Trackmobile

Didy

 
Osoblje foruma
U Modelrailroader-u iz 9. mjeseca 2008.g izasao je clanak tj. reklama za Factory Direct Trains i poziv za ucesce u nagradnoj igri. I ja onako bezveze upisao moje podatke kad evo upravo dobijam e-mail da sam dobitnik Trackmobile (DCC) :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:

http://www.factorydirecttrains.com/trackmobile.aspx

Jos se samo nadam da nece biti problem sto mi nagradu moraju poslati par hiljada kilometara dalje , u BiH :hmmm :molitva
Ali ako uzmem u obzir da NIKADA nisam dobio ništa i da je ovo moj prvi dobitak na nagradnim igrama (mada sam ih igrao svih vrsta) vjerovatno ce reci da mi nagradu ne mogu poslati
 

Thommo

 
Osoblje foruma
BRAVO! Eto pomazila te sreća, iskrene čestitke! :aplauz: :aplauz: >:D:

Ništa se ti ne boj, neće Trackmobile ostati Amerima!! Ako budu komplicirali (a sumnjam da će se ciganiti za 20-25$), reći ćeš im da pošalju nagradu mom prijatelju u Kentucky. On dolazi doma jednom-dvaput godišnje, pa će ti ga donijeti.

Uglavnom, sigurno ćeš ga imati na maketi! :>idea:
 

Didy

 
Osoblje foruma
Thommo kaže:
BRAVO! Eto pomazila te sreća, iskrene čestitke! :aplauz: :aplauz: >:D:

Ništa se ti ne boj, neće Trackmobile ostati Amerima!! Ako budu komplicirali (a sumnjam da će se ciganiti za 20-25$), reći ćeš im da pošalju nagradu mom prijatelju u Kentucky. On dolazi doma jednom-dvaput godišnje, pa će ti ga donijeti.

Uglavnom, sigurno ćeš ga imati na maketi! :>idea:


SUPER! Budem ti se javio ako bude problema sa dostavom ... Ja sam isto razmisljao da im kazem ako je to problem da bih im ja platio dostavu ali ova verzija je puno bolja i sigurnija za slanje nagrade kod tvog prijatelja. Uglavnom cujemo se ;)
 

asalat

Član foruma
Takođe se pridružujem sa čestitkama :palac_gore:
Osvajanje (glavnih) nagrada na sajtovima proizvođača modela je vrlo lep sport. Pre skoro 10 godina, tačnije 1999. sam od Roco-a dobio BR101 u H0, a pre 2-3 godine tadašnji novitet od Mehana - Vossloh, takođe u H0. Oba modela su došla u Srbiju bez problema. Sećam se da je od Roca došla kutijetina veličine kao 4 kutije za cipele. Blizina proizvođača je dosta mala u mom slučaju, ali ni jedan nije ni pomenuo poštarinu. Zanimalo ih je samo da im dam tačnu adresu. Dakle, još jednom čestitke ;)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
ČESTITKE OD SRCA.
Ja sam imao sreće u lipnju. Dobio sam mjesečnu nagradu od SIKU tvornice modela. 9 autića u 1:50 i jedan bus u 1:87.

Isplati se prijaviti na takve igre...
 

Didy

 
Osoblje foruma
Evo da rijesim dilemu oko postarine. Primio sam odogovor

Kod:
Hello,

We will cover the shipping costs.  It will ship out in the next 24 hours
via the U.S. Mail.

Thank you,
:palci_gore: :palci_gore:
 

Didy

 
Osoblje foruma
Hehe pa to ne znam jer nemam gdje da ga testiram u ovom trenutku.

Ono sto mogu reci nakon vizuelne inspekcije je:

1) Pogon je izgleda sam na jednoj osovini (onoj na "kracoj" strani trackmobila) jer kotaci na drugoj osovni se mogu pomijerati prstom. Nisam siguran da li struju uzima na obje osovine ili samo na prednjoj (vjerovatno na obje).

2) Kotaci za voznju po cesti se ne mogu spustiti i pricvrsceni su fixno za vozilo.

3) Model izgleda minijaturno, i kad sam tek otpakova ovako na prvi pogled mi se ucinio pre mali za H0 mijerilo. Ali naravno to je bio samo prvi dojam. Ne znam da li ovi modeli postoje u N mijerilu ali ako postoje mislim da su toliko sitni da se ne isplati nabavljati ih. Velicinu mozete otprilike odrediti i sa slike u kojoj trackmobil stoji pored Taurusa. (inace duzina trackmobila je nesto manja od 5cm...)

4)Detalji u kabini i na vozilu su vrlo lijepi tako da pored figure covjeka unutar kabine , vide se i pregidaci , dugmad itd...

O voznji cu moci nesto vise reci (biti ce i mala recenzija) tek nakon sto ga probam na maketi (bilo kod Cire bilo kod mene kad je zavrsim).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh