Predstavljamo proizvođače cestovnih modela: Cararama

Thommo

 
Osoblje foruma
Cararama je brand hongkonške korporacije Hongwell Toys Limited.

http://www.hongwell.com/index1.htm

Cararama linija proizvoda sadrži automobile, kamione i radne strojeve u 1:24, 1:43, 1:72 i 1:87. Do nedavno nisam znao da proizvode i jako dobre HO kamione!

Ja imam jedan njihov model – Mercedes Actros prve generacije, troosovinac, s dvoosovinskom tandem prikolicom. Nadgradnja je predviđena za prijevoz trupaca i sličnih tereta. Takozvani “šticar”! (tnx Johnu na frazi! :D ) Planiram na dijelu makete napraviti mali terminal za pretovar trupaca s kamiona na željeznicu – naši HŽ Eas vagoni svakodnevno se koriste za izvoz trupaca željeznicom.

Model je jako dobar – nije plastika, nego “die-cast” metal, retrovizori su već pričvršćeni, prednja svjetla čak imaju iscrtane žmigavce… I kamion i prikolica imaju 4 jake šipke koje drže trupce na mjestu, te metalnu konstrukciju koja sprečava pomicanje tereta prema naprijed kod kočenja. Naravno, na modelu je to plastika! ;)

Nabavio sam ga na za cca. 8€, znači kao dva kineska jeftilena iz Plodina… Sasvim dobra cijena!

2009-01-17_k_MB_sticar1.jpg


2009-01-17_k_MB_sticar4.jpg
 

Attachments

  • _Cararama logo.jpg
    _Cararama logo.jpg
    13.9 KB · Pregleda: 25

Thommo

 
Osoblje foruma
Ako imate slike Cararaminih modela, ili znate nešto više o kompaniji, slobodno dopunite! ;)
 

Gligi

Član foruma
Hvala na dobrodoslici :) ;)

Kontenjerasa sam kupio na jednoj NIS-ovoj pumpi ovde u Bg-u.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Bio sam kod prijatelja koji ima puno ovih modela, sve u merilu 1:72. Sliako sam sa njegovim Powershot A80 koja ima malkice problema sa fokusiranjem... Evo kolekcije ;)
Cararama_001_Beetle.jpg


Cararama_003_Beetle.jpg


Cararama_004_Peugeot807.jpg


Cararama_005_Peugeot807.jpg


Cararama_006_AlfaRomeo156.jpg


Cararama_008_AlfaRomeo156.jpg


Cararama_025_Mercedes190SL.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Policija, vatrogasci, hitna pomoć
Cararama_019_FiatPuntoPolizia.jpg


Cararama_020_RenaultTraffic-Alfa156.jpg


Cararama_021_MercedesGgas_RoverCara.jpg


Cararama_022_MercedesSprinterAmbula.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Još nekoliko kombija:
Cararama_009_MercedesSprinter.jpg


Cararama_010_FordTransit.jpg


Cararama_011_MercedesVito.jpg


Cararama_012_RenaultTrafic.jpg
 

z.tomic

Novi član
Supporter (2016)
Pozdrav svima,
samo da se nadovežem mislim da ovaj prozivođač većinom ima 1:72 modele, par ih imam koje i vidim na slikama, (imam Schell cisternu ali bez prikolice nabavio sam je u Mercatoru u setu s Benziskom postajom)) i kada se uporede s 1:87 cistrna bi možda i prošla, ali automoboli nikako prevekili su, tako za one koji baš sastavljaju HO maketu nebih preporučio tu kombinaciju a vrlo se rijetko mogu pronaći u 1:87 i dosta su skuplji od ovih...
 
A

Anonymous

Guest
Nije baš skupo. Kamiona ima u trg.centrima po 25 HRK, a autića je bilo u Nami za 20 HRK i Mülleru po 7 HRK. Inače modeli u 1:72 ne mogu proći ni pod razno na H0 maketi. Was ist zu groß, ist zu groß.

BTW; imam unimog 1:84, on je već li-la
 

Gligi

Član foruma
z.tomic kaže:
Pozdrav svima,
samo da se nadovežem mislim da ovaj prozivođač većinom ima 1:72 modele, par ih imam koje i vidim na slikama, (imam Schell cisternu ali bez prikolice nabavio sam je u Mercatoru u setu s Benziskom postajom)) i kada se uporede s 1:87 cistrna bi možda i prošla, ali automoboli nikako prevekili su, tako za one koji baš sastavljaju HO maketu nebih preporučio tu kombinaciju a vrlo se rijetko mogu pronaći u 1:87 i dosta su skuplji od ovih...

Ta tvoja cisterna je u 1/80 i one su obicno bez prikolice kolko znam, a imas i ovu kao moju u 1/87. Znaci cararama ima iste serije kamiona i u 1/80 i u1/87 ;)
 

vule

Poznati forumaš
bome prava kolekcija!!!!!!!!! :palci_gore:
Jel su svi isto mjerilo,nemrem prokužiti??? :??:
 

nait5

Novi član
vule kaže:
bome prava kolekcija!!!!!!!!! :palci_gore:
Jel su svi isto mjerilo,nemrem prokužiti??? :??:

Svi su u razmeri 1/72 sem kamiona i volvo greader-a.
Kamioni su marke High speed razmera 1/87,a vatrogasni i volvo su od Siku-a 1/87.
 
A

Anonymous

Guest
nait5 kaže:
...volvo su od Siku-a 1/87.

Bio sam uvjeren da je Volvo od Sikuoa, no opet me poljulalo pa ne upitah! Naime, vidio sam ga u Mülleru neki dan. Cijena mu je oko sto kuna i skoro sam ga kupio, no nisam jer mi je bilo nekako previše. Sad sam promijenio mišljenje i mislim da mi ne gine stoja... :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh