Thommo - moja cestovna vozila

Thommo

 
Osoblje foruma
Jedna izvrsna Scania G440, Made in Herpa. Za moju buduću dioramu pretovara trupaca s kamione na vagone i obrnuto.

Meni se čini da je to u biti R kabina u HighLine izvedbi... Iako, G HL je samo 70 mm niža u stvarnosti, pa je u H0 razlika R i G kabina nekih 0,9mm... Kolege bolji poznavaoci kamionskih kabina (Speed, MAN 422) će bolje pojasniti... :respect:

IMG_2817_zps3871f181.jpg


IMG_2815_zpsae2b0b42.jpg


IMG_2814_zps9bbe4e7d.jpg


IMG_2813_zps5015049a.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Meni se čini da je to u biti R kabina...
IMG_2817_zps3871f181.jpg
U pravu si Thommo; u principu se radi o jednoj kabini koja se da se tako izrazim, montira malo nize kod G a malo vislje kod R serije.
Ustvari, glavna razlika izmedju G i R serije kad su kabine u pitanju je onaj "kanal" ispod poda kabine koji je kod R drugacije napravljen iz razloga da bi mogao da primi V8 motore koji se ne montiraju u G serije.
Inace, modelcic je prekrasan :ljubav, steta sto ne spada u "moju" epohu...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nastavak u "holztransport" stilu... Novi FH sa šticaricom. Oba modela su od Herpe.

IMG_0768_zps394cd3f2.jpg


Ova sljedeća Herpina poluprikolica mi je mala misterija, u biti vjerojatno neki američki prototip... Plan je da se "koristi" za odvoz piljevine i sličnog sitnog otpada s pilane... Volumenski odgovara tako laganom teretu. ;)

Evo Volvača i s njom.

IMG_0766_zps5d3a52f8.jpg


IMG_0767_zps603f3b43.jpg


IMG_0762_zps2dc51d96.jpg
 

speed2

Član foruma
Ovo na zadnjoj slici ti je tipična američka šlepa za prijevoz rasutog tereta, koja se može vidjeti na njihovim troosovinskim tegljačima. Zato su osovine ovako na kraju, jer se prikopčaje na troosovinske tegljače u USA.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Tako sam i mislio... OK, onda je "guzda od pilane" nabavio polovnu Amerikanku, homologirao je i koristi kao šlepu za odvoz piljevine...:cool:
 

AnteMAN

Član foruma
Nastavak u "holztransport" stilu... Novi FH sa šticaricom. Oba modela su od Herpe.

IMG_0768_zps394cd3f2.jpg


Ova sljedeća Herpina poluprikolica mi je mala misterija, u biti vjerojatno neki američki prototip... Plan je da se "koristi" za odvoz piljevine i sličnog sitnog otpada s pilane... Volumenski odgovara tako laganom teretu. ;)

Evo Volvača i s njom.

IMG_0766_zps5d3a52f8.jpg


IMG_0767_zps603f3b43.jpg


IMG_0762_zps2dc51d96.jpg

Volvo promijenio vlansika pilana propala :D Sad vuče Lamberet hladnjaču i tuće Europu :sef:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ovih simpatičnih troosovinaca sjećam se iz djetinstva, kad sam našao modelčić po dobroj cijeni morao sam ga uzeti. Iako je malo prevelik, 1:43. :vrag3: Ali je izvrsno napravljen.

IMG_7503_zpscgll3n2b.jpg

IMG_7505_zpswiifsft8.jpg

IMG_7508_zpsws9po6su.jpg


U usporedbi s 1:87 modelom.
IMG_7509_zpslluibawj.jpg


Tatra mikser riječkog GP Primorja iz 80-tih:
wTAwtRa.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh