Pejc - kolekcija drumskih modela!

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Super model,ja imam stariji MB-jac u zelenom bojanju.
Sama prikolica je identicna,bez imalo razlika,jedino moj model kamiona nema spavacu,vec kratku kabinu.
Najveca zamjerka modelu je da su trebali malo ozbiljnije napraviti nosace same gornje etaze.
Pod tim mislim na ovaj smijesno okrugli donji dio nosaca nadogradnje.
Sluzi svrsi i sama nadogradnja se da posloziti u sve moguce polozaje.
Bez obzira na taj detalj,to nije razlog da se ne nadje jos koji takav model u kolekciji.
Pogotovo u plavoj boji sa natpisom "Laggermax"ako se ne varam.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Jos kad bi Herpa ili koji proizvodjac izbacili modele za transport samih tegljaca ili kamiona bez nadogradnje,to bi bilo super.
Mislim na modele koji imaju u spavacem dijelu kabine ulegnuce za kotace kamiona kojeg transportiraju.
Ako se ne varam na takvim transporterima se prevoze do 4 tegljaca 4X2 ili 3 6X2 kamiona bez nadogradnje.
Kod modela u mjerilu HO teze za izvesti pogotovo zbog tih gore spomenutih nosaca.
Mislim da su takvi transporteri u HR vidjeni u crveno bijelom bojanju.(Transporti Spoljaric?)
Zasad jedini takav u HO u mojoj preradi.
Kolega sorry za ulet u temu,ne zamjeras?
 

hyperion

Veteran foruma
Pitam jer imam očigledno kineske kopije nekih od ovih, koje imaš ti

img7852resize.jpg



Tvoj je kabriolet, moj ima krov

img1110resize.jpg



A imam crni Cayenne tako Welly, kako i neki kineski HighSpeed. Takođe imam crveni Porsche Welly, samo ne mogu identifikovati plavi karavan odmah iza kabine kamiona.
 

speed2

Član foruma
tu
Super model,ja imam stariji MB-jac u zelenom bojanju.
Sama prikolica je identicna,bez imalo razlika,jedino moj model kamiona nema spavacu,vec kratku kabinu.
.

Jesam ja bio tebi prodao tog zelenog Mercedesa? :)
On ima jednu kutiju iza kabine, a u njoj se nalazi krevet. Malo idem u off topic, ali sad kad si se dotakao spavaćih kabina rekoh da spomenem kako je to Kassbohrer riješavao nekad. Prorezao je stražnji dio kabine i tu stavio kutiju s krevetom. Jer za autotransportere je uvijek bilo što manja kabina, to bolje. Ne znam koliko je to moglo biti udobno, ali to je bilo vrijeme bez niskih šasija i kabina kao danas. Ovako nešto:

OZ86B6s.jpg
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
tu

Jesam ja bio tebi prodao tog zelenog Mercedesa? :)
On ima jednu kutiju iza kabine, a u njoj se nalazi krevet. Malo idem u off topic, ali sad kad si se dotakao spavaćih kabina rekoh da spomenem kako je to Kassbohrer riješavao nekad. Prorezao je stražnji dio kabine i tu stavio kutiju s krevetom. Jer za autotransportere je uvijek bilo što manja kabina, to bolje. Ne znam koliko je to moglo biti udobno, ali to je bilo vrijeme bez niskih šasija i kabina kao danas. Ovako nešto:

OZ86B6s.jpg
Da,model sam ja kupio.
Inace je odlican osim spomenutog detalja na prikolici i nadam se kojem novijem u dogledno vrijeme.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh