Roco 2015. HŽ, JŽ i SŽ vagoni

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ajde, falim te Bože, konačno nešto i od Roco-a!
Konačno Rilns!
 

nik

Veteran foruma
Ako budu pametni mogli bi fino nadopuniti ACME program sa 'domaćim' modelima teretnih te starijih putničkih i parnjača a sve iz postojećih alata. JŽ-tipove teretnih (Gas, Fals itd.) ipak očekujem od ACME-a, s vremenom. Roco bi, ipak, trebao u svoje planove vratiti Brižitu; to je samo jedan alat karoserije (pogon već imaju kao i postolja te pantografe) ako ne računamo ima/nema klime a prvobitnu verziju sa originalnom bočnom rešetkom mogu slobodno zanemariti jer su modifikacije nastale već u drugoj polovici 80-ih tako da i modificirane lijepo pašu u JŽ eru.
 

nik

Veteran foruma
Od 1.1.2015. Roco poskupljuje pa su im u novom cjeniku 'pobjegli' i noviteti za 2015.
ROCO 67249 HZ Schiebeplanenw. Rilns HZ Cargo Ep.6 UVP € 41,90
ROCO 67296 HZ Off. Güterw. 4a. braun Ep.6 UVP € 32,90
ROCO 67557 JZ Rungenw. 4a. JZ, braun Ep.4-Ep.5 UVP € 47,90
ROCO 64149 SZ Set: Personenwagen 2-tlg. brau Ep.6 UVP € 99,00

http://www.mostviertler-modellbahnhof.at/info.htm#aktuelles
Za prvi je sve jasno, drugi je Eas ili Eanoss (oba mogu biti Cargo, ti još ionako fale), treći je valjda Rs (ili neki stariji ali nebi rekao sudeći po epohi) a zadnji set bi mogla biti dva krem-smeđa muzejska 'Centoporte' koji pašu uz 03.
 

Izidor

Član foruma
Pričekajmo novi katalog i svima če biti sve jasno.....:cool:

Roco se konačno opametio i skužio, da može biti dopuna modelima na tržištu.....:pivo::ples2:
 

nik

Veteran foruma
SŽ set bi mogla biti ova dva vagona u sredini.
StanicaLjubljana039.jpg~original

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/13819-pfaff-u-sloveniji-iii/?p=463954
 

nik

Veteran foruma
JŽ vagon bi mogao biti ovaj.
rsz11908873_zps4d0e06b3.jpg~original

Torpedo (Deutz) taktore radi Preiser (doduše riječ je o 'broj manjem' modelu), također i u kitu.
 

damir661

Veteran foruma
U zadnje vreme su svi ovakvi vagoni postali Regs.
Njega sam najviše spomenuo jer Roco već ima čitavu plejadu takvih modela (DB,ČD,PKP,OeBB), mislim da se radi o alatima FLM, oni su isto označeni kao rungenwagen tj kao Res.

Iskreno se nadam da će doći jednom red i na US Steel Rils vagone dal kao JŽ ili ŽS svejedno
 

wiggum

Veteran foruma
Ajde super, HR-HŽCAR numeracije. :cool1:
Premda sam se nadao Eas-u, ali necu odbiti niti Eanoss.
Sad kad sam bolje sliku pogledao, mozda cu ipak odbiti Eanoss-a ako ga izbace sa ovim postoljima sa slike.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh