Trackmobile

Didy

 
Osoblje foruma
Oni su izabrali... ali hvala im u svakom slucaju :palac_gore: :ples

Vec ga vidim kao super pogodnu radnu masinu za vucu i ciscenje tracnica moje buduce makete :palci_gore:
 

Didy

 
Osoblje foruma
Evo danas sam dobio jedan analogni kontroler od Cire, pa sam sastavio jedan probni oval (ili nesto slicno :D) i provozao svoje modele, pa izmedju ostalog i Trakmobile. Nakon par krugova sam model se i nije pokazao nesto posebno. Za kretanje mu je potrebno skoro 50% maximalnog napona sto mi je jakoo cudno jer model je totalno minijaturan i lagan, a sto se tice top brzine i ona je relativno mala (u odnosu na druge modele iz kolekcije). Ovo sve bi mozda mogo biti posljedica toga sto je valjda ovaj moj Trackmobile ima vec ugradjen DCC dekoder pa mu mozda ne godi analogno upravljanje. Zbog toga se i dvoumim da li da ga jos testiram ili ne.

Pogom je samo na jednoj osovini ali je pickup na obje ali zbog relativno malih dimenzija (duzine) skretnice mu predstavljaju poveci problem jer od 5 prelazaka 4 puta "se zaglavi". Ali to je i za ocekivati...

Zanimljivo je da ovaj model nema ugradjena nikakva svjetla...

Eto to je par dojmova nakon kratke voznje Trackmobila. Ako se ne pokaze drugacije, mislim da ce nazalost ovaj model na mojoj maketi biti uglavnom ukras na nekom slijepo kolosijeku jer od funkcionalnosti nema nista.
 

Aufle

Član foruma
Didy kaže:
Za kretanje mu je potrebno skoro 50% maximalnog napona ..... moj Trackmobile ima vec ugradjen DCC dekoder pa mu mozda ne godi analogno upravljanje. .

To je sigurno uzrok.

Didy kaže:
Pogom je samo na jednoj osovini ali je pickup na obje ali zbog relativno malih dimenzija (duzine) skretnice mu predstavljaju poveci problem jer od 5 prelazaka 4 puta "se zaglavi". Ali to je i za ocekivati....

Zato i postoje skretnice sa električnim srcem, a možes staviti i poseban dekoder sa pomočnim izvorom napona (npr. Zimo dekoderi upotrebljavaju elektrolitički kondenzator) koji daje napon u primjeru, kad za neki mali trenutak nestane napon (zbog prljavštine ili na skretnicama).... ili ideš na Maerklin sistem, gdje takvih problema nema :ples
 

Didy

 
Osoblje foruma
Evo jos par slika ovog vozila.
 

Attachments

  • image001_malaa.jpg
    image001_malaa.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 53
  • image002_malaa.jpg
    image002_malaa.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 54
  • image003_malaa.jpg
    image003_malaa.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 53
  • image004_malaa.jpg
    image004_malaa.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 54

NClight

Hybernated
Odličan komadić :plaza: i lijepo detaljiran ;)
Šteta što je problematičan na skretnicama sa plastičnim srcištem, ali to je za očekivati s obzirom na broj osovina :mad::
 

Didy

 
Osoblje foruma
Evo nakon dvije i pol godine da izvadim temu iz naftalina i da podjelim svoju radost sa vama jer danas sam u nastojanju da utvrdim koji bi mi dekoder odgovarao (zbog malih dimenzija) rastavio ovo cudo i na moje veliko iznenadjenje u modelu pronasao vec ugradnje dekoder.
Posto nisam vjerovao da je stvarno rijec o dekoderu odmah sam spojio MM i opet se obradovao jer se na adresi broj 3 odazvao Trackmobil :palci_gore: :palci_gore:

Pisem da sam iznenadjen jer na pakovanju nigdje ne pise da se radi o DCC modelu, kada sam dobio obavijest o tome da sam osvojio ovu nagradu isto nisu naglasavali da je model sa dekoderom. Posto se radilo o nagradnoj igri nekako mi je bilo vise vjerovatno da sam dobio analognu verziju. Istina, bilo mi je malo sumnjivo ponasanje modela kada sam ga prikljucivao na analogni mehano kontroler ali sve do zadnjeg trena nisam vjerovao da je dekoder unutra.

Nekako mi je pao veliki teret sa srca jer mi se ovaj model jako svidja a brinule su me njegove male dimenzije i mogucnosti digitalizacije. Sad je puno lakse kada znam da nemam vise te brige :cool:

U svakom slucaju planiram napisati i jednu recenziju na portalu, pa cim mi vrijeme dopusti to cu i uraditi ;)
 
A

Anonymous

Guest
Toliko slatko da ga stavis skoro na lancic pa da te prati kroz zivot.
Pridruzujem se sa iskrenim cestitkama :palci_gore: :palci_gore: (malo kasnim, ali bolje ikad nego nikad)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh