Teretni vagoni - modeli za prerade - generalna diskusija

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jel' ima možda netko da se okušao u preradi HŽ Sgnss-z modela?
 

Jörg

Novi član
Some cars, based on Kleinbahn- and Piko-models.

SZ Eas-z

20336884dx.jpg


JZ Zakk-z

20336886sg.jpg


20336887tx.jpg


SZ Ze-z

20336888ci.jpg
 

Železničar

Poznati forumaš
B-models NMBS-SNCB Regs-z, 2013 sam kupio set od DVA vagona za 54 eura (u prodavnici, bez popusta). To je svega 6 eura više od jednog celog Roco vagona istog tipa.
Kvalitet i nivo detalja je na nivou!
Uz manje kompromise pogodan za preradu u JŽ.
DSCI2519.JPG

DSCI2520.JPG

Slični vagoni, fotografije su bolje od mojih
45414-1.jpg
getimage_product.jpg
 

nik

Veteran foruma
B-models NMBS-SNCB Regs-z, 2013 sam kupio set od DVA vagona za 54 eura (u prodavnici, bez popusta). To je svega 6 eura više od jednog celog Roco vagona istog tipa.
Kvalitet i nivo detalja je na nivou!
Uz manje kompromise pogodan za preradu u JŽ.
View attachment 57378

View attachment 57379

Slični vagoni, fotografije su bolje od mojih
View attachment 57380
View attachment 57381
To je, nažalost, opet isti tip kao i Roco/Fleischmann model...
Radio ga je, davno, i Jouef.
Problem je što to nije isti tip kao JŽ Res; položaj stupova i broj segmenata stranica je različit.
 

1borna

Veteran foruma
Uais-z
Četveroosovinski vagon sa spuštenim podom za prijevoz pošiljaka koje zbog velikih dimenzija nije moguće prevesti na standardnom plato-vagonu. Utovarna površina je djelomice od čelika, a djelomice od drva. Mehanički uređaj omogućuje bočno pomicanje pošiljke do 200 mm na svaku stranu.
uais_z.jpg

Dosta podataka i slika o raznim posebnim teretnim vagonima je na http://www.rzv.hr/teretnivagoni_uaisz.html
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Pitanje, da li je JŽ imao u voznom parku ex-DR Bremen vagone? Pretpostavljam da je imao, ako su Oppelni bili u igri. Postoji li gdje fotka sa oznakama u epohi 4? (3 me ne zanima baš)

e080_p1_gl.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Iste kasacije su se dogodile i u Riječkom Metis-u kao i sa Baat vagonima također i sa Goša y.
Gledao sam taj masakr dan za danom 1995/96,a onda sam dobio drugo radno mjesto pa više nisam bio niti blizu.
U to vrijeme nije bilo digitalnih fotića kao niti smartphone-a tako da su mi fotke u mojem hardu (u glavi),a eksterni ne postoji.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh