maketu :D Ovih dana cu da kupim i suseni persun mislim da on ima malo tamniju nijansu pa cu i to na neko drvce.
 

Attachments

  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 116
  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    88.3 KB · Pregleda: 115

Igor_A.

Član foruma
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

zdaki kaže:
Nasao sam neke sasusene biljke i posipao ih razblazenim drvofiksom i posipao mlevenim origanom. Osim sto mirise :D meni super izgleda :) Videcu kako ce se sve drzati, pa ukoliko se pokaze dobrim ide na buducu maketu :D Ovih dana cu da kupim i suseni persun mislim da on ima malo tamniju nijansu pa cu i to na neko drvce.

Što se tiče izrade drveća, nebi te htio obeshrabriti :) , ali mislim da se prema onome što sam imao priliku pročitati na internetu u raznim tutorijalima za izradu drveća, korištenje posipa od organskih materijala baš i ne preporučuje, vjerojatno s razlogom :hmmm .
Možda da nabaviš kupovni posip ili pokušaš izraditi vlastiti od spužve npr., kada već eksperimentiraš i ulažeš trud.
 

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Ma ionako sam dosta daleko od same makete pa ima vremena da stoje i vidim im mane. Ako ne trazimo drugo resenje, a ova drvca su nenormalno realisticna. Jel znas razlog? Probao sam i od sundjera, a na nekoj maketi sam video jos jedno drvo i dobio ideju za njegovu izradu od vate, ali za sada ovo izgleda najbolje, ali ako nije dobro ok :D
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

zdaki kaže:
Jel znas razlog?

Razlog je najvjerojatnije taj što posipi od organskih materijala, kao što su origano i sl. s vremenom mjenjaju boju, mrve se a mogu i privlačiti kojekakve kukce koji onda rade dodatnu štetu na maketi. Kupovni posipi su rađeni uglavnom od fino mljevene spužve, a oni za izradu terena se izrađuju još i od piljevine u kombinaciji sa raznim bojama.
Spužvu nije problem samljeti u multipraktiku ili mlincu za kavu, nakon toga bi ju trebao pomješati sa željenom bojom, osušiti i nakon sušenja nebi bilo loše još jednom samljeti, jer se u sušenju malčice sljepi, ali ako ti više odgovara origano i peršin, nitko ti ne brani :)
 

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

hvala na savetu. Probacu ja sve to, a ovo sam imao danas pri ruci pa se malo igrao. Mozda se i ovo moze naprskati bezbojnim lakom i tad mislim da nece biti problema. Kao sto sam rekao probacu sve, citao sam dosta i dalje citam pa cemo videti sta je dobro a sta ne :D
 

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Nismo se skoro javljali, ali nije da nismo radili :D Napravili smo pilanu sa pomocnom zgradom. Plan je da tu ubacimo i neki manji kran ili onu ruku za pretovar trupaca, ali otom potom. Setili smo se od cega da napravimo rezanu gradju i daske ali nismo stigli da kupimo :D
 

Attachments

  • slika5-5.jpg
    slika5-5.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 351
  • slika5-4.jpg
    slika5-4.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 350
  • slika5-3.jpg
    slika5-3.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 351
  • slika5-2.jpg
    slika5-2.jpg
    69.2 KB · Pregleda: 349
  • slika5-1.jpg
    slika5-1.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 349

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Druga gradjevina je visespratnica iz dva dela koja su spojena... U narednom periodu planiramo vise ovih kucica za naseljeni deo.
 

Attachments

  • slika6-2.jpg
    slika6-2.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 347
  • slika6-1.jpg
    slika6-1.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 347
  • slika5-7.jpg
    slika5-7.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 348
  • slika5-6.jpg
    slika5-6.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 348

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Sklopili smo pivnicu :D Bice tu jos dosta ukrasa. Napravio sam i kran za pilanu, ali nije ofarban pa ako nekog bas interesuje postavicu sliku. ;)
 

Attachments

  • slika7-3.jpg
    slika7-3.jpg
    89.2 KB · Pregleda: 291
  • slika7-2.jpg
    slika7-2.jpg
    72.7 KB · Pregleda: 290
  • slika7-1.jpg
    slika7-1.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 290

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Sta da kazem osim da nam je drago i da se trudimo da radimo sto bolje i lepse :) Hvala jos jednom i znace komentari pogotovo ljudi koji imaju predivne makete ;)
Da torrente, samo su nam na toj kucici debeli oluci, pojma nemam sta mi bi da ih stavim. Zamenicu ih. U zadnja dva tri dana smo dosta radili i do pre pola sata sklapali maketu, tako da nije stigla posteno ni da se osusi na nekim mestima :)
 

Attachments

  • slika8-2.jpg
    slika8-2.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 174
  • slika8-1.jpg
    slika8-1.jpg
    77.2 KB · Pregleda: 173

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Zapoceli smo kompleks od nekoliko slicnih kucica i ovo je prva. Imamo jos tri delimicno spremne pa kad ih sklopimo saljem slike :)
 

Attachments

  • slika9-3.jpg
    slika9-3.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 85
  • slika9-2.jpg
    slika9-2.jpg
    90.2 KB · Pregleda: 86
  • slika9-1.jpg
    slika9-1.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 85

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Zavrsili smo jos tri slicne kucice. Svaka ima razlicit krov, fasadu ali je osnova i velicina ista. Svaka kucica je zasebna. Sa leve i desne strane planiramo vece gradjevine. Mozda uradimo jos neku ovakvu ali ima vremena. :)
 

Attachments

  • slika12-1.jpg
    slika12-1.jpg
    112.4 KB · Pregleda: 38
  • slika11-2.jpg
    slika11-2.jpg
    77.2 KB · Pregleda: 38
  • slika11-1.jpg
    slika11-1.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 38
  • slika10-2.jpg
    slika10-2.jpg
    76.8 KB · Pregleda: 37
  • slika10-1.jpg
    slika10-1.jpg
    103.8 KB · Pregleda: 37

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh