Thommo - moja cestovna vozila

Damir

 
Osoblje foruma
Od GP "Primorja" su mixeri bili narančasti,a kiperi plavi kao i od GP "Konstruktor" iz Ri.
GP "Primorje" je imalo i Tatru sa kranom. Kabina je bila crvene,a kran sa postoljem žute boje.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Od GP "Primorja" su mixeri bili narančasti,a kiperi plavi kao i od GP "Konstruktor" iz Ri.
GP "Primorje" je imalo i Tatru sa kranom. Kabina je bila crvene,a kran sa postoljem žute boje.
Lako meni što ti pričaš, ali di su fotke da potkrijepiš priču?? :cool_2:

Ja se Tatri dobro sjećam kad su mijenjali granitne kocke od tete Rože prema Orijentovom stadionu, cca '84. ili '85. godine.
Firma se zvala "Cesta" - Rijeka, imali su troosovinske kipere Tatre plave, sive i narančaste boje. Mikseri Tatre su bili narančasti, i pokoji plavi, a dizalica je bila narančasta. Kasnije se ta firma zvala "Rijekacesta", i ne znam da li još postoji. Imali su i nekoliko asfaltera Vogele, par FAP dvoosovinaca itd.

Vogele finišer je bio neki ovakav:
finitrice-vogele-super-1603-1-con-motore-Perkins-1104E-TA.jpg
 

mr.0

Član foruma
Lako meni što ti pričaš, ali di su fotke da potkrijepiš priču?? :cool_2:
Vogele finišer je bio neki ovakav:

jesi siguran da je bio Vogele? ...pitam zato jer do sredine '90 Vogela nije bilo u nas (tj, nitko od meni poznatih se nesjeća da ga je ikad vidio). Tada su u nas prevladavali talijanski Marini, i njihova kopija, slovenski Gradis. Izgledom su skoro isti, samo je boja narančasta.
 

nik

Veteran foruma
Fina najava. Ovo su one ČKD što ih je bilo kod nas u plavo- žutoj kombinaciji?
Bile su plavo-žute i žute, jedne 16-tonske a druge 20-tonske; moram vidjeti koja je koja ali mi se čini da je ova od Igre 20-tonska odnosno žuta.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
jesi siguran da je bio Vogele? ...pitam zato jer do sredine '90 Vogela nije bilo u nas (tj, nitko od meni poznatih se nesjeća da ga je ikad vidio). Tada su u nas prevladavali talijanski Marini, i njihova kopija, slovenski Gradis. Izgledom su skoro isti, samo je boja narančasta.
100%. Imali su dva na tom poslu asfaltiranja, zeleni Vogele i narančasti Marini. Dobro se sjećam kako su troosovinske Tatre iskipavale vrući asfalt u jedan od finišera, a kasnije su to valjali sa velikim i srednjim valjcima.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Mislim da bi detalji farova mogli biti bolji, i otvori između farova... Šteta što Herpa nije ušla u izradu novih modela Stralisa i DAF XF-a. :(
hiwayspottedthumba.jpg

37f3db26aa6d681064ae14cf9fd23028.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh