Vaše novosti!

Damir

 
Osoblje foruma
Jako lijep komplet čestitam. I jasam ga škicao na neckermannu,ali krenuh sa posve drugom epohom i ostade na škicanju.
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
hvala.
stvarno mi se sviđa, meni je odgovaralo sve i morao sam ga uzeti.
Barem nisam imao konkurenta za set :D
Trebao si me vidjeti kada sam došao u svoju sobu u studentskom domu, sve nepotrebne stvari na hodnik i sastavio manji oval te đirao vlak :D
 

Jevra

Poznati forumaš
Čestitam na kompletu još da stigne Roco digitalni komplet i eto još veće radosti.
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
hvala,
da, jedva čekam i taj set, ali tek u srpnju dolazi na tržište, tako da ću se morati strpiti još malo, a do tada
kao što rekoh, digitalizirati, ovih par lokomotiva koje imam ;)
 

Coppaz

Član foruma
piccolo kaže:
Sad mi tek nije nista jasno. Ne sumnjam u izreceno ali na modelu norveske lokse su extremno jake resetke. Najvjerojatnije su i u stvarnosti bile jace / cvrsce / grublje, nego na "talijanki". Mene sad zanima kako su stitili "pantice". Oni su i te kako krhki. Ledena siga u visini kabinskog prozora je - predpostavimo 5cm u D. Na vrhu, pod samim stropom tunela mozda i 10cm u D.
Pa sada, ako je kabina sa svojim zastitnim resetkama polomila svagu sigu onda je sve OK, a sta ako nije. :?: Prema mom - :??: "pantici" su tada schrott. Ili se tu ipak ne radi o sigama kako sam malo prije naveo.
Iskreno ne znam baš sve oko toga ali tako su mene to objasnili. Pantografi su ipak od metal i može valjda da izdrži više nego staklo. Obično se koristi i zadnja umesto prednja pantografa ali i dan danas se dešava da oni se lome.
 

bnsf

Član foruma
Nije baš moja novost ali su modeli došli u posjetu :D
IMG_0082.jpg

IMG_0083.jpg

IMG_0084.jpg

IMG_0085.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Riječke lokse na Američkim tračnicama! Zakači jednu od BNSF loksi za žutke i testiraj ih! Samo ako ti se svide kao Kapu
nemoj pobjeći za Austriju,jer Thomcro je rekao: "možeš trčati ali,nećeš pobjeći"! :D :D
 

Igor_A.

Član foruma
Pozdrav svima,

Fotografirao sam svoj K.Bay.Sts.B. Glaskasten sa setom putničkih vagona u N mjerilu i usput sam eksperimentirao sa nekim fotografskim tehnikama. Rado bi čuo vaše mišljenje o fotkama, a ako ima interesa mogu i objasniti postupke i programe koje sam koristio, evo fotki (svakako pogledajte i one sa većom razolucijom ;) , linkovi su ispod fotki)...

Glaskastenkompozicija-1-manja.jpg


Fotka sa većom rezolucijom

Obratite pažnju na dubinu oštrine, i lokomotiva i zadnji vagon su u fokusu, radi se o N mjerilu...

Glaskastenkompzicija-2-manja.jpg


Fotka sa većom rezolucijom
 

Damir

 
Osoblje foruma
Igore,ova kompozicija mi je san snova! Vjeruj mi nije meni do rezolucije slika koliko do ovako lijepih i kvalitetnih modela.
Nadam se da ću si uskoro priuštiti glaskasten i ovakovu kompoziciju vagona u DRG epohi :naklon: Reci mi to je od Minitrixa ili...??
 

Igor_A.

Član foruma
damir kaže:
Reci mi to je od Minitrixa ili...??
Je, je Minitrix, zaboravih napisati :zvizdi: , s tim sa je Glaskasten stariji model, koji je imao ugrađen Seletrix decoder, a s obzirom da sam ja na DCC, usljedila je zamjena decodera na kojoj moram zahvaliti NClite-u :naklon:
 

keko

Poznati forumaš
Prekrasne fotke, ali još ljepši model(i) :) :palac_gore:
Ja sam na posudbi imao NClightov Glaskasten i moram priznati da je jako lijep i kvalitetan model... Jednog dana će i ovakva kompozicija voziti mojom maketom (ali kao muzejska...) :)
 

Damir

 
Osoblje foruma
keko kaže:
Prekrasne fotke, ali još ljepši model(i) :) :palac_gore:
Ja sam na posudbi imao NClightov Glaskasten i moram priznati da je jako lijep i kvalitetan model... Jednog dana će i ovakva kompozicija voziti mojom maketom (ali kao muzejska...) :)


Mhhhh,samo se ti nadaj! Kad se prihvatiš DRG epohe gotov si! Opet ćeš biti na burzi sa ovom svojom novotarijom :D
Jer vidio si i sam glaskasten parnjačicu?! Jednostavno starinjski modeli imaju čar opčinjavanja,kažem ti samo kreni i gotov si :zvizdi:
 

Igor_A.

Član foruma
Drago mi je da vam se dopadaju modeli, dobio sam i pohvalu za fotku, ali ono vezano uz fotografiranje što sam htio podjeliti sa vama i što sam uspješno primjenio kod fotografiranja i obrade fotografija na računalu su tehnike koje mogu biti vrlo korisne kod fotogtafiranja modela, kao što su 'Focus stacking' i 'Exposure Fusion' npr. O čemu se radi možete vidjeti na linkovima (pod uvjetom da engleski jezik nije nepremostivi problem)...

Focus stacking

http://en.wikipedia.org/wiki/Focus_stacking

http://www.photofacts.net/photography/t ... _field.asp

Exposure Fusion

http://www.digital-photography-school.c ... do-i-do-it
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Igor_A. kaže:
Drago mi je da vam se dopadaju modeli, dobio sam i pohvalu za fotku, ali ono vezano uz fotografiranje što sam htio podjeliti sa vama i što sam uspješno primjenio kod fotografiranja i obrade fotografija na računalu su tehnike koje mogu biti vrlo korisne kod fotogtafiranja modela, kao što su 'Focus stacking' i 'Exposure Fusion' npr. O čemu se radi možete vidjeti na linkovima (pod uvjetom da engleski jezik nije nepremostivi problem)...
Igore, moram ti pohvaliti fotke! Posebno ovu drugu, upravo zbog te oštrine! :palac_gore:
Jedan model uspijem nekako poslikati, ali kada mi na red dođu kompozicije...., zato je ovo vrlo korisno znati!
Hvala za linkove, već su spremljeni! ;)
 

Bero01

Veteran foruma
Evo, da ne ispadne da sam totalni amerofil,
počastio sam se Fleischmannovim setom "Gambrinus".
Ništa bez parne vuče.
 

Attachments

  • Fleischmann Gambrinus .jpg
    Fleischmann Gambrinus .jpg
    41.9 KB · Pregleda: 143

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
damir kaže:
Jako lijepo kolega! Kao da si mene pitao šta ćeš kupiti,taman mi odgovara epoha ;)

e moj damire, meni se čini da tebi sve odgovara :D
izgleda da ćeš morati dići veliki kredit kako bi sve pokupovao >:D:
šalim se malo.

uglavnom, vrlo lijepi set :palac_gore:
 

Damir

 
Osoblje foruma
nickname25 kaže:
damir kaže:
Jako lijepo kolega! Kao da si mene pitao šta ćeš kupiti,taman mi odgovara epoha ;)

e moj damire, meni se čini da tebi sve odgovara :D
izgleda da ćeš morati dići veliki kredit kako bi sve pokupovao >:D:
šalim se malo.

uglavnom, vrlo lijepi set :palac_gore:

Dobro kažeš nickname :D :D Totalno sam se zarazio,a uvelike sam shvatio kliko taj hobi obožavam i kakvu sam ekipu stekao u njemu :ples
Uskoro još jedan novitet stiže,možda čak i ovaj tjedan,ali neću otkriti o čemu je riječ :D :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh