Revell BR 01 i BR 02

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Danas sam u Miller/u pazario ove dve parnjace.Cenu je Sale formirao.Jos malo pa nestalo.7,5 eura za lokomotivu.
Mogu lepo da se uklope na maketi negde na nekom slepom koloseku jer su u HO razmeri.Samo da ih lepo obojim i postarim.









 

1borna

Veteran foruma
Imade tu podosta posla za treniranje živaca!
Pazi da se štogod ne izgubi ili zalijepi krivo, moj savjet je ako misliš bojati da sve obojiš dok je zasebno te tek onda počneš sastavljati
jer tako je daleko lakše!
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Imade tu podosta posla za treniranje živaca!
Pazi da se štogod ne izgubi ili zalijepi krivo, moj savjet je ako misliš bojati da sve obojiš dok je zasebno te tek onda počneš sastavljati
jer tako je daleko lakše!

Hvala Borna! Probacu tako napraviti.Ima tu dosta posla.Mislim da ce se tockovi moci okretati.Neznam Borna jel ovaj tip loxe isao po nasim prugama?
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Samo u snovima! :cool:
:hahahaha: A jel ima neka od Nemackih paenjaca da je vozala po nasim prugama cika Damire?Kad pisem nase onda mislim na JZ?Nesto se pricalo na tu temu,al ja nisam pratio nastavu.Dal bese neka slicna onoj tvojoj omiljenoj BR 52?
 

1borna

Veteran foruma
Damir pa čika....:crazy::hihihi::hahahaha:
O tome koje su sve lok upotrebljive bilo je puuno pisanja, daj si truda u traženju i naći češ!
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
:glup Joj pa ja nisam video da ima vise razlicitih kompleta.Moram sada opet u Miller da uzmem i BR 43 u dve varijante ako nisu prodali.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ima i Big Boy,kad tad cu ga kupiti.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ima Borna big boy..video ja na poslednjem skupu u ZG!
Mislim da se isplati kupovati ove modele na sastavljanje ako se planiraju postaviti na maketu ili policu gde se nece pomerati.. jeftiniji su dosta!
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ima Borna big boy..video ja na poslednjem skupu u ZG!
Mislim da se isplati kupovati ove modele na sastavljanje ako se planiraju postaviti na maketu ili policu gde se nece pomerati.. jeftiniji su dosta!

Jeste ima i big boy u ponudi od ravell/a ali ga nisu imali u radnji.Kazu to niko to nezeli da sklapa:hihihi:Inace bi ti javio obavezno i doneo.Tako na sledecem takmicenju maketara sudije nebi imale primedbi jer bi to nas čika Brojcile od nule sklopio i glazuru dodao;)


Ja sam inace gresku ispravio i jutros sa bajle otisao u Miller i kupio jos jedan set sa dve loxe oznaka BR 43.Sada samo da odvojim 6 meseci za izradu i eto lepih stvari za maketu:hihihi: Zbog skucenog prostora u autu morao sam kutije stesati na samo prednju stranu jer tako je stalo sve u jednu kesu.

 

1borna

Veteran foruma
Pa kud si žurio čovječe, ja bih u tome uživao barem tjedan dana, jesi li spavao uopće?
Nije li lakše najprije sve obojati dok je unutar okvira prije sastavljanja...
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pa kud si žurio čovječe, ja bih u tome uživao barem tjedan dana, jesi li spavao uopće?
Nije li lakše najprije sve obojati dok je unutar okvira prije sastavljanja...

Pa nisam zurio.Jutros sam ustao na desnu nogu, popio kafu i ceo dan po malo radio.Uzivao u miomirisu ravell lepka i gotovo.Jos sam decu vodio u skolu spremio rucak. Necu ja to farbati klasicno,vec sa pigmentima cetkicom utrljavati boju i tako to srediti.Sve je pristupacno i nece biti problema.Da sam bojio pre imao bih problema sa lepljenjem.Ima tu sitnih uklapanja pa bi boja smetala a i lepak je abrazivan pa se plasim da bi umazao stvar.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Čini mi se da si ti u prošlom životu radio u tvornici lokomotiva (Borsig npr.) pa ti sada brzo i lako ide!:plac:
Sve je moguce Borna,sve je moguce.Ova mi je bila laksa za sklapanje jer sam se navezbao.Sada mogu da sklopim pet komada za dan :crazy: Mala sala.Uh malo sam se umori:ove dve sto su ostale cu mozda u startu obojiti kao sto si me savetovao:palac_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh