Revell BR 01 i BR 02

1borna

Veteran foruma
Vidjet ćeš da će lok izgledati još bolje kad se oboje, velika je razlika od plastike u boji (kao što je sada) i obojane/lakirane plastike!
Ako kod sastavljanja negdje malo oštetiš lak nije teško popraviti ga.
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Ja sam složio do sada 4 revelove lokomotive, s kompletnim bojanjem tijekom sastavljanja i za to mi je trebalo nekih 30-50 radnih sati raspodjelljenih u 3-4 tjedna po komadu, ukoliko se slaže i boja točno po uputstvima. Bojanje i detaljiranje ovih lokomotiva kada su sastavljene je gotovo nemoguće kvalitetno napraviti...
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Dali na modelu,maketi uopste postoji kakva mogucnost da poluge i kotaci budu pomicni ili
je sve potrebno lijepiti da bude fiksno.
Isto tako dali su podvozi na tenderu fiksni ili slicniji modelima,pomicni.
Sve u svemu,dali ima kakve mogucnosti da maketa ima pomicne kotace,kao dummy model?
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dali na modelu,maketi uopste postoji kakva mogucnost da poluge i kotaci budu pomicni ili
je sve potrebno lijepiti da bude fiksno.
Isto tako dali su podvozi na tenderu fiksni ili slicniji modelima,pomicni.
Sve u svemu,dali ima kakve mogucnosti da maketa ima pomicne kotace,kao dummy model?

Model na pocetku izrade ima pomicne tockove jer se moraju namestiti na pravilne polozaje do montiranja polugica.BR 43 sam mogao voziti po stolu dok nisam montirao poluge.Jasno je definisano kako tockovi treba da stoje sa obe strane pa se moze lepiti u startu uz predhodnu proveru svih polugica i njihov polozaj.Polugice koje idu iz glavnog culindra su u odredjenom polozaju to jest nisu pokretne pa je nemoguce da se ceo sklop pokrece.Sem toga tockovi nenalezu bas na sine kao sa HO modela pa bi to bilo klimavo i gotovo nemoguce za voznju po sinama.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ja sam složio do sada 4 revelove lokomotive, s kompletnim bojanjem tijekom sastavljanja i za to mi je trebalo nekih 30-50 radnih sati raspodjelljenih u 3-4 tjedna po komadu, ukoliko se slaže i boja točno po uputstvima. Bojanje i detaljiranje ovih lokomotiva kada su sastavljene je gotovo nemoguće kvalitetno napraviti...
Bilo bi super ako bi nam predstavio svoje radove i kojom metodom si farbao.
 

kvrga_mrga

Aktivan član
lokomotivu 130 sam farbao ručno, a ostale su airbrushem obojane, i to više manje kako sam slagao tako sam bojao komad po komad... uglavnom, trudio sam se da imaju što više detalja tako da je slaganje potrajalo.. Ima tu i tamo nekih grešaka, ali ja zadovoljan.. U planu imam sastaviti i ove dvije lokse BR 43, a možda i još dvije ludmile i to jednu u rts a jednu u db varijanti... ali to kad bude vremena...:)
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
lokomotivu 130 sam farbao ručno, a ostale su airbrushem obojane, i to više manje kako sam slagao tako sam bojao komad po komad... uglavnom, trudio sam se da imaju što više detalja tako da je slaganje potrajalo.. Ima tu i tamo nekih grešaka, ali ja zadovoljan.. U planu imam sastaviti i ove dvije lokse BR 43, a možda i još dvije ludmile i to jednu u rts a jednu u db varijanti... ali to kad bude vremena...:)

Majstorski odradjeno :respect: Koju si srebrnu boju koristio?
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Majstorski odradjeno :respect: Koju si srebrnu boju koristio?
Hvala, nije to neznam koliko teško, ali zahtjeva strpljenja, polako raditi, paziti na detalje i to je to. neznam točno broj srebrne boje, ali korišteno je sve onako kako piše u uputstvima
 

1borna

Veteran foruma
U uputama pišu brojevi boja koje treba za što koristiti, naravno da se može bojati i po svojim željama ili nekom približnom bojom.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ja sam složio do sada 4 revelove lokomotive, s kompletnim bojanjem tijekom sastavljanja i za to mi je trebalo nekih 30-50 radnih sati raspodjelljenih u 3-4 tjedna po komadu, ukoliko se slaže i boja točno po uputstvima. Bojanje i detaljiranje ovih lokomotiva kada su sastavljene je gotovo nemoguće kvalitetno napraviti...
Moze kakva slika? :)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kameni, jel Ti to malo zezaš? Pogledaj na početak ove stranice i jednu stranicu prije...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kameni, jel Ti to malo zezaš? Pogledaj na početak ove stranice i jednu stranicu prije...
hehe ma logirao sam se preko iPada pa su mi se slike ucitale tek nakon sto sam napisao i poslao post heheh.
Uglavnom odlicno odradjen posao s lokomotivama. Parnjeace izgledaju dobro. Mogle bi se osvijetliti i stajati negdje sa strane. :)
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Drago mi je da je netko popravio naslov teme iz »Ravell…« u »Revell…«. Možda još samo da se kod naziva nekog dućana u tekstu umjesto »…i…« stavi jedan »…ü…« ;)
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh