Tračnice za naše makete

  • Thread starter Anonymous
  • Datum prvog posta

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja sam sve Piko skretnice morao da preradjujem da bi bilo šta mogao voziti..o tome smo već pisali pa da se ne ponavljam! Na zalost..kasno mi je da ih menjam pa moram živeti sa tim dugo dugo..........:(
 

mario mandić

Aktivan član
Supporter (2016)
ma malo se šalim sa hypijem

imam nešto bachmanovih i mehanovih tračnica a skretnice su mi stare atlasove i nešto liminih pa dok se na tome ne izučim ne kupujem ništa ko zna što će ti vi još uvidjeti i s drugima tračnicama dok se ja ne odlučim malo ozbiljnije s ovim baviti ( čitaj dok žena ne popusti dati novac):hihihi:
 

Bero01

Veteran foruma
čitaj dok žena ne popusti dati novac
:palac_gore:
ahahahahaa, u tom slučaju, reći ću ti jednu staru izreku:
Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

Obzirom da od šina imaš to što imaš, i da ćeš vjerojatno nešto početi (g)raditi sa njima,
drži se ti starih Roco Code 100 2,5 mm skretnica.
Nisu tako lijepe kao neke novije proizvodnje, ali su tehnički pouzdane, geometrija ti je kao Mehano,
povoljne su pri nabavci (ima ih po bayu) i sve će ti voziti po njima.

Inače moja preporuka su Peco skretnice, a šine šta ti naleti pod ruku.
:dada:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Meni su bile i ostale zakon Roco-LINE tračnice (one kojih na žalost više nema u proizvodnji), ove GEO-line su hrpa smeća u usporedbi sa ranijom ROCO-LINE proizvodnom linijom.
Kvalitet, realističan izgled i funkcionalnost - čista desetka.
Kad krenem sa maketom, definitivno idu Roco-Line tračnice, samo ću im poskidati gumenu podlogu (imitaciju tucanika).
Neki dućani posjeduju još uvijek dobre zalihe Roco-Line tračnica, pogotovo one varijante bez gumene podloge, pa se s toga ne bojim za nabavu :)
 

Damir

 
Osoblje foruma
Neki dućani posjeduju još uvijek dobre zalihe Roco-Line tračnica, pogotovo one varijante bez gumene podloge, pa se s toga ne bojim za nabavu :)
Da,neke trgovine po Austriji ih još uvijek imaju u ponudi.
Nije ti ni loša ideja o skidanju "tucanika" sa GEO-LINE tračnica. U Grazu na sajmu ih bude brdo i to novih. Ekipa kupi digitalni set Roco sa tračnicama pa tračnice prodaju vjerojatno i MM,a modele si ostave.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Da,neke trgovine po Austriji ih još uvijek imaju u ponudi.
Nije ti ni loša ideja o skidanju "tucanika" sa GEO-LINE tračnica. U Grazu na sajmu ih bude brdo i to novih. Ekipa kupi digitalni set Roco sa tračnicama pa tračnice prodaju vjerojatno i MM,a modele si ostave.
Nisam mislio skidanje "tucanika" sa GEO-line tračnica, sa njih ne bih skidao ništa, iskrenuo bi ih u kantu :hihihi::hihihi:

Mislio sam na skidanje "tucanika" sa ROCO-Line tračnica! :cool_2:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Da Roco skretnice
Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.


:dada:
Da to je ono što svi moramo naučiti..a za to nam ipak treba praksa i gomila bačenog lošeg materijala hahaa:hihihi:

Taj stari Roco kao što kažeš je jako pouzdan iako je malo ružnjikav i ima staru estetiku i geometriju! Ali opet bolje on nego prelepi Piko ali krrrrr:o

Peco svi hvale..jesu mu skupe skretnice ali ne toliko skuplje od Pika koji je kao što smo zaključili loš! Znači..dodati koji euro za Peco i nema greške;)
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Roco line tračnice su 2,1 mm i još uvijek se proizvode, geo line je isto 2,1mm, ali on je fiksni dok se gumi betung na roco line može skinuti.I jedne i druge se pašu savršeno, samo treba paziti kod Roco line skretnica oni kratki štukanci da se ne pogube.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Roco line tračnice su 2,1 mm i još uvijek se proizvode, geo line je isto 2,1mm, ali on je fiksni dok se gumi betung na roco line može skinuti.I jedne i druge se pašu savršeno, samo treba paziti kod Roco line skretnica oni kratki štukanci da se ne pogube.
Roco Line s betungom se ne proizvodi od 2004. Za ove bez betunga nisam siguran, ali mislim da su i njih prestali odavno proizvoditi.
Geo-Line uopće ne doživljavam :zvizdi:
 

Bero01

Veteran foruma
Nisam mislio skidanje "tucanika" sa GEO-line tračnica, sa njih ne bih skidao ništa, iskrenuo bi ih u kantu :hihihi::hihihi:
Ovako?
IMG_3293.JPG
Hehehehe, šalim se, ovo nije Roco Geo Line, nego Mehano koji se rastopio na suncu, ali nema veze.
Kanta - smeće - fuuuć (10 skretnica i ca 12 metara pruge)
;)
Reci meni kada budeš bacao Geo Line u smeće, da si uzmem šinske profile, jer su to standardne Roco 2,1 mm šine,
i kao takve su idealne da se postave na druge pragove, ako ih imaš, ili...Peco_IL_13_rail_nails.JPG

uzmeš Peco čavliće i kuckaj Mile ''hand laid'' na prave drvene pragove!!! Za Feldbahn u nuli dušu dale.
:dada:
Geo Line su zamišljene kao šine za parketarenje, ali, imaju veliki nedostatak u plastičnoj podlozi,
koja sa vremenom postane KRTA, i počne se raspadati. Kako to znam?
Imao sam i ja jedan oval i dva para skretnica, za probe, pa sam počupao šine i bacio plastiku u smeće.
Po meni, za parketarenje, Fleischmann Profi Gleis je zakon, jer možeš nagazit na šinu,
pa se neće potrgat, za razliku od Geo Linea.
:crazy:
Roco Line BEZ gumi bettunga se proizvodi normalno, u čemu je problem???
http://www.roco.cc/de/productsearch/0-0-0-1-1-0-0-005003_101/products.html
Kakvo Piko go*** od skretnica, kad se može kupiti najnormalniji Roco 2,1 mm? Novi, u dućanu?
http://www.roco.cc/de/productsearch/0-0-0-0-0-0-0-005002/products.html
U krajnjoj liniji, odeš kod Backa u dućan, i naručiš si ono što ti treba?
Ja kupio neku skretnicu relativno nedavno...


a tu su u ponudi još i Tillig i Peco.... koji su bolji od Roca
neki su zapeli za to Piko smeće, kao da ih netko plaća da ga reklamiraju, ili ?
 

Bero01

Veteran foruma
Last edited:

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jbg možda je Bero upravu kada kaže da su one za parketarenje i napravljene..deluju robusno!

Moje mišljenje je da one nisu za maketu iz estetskog razloga..taj beton od gume izgleda nerealno! Možda se to može pošodrati ali sumnjam da bi i to pomoglo..da li je neko pokušao da ih pošodra uopšte??
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ihijaoooo, evo sad mi je frend poslao link, raspametio sam se....
:mad:
http://www.wernermodell.de/9.html
Dok neki ne vide dalje od pikota, valjda zato jer u trgovini koja ga prodaje imaju rabat,
neki drugi rade posebne pragove za šinske profile kako bi maketa bila što uvjerljivija.

Ovo je bolest, kako je lik napravio skretnicu...:glup - @Brojčile VIDI ovo:
http://merziener-privatbahn-agbb-mo...15/10/eine-feldbahnweiche-in-spur-0-f-im.html
:naklon:
Malo jesam OT, jer je to za nulu, ali to je poanta priče.
Bero a jesi li video da su neki pravili i one delove šina kojima se u realnosti spajaju same šine?? Ne znam kako se to tačno zove..i to su pravili za H0 razmeru;)
Ovo sa pragovima je super priča..mislim ne moraš postaviti po celoj maketi ali po nekim delovima možeš i to će biti super!
 

Bero01

Veteran foruma
Razmisli... samo ime ti kaže: GEO (zemlja) Line...
zašto su na nasipu? da se modeli podignu od poda, kako ne bi sakupljali dlačicu i prašinu u zupčanike
napajanje skretnica preko šine, nema kablova

@prle kc ih koristi upravo kako treba - i za to su dizajnirane

Bero a jesi li video da su neki pravili i one delove šina kojima se u realnosti spajaju same šine??

Ne znam na što misliš, imaš sliku?

Misliš na spojne vijke? To Wenz radi.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ja imam i Roco line sa i bez betunga, a imam i Roco geo line i meni je sasvim OK. Kratke skretnice za depo i industriju, a Roco line za stanice i to je to.
 

Bero01

Veteran foruma
@prle kc - nije ti se na Geo Lineu počela plastika raspadati?
Meni je sve ispucalo.... pa sam skinuo profile, da ih imam kad mi zatreba.
:(

Roco Line sa, i bez gumi bettunga imam i ja, i to u većim količinama (uz stari Roco, i ostalo).
Po meni je to nekakva standardna šina danas.
Ima dovoljno velik izbor segmenata i skretnica, srcišta su polarizirana, lijepo su napravljene,
i te šine su nadasve KVALITETNE. Nema problema sa njima.
Zakucaš, i VOZIŠ.
 
Last edited:

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nemam sliku a imam negde sačuvan link..znaš kako se spajaju dve šine,nekom spojnicom i par šrafova kroz obe šine! Na to sam mislio..;)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh