Vaše novosti!

torrente

Poznati forumaš
mmmm svicarska cokoloda je predivna. generalno nije mi jasno kako su svicarci pored nijemaca uspjeli zadrzati svoj dizajn lokomotiva. generalno sve evropske lokomotive lice manje vise na njemacke.
a svicarci otisli u svom pravcu pogotovo sa najruznijim a opet najljepsom lokomotivom krokodil.
 

Bero01

Veteran foruma
@Coppaz - da, to je to: Roco 48140 / Union Pacific FP7 (epoha III)
a da ne bude usamljena, društvo joj prave vagoni iz seta za radni vlak, od Trixa:
 

Attachments

  • UP MOW.jpg
    UP MOW.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 416

nik

Veteran foruma
torrente kaže:
mmmm svicarska cokoloda je predivna. generalno nije mi jasno kako su svicarci pored nijemaca uspjeli zadrzati svoj dizajn lokomotiva. generalno sve evropske lokomotive lice manje vise na njemacke.
a svicarci otisli u svom pravcu pogotovo sa najruznijim a opet najljepsom lokomotivom krokodil.

Ne razumijem što si htio reći? Sve veće europske nacije imaju svoj karakterističan dizajn lokomotiva i to skoro od samih početaka željeznice. Već na prvi pogled se vidi da li je riječ npr. o njemačkoj, francuskoj, talijanskoj ili švicarskoj lokomotivi itd. Što se Švicarske tiče oni su pioniri električne vuče a i sve današnje 4-os lokomotive se baziraju na njihovoj konstrukciji sa početka 40-ih.
:??:
 

Bero01

Veteran foruma
U čovječe, baš je dobra... :palac_gore: .
Ma piknuo sam još neke sitnice, vrlo egzotične, stavit ću ih uskoro.
Artmaster, WWII...
 

Bero01

Veteran foruma
Evo, kao što sam i najavio, pristiglo je par modela od proizvođača: Artmaster
Modeli su u kitu (bausatz) + resin dijelovi.
Po meni, najbolji model je ovaj prvi flakwagen, za zaštitu vlakova od napada odostraga,
nešto kao Wehrmacht caboose za istočnu frontu! Komplet od resina, uz metalne kotače
i postolja od standardne plastike, mana je da nema kinematiku za kopče, ali nije neriješivo.
Kupi se dodatna kinematika za par Eu i problem riješen, a podvozje je od resina, pa je lako ugradivo.
Postoji i originalna fotka tog vagona, u nekoj knjizi o njemačkim željeznicama u WWII.
Drugi flakwagen je na Fleischmanovom podvozju, i treba ga piliti i urediti,
ali vrijedi truda. Obično je bio smješten odmah iza lokomotive, osobito u kasnijem dijelu rata.
Drezina nije predviđena za vožnju, nego je standmodel, ali kolega nik :>idea:
traži primjeren tramvajski pogon za motorizaciju drezine!
Odličan odljev, potrebno ih je sastaviti i pobojati, ali su totalna egzotika. :palci_gore:
Ne preporučam nabavku nekome tko se nije bavio sastavljanjem maketa,
i nema iskustva u bojanju modela.
 

Attachments

  • Zeppelin Draisine.jpg
    Zeppelin Draisine.jpg
    23.9 KB · Pregleda: 158
  • Behelfsflakwagen II.jpg
    Behelfsflakwagen II.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 158
  • Geschützwagen I für leichte Flak.jpg
    Geschützwagen I für leichte Flak.jpg
    26.2 KB · Pregleda: 158

Coppaz

Član foruma
Evo nešto što mi je stigao pre par dana. NSB (Norges Statsbaner) serija El 13 u stanju od 60-godine. Model je pravljen kod NMJ (Norsk Modelljernbane) i izgleda super pa ide još bolje.

  • NMJ82201_NSBEl13_e.jpg


    NMJ82201_NSBEl13_l.jpg


    NMJ 82201
 
A

Anonymous

Guest
Hallo Coppaz, ljepi model :aplauz: - jos da si stavio objasnjenje za resetke na kabinskim prozorima :??: :ples
 

Coppaz

Član foruma
piccolo kaže:
Hallo Coppaz, ljepi model :aplauz: - jos da si stavio objasnjenje za resetke na kabinskim prozorima :??: :ples

torrente kaže:
za razbijanje demonstracija a i da stiti od irvasa, komada leda ... :)
Uj, ne znam baš kako da objasnim to ali torrente je u pravu kad misli na leda. Ovih rešetke se zove ’gitter’ i taj reč je više norveški nego švedski i Norvežani su koristili takvih šipke da krije prozori od leda u tuneli. Imaju dosta tuneli u Norveškoj i tada kvalitet na staklo nije bilo kao je danas. Kad voda u tuneli curi odozgo na dole i zamrzne, onda je bilo malo problematično i oni su razbili prozori na ogromne ledenice u tuneli. Norvežani su posle koristili ovoj ’gitter’ kao solucija na to.

A irvase, to je druga stvar. Irvase nisu baš velike i vozovi ume da pobije 10-20 komada na jednom ali sa prozori nije to neki veliki problem. Možda ću da kupim neki Preiser irvase u 1:87 sa svakih slučaj… :D
 

nik

Veteran foruma
piccolo kaže:
Hallo Coppaz, ljepi model :aplauz: - jos da si stavio objasnjenje za resetke na kabinskim prozorima :??: :ples

Iste rešetke i ista namjena kao i na lokomotivama sa pruge Zagreb-Rijeka od 60-ih nadalje...
 
A

Anonymous

Guest
Sad mi tek nije nista jasno. Ne sumnjam u izreceno ali na modelu norveske lokse su extremno jake resetke. Najvjerojatnije su i u stvarnosti bile jace / cvrsce / grublje, nego na "talijanki". Mene sad zanima kako su stitili "pantice". Oni su i te kako krhki. Ledena siga u visini kabinskog prozora je - predpostavimo 5cm u D. Na vrhu, pod samim stropom tunela mozda i 10cm u D.
Pa sada, ako je kabina sa svojim zastitnim resetkama polomila svagu sigu onda je sve OK, a sta ako nije. :?: Prema mom - :??: "pantici" su tada schrott. Ili se tu ipak ne radi o sigama kako sam malo prije naveo.
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
evo da se pohvalim, danas mi je iz neckermanna došao paket, koji me jako razveselio.
Kupljen je za vrlo povoljnnu cijenu, neki 80eura (bilo na popustu), sa poštarinom + garancija. Ovo mi Sve je došlo u savršenom redu i sve funkcionira idealno :)
 

Attachments

  • P260411_10.55.jpg
    P260411_10.55.jpg
    214.7 KB · Pregleda: 104

bnsf

Član foruma
Bravo nickname25 lijep start set i ja sam imao nešto slično,konačno si ga dočekao :D
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
ma idealno bnsf, kada sam ga vidio odmah ga stavio u košaricu i naručio :D
jer činilo mi se idealno, nema dugačkog putovanja iz EU zemalja, nema carine i nema visokih poštarina Njemačkih.
Jedva sam dočekao da prođu ovi neradni dani i da podignem paket, hehe. Trčao sam do kioska :D
L.P.
 
A

Anonymous

Guest
Cestitke i sa moje strane. Osim toga , dobra kupnja , puno si ti toga dobio za 80 €
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
piccolo kaže:
Cestitke i sa moje strane. Osim toga , dobra kupnja , puno si ti toga dobio za 80 €
Hvala na čestitkama. Stvarno toga puno ima, 3 putnička, loksa, 2 skretnice, hrpa ravnih i zakrivljenih tračnica (i super trafo)
i naravno, poklon od neckermanna; "Mršavljenje, vitki bez dijete" (knjiga), baš prigodno za poslije Uskrsa :D

Ispravak netočnih navoda:
Joj dečki, malo sam vas slagao, sa svim popustima i ovime što su nudili budući da je išlo na kiosk, cijena je bila točno 85 eurića, prvotna konverzacija valuta mi nije bila dobra, hehe :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh