Vaše novosti!

torrente

Poznati forumaš
evo pa ga gledaj jos >:E:

prvi utisci
malo sam provozao samo po stolu. nije jos na maketi.
lokomotiva
metalna sa puno detalja. stampa odlicna. vozi jako lijepo i tiho. svijetla rade ovisno smijeru. minimalna brzina ... pa jaaaaaaaaaako sporo. na prvom nivou brzine tek nakon cca 2sec vidis da se pomakla. bio sam blago zabezeknut.
vagoni
standardno trixova kvaliteta. nema muljanja koji se znaju dogoditi kod FL pa ubace vagone bez dodatnih detalja u startsetovima.
pruga
oval sa tri skretnice. ostalo poznato
mobil station novi.
na prvu mi se strasno svidio. samo sam ovlas preletio po uputstvu.
ne razlikuje se puno vise od mog starog MS-a ali nekako je sve lakse i brze.
koliko vidim ubacen je maerklin protokol (kad se tek upali iscrta se logo maerklina).
podrska za dcc je tu u potpunosti. FL loksa sa fabricki ugradjenim decoderom proradila iz prve.
ima potpunu bazu trix lokomotiva vec memorisanu.
jako interesantna opcija kod programiranja nove lokomotive je da stavis loksu na prugu i kaszes ms-u da je nadje. automatski je programira po nekim default postavkama
a nakon toga je lako podesiti neke sitnice tipa max brzine i duzine ubrzavanja/usporavanja.

uglavnom jako sam zadovoljan dosad vidjenim.

e da ...
MS ima sa zadnje strane i utor za memorisku karticu meni nepoznatog formata. koliko sam skontao nove lokse ce dolaziti sa memorijskom karticom koja se utakne u MS i prebace se sve postavke. zanimljivo.
 

Attachments

  • P9250068.JPG
    P9250068.JPG
    96.1 KB · Pregleda: 197
  • P9250067.JPG
    P9250067.JPG
    104.9 KB · Pregleda: 197
  • vagoni.jpg
    vagoni.jpg
    91 KB · Pregleda: 197
  • P9250066.JPG
    P9250066.JPG
    63.4 KB · Pregleda: 197

torrente

Poznati forumaš
kartica je sirine kako kreditna i tanka. veceras cu uslikati utor.

planiram za ovu damu u crvenom uzeti 7-8 vagona za ugalj. mislim da ce joj odgovarati :) i onako za informaciju ESU micro decoderi bez ikakvog problema rade sa ovim novim MS-om.
uglavnom software spravice je prilicno dobro ispoliran. steta sto nemogu stari ms nakaciti na ovaj. ne odgovara konektor. a i jedan apsurd trafo koji je dosao sa novim ms-om je jako malen skoro kao pola kutije cigara ali je duplo jaci od cigle koje je dosla sa starim ms-om.
 

KAPO

Poznati forumaš
Danas mi je došao mali simpatični Roco vagončić.
Bez detalja
P1010004-2.gif

Sa detaljima
P1010006-2.gif

Vagon za 10! ;)
 

torrente

Poznati forumaš
evo utora ...
 

Attachments

  • PA030091.JPG
    PA030091.JPG
    55.7 KB · Pregleda: 31
  • PA030092.JPG
    PA030092.JPG
    74.1 KB · Pregleda: 31
  • PA030093.JPG
    PA030093.JPG
    58.9 KB · Pregleda: 31

NClight

Hybernated
Torrente, može li mala recenzijica novog MS-a i usporedba sa starim u odgovarajućem podforumu? Bilo bi super saznati nešto iz prve ruke ;)
 

MrVirus

Poznati forumaš
Zanimljivo. Tu bi unutra mogla ići kartica poput one koju dobijemo kad kupimo broj mobitela. Znači da je sastavni dio kartice i nekakav chip sa ubačenim podacima o vlakovima, možda čak i vozni red?
Na ovo mi sve to miriše...
vjerovatno te sad već i mučim, ali me zaintrigirala ta mobilna stanica. možda da joj slikneš naljepnicu na dnu, da vidim i ostale podatke, jer ovako baš ne mogu doći do podataka koji me zanimaju...
sorry...
 

torrente

Poznati forumaš
@nc
ma kontao sam napisati nesto o usporedbi oba ms-a. ukratko sam vec napisao da je sve nekako lakse i brze. ms moze memorisati jako puno lokomotiva ali trenutni pristup moze imati samo na 10 lokomotiva. tu na scenu nastupa magicna kartica koja ustvari dodaje 11 lokomotivu. dakle samo sa ubacivanjem kartice imamo direktni pristup lokomotivi. mada nisam jos pronasao gdje kupiti karticu. u opcijama sam nasao da je lokomotivu iz baze jednostavno prekopirati na karticu. sa ovim ms-om mi vec misao ide prema central stationu :plaza:
 

MrVirus

Poznati forumaš
Sa obzirom da se radi o nekom chipu u koji se upisiju podaci možda se kroz neke opcije i neki software na PC mogu ručno ubaciti te postavke. No, ovo su samo prepostavke koje ne moraju biti točne, ali da je zanimljivo to je točno..
 

MrVirus

Poznati forumaš
Ne bi vjerovao ali je sve zajedno koštalo sa poštarinom, i to je bilo nešto kao žurno, sam platio 400 kuna. opalila me sreća izgleda..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh