Vaše novosti!

Bero01

Veteran foruma
Koliko te zelenih novčanica došla, ako se smije znati?

Naravno Thommo, izašla me 94,95 europskih novaca, što je dosta za jednu Bachmann switchericu,
osobito ako uzmem u obzir da me 5 dijelni Fl Gambrinus izašao 300 Eu novaca, ALI...
To je NOVA Bachmann produkcija, VRLO detaljna, sa jako puno sitnih dijelova, DCC onboard, Sound ready,
i odlično vozi. Jedna takva bila je prisutna iz američanske pomoći u nekoj splitskoj tvornici, Jugo-nešto (vinil?),
prepuštam istraživanje nostalgičarima... možda čak imam negdje i fotku?
Ah da, lokica je pripremljena za europeiziranu verziju, sa puferima, i mislim da je možemo uskoro očekivati.
Kupljena je u Austriji, u ovoj trgovini:

http://stores.ebay.de/Rolas-Modellbahn- ... 2461148015

Dosta često kupujem kod njih,i zadovoljan sam što cijenama, što uslugom.
 

nik

Veteran foruma
http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... l-sucurac/

jugovinildx1.jpg
 

Coppaz

Član foruma
Bero01 kaže:
Jedna takva bila je prisutna iz američanske pomoći u nekoj splitskoj tvornici, Jugo-nešto (vinil?),
prepuštam istraživanje nostalgičarima... možda čak imam negdje i fotku?
Ah da, lokica je pripremljena za europeiziranu verziju, sa puferima, i mislim da je možemo uskoro očekivati.
USTC su iskoristili dosta takvih lokomotive s ranžiranje preko vreme rata. Nekoliko višak komada su oni posle prodali (ili pokloni kao pomoć) po Evropu i tek onda su bili opremljeni s baferi i dalje. Znam da jedna švedska firma (Domnarvets Jernverk) su kupili jedan ’44 tonner’ (lokomotiva # 1 »Yankeen« kod Domnarvet) od US Army Surplus. Ovaj model je ipak veoma dobar i Bachmann je ga pravio ranije, ali tada samo u američke verzije. Oni koje su baš tada hteli neki evropsku verziju su to sami popravili.


http://jernbane.co.uk/mrbilder/Yankeen1 ... 99105a.JPG

http://jernbane.co.uk/mrbilder/Yankeen1 ... 99105b.JPG

http://jernbane.co.uk/mrbilder/Yankeen1 ... 99105c.JPG

http://www.jernbane.co.uk/mrbilder/DSC_1334.1.jpg
 

Bero01

Veteran foruma
@Coppaz
Ovaj model je ipak veoma dobar i Bachmann je ga pravio ranije, ali tada samo u američke verzije. Oni koje su baš tada hteli neki evropsku verziju su to sami popravili.

U originalu taj model je proizvodio Liliput, i imao je dva mala motora, po jedan na svakom postolju.
Kasnije ga je preuzeo Bachmann, i napravio novi mehanizam, sa jednim motorom. :citaj:
Obadvije verzije su ok, mogu dosta polako voziti, max brzina im nije prevelika, i nemaju gumice na kotačima,
što doprinosi boljem kontaktu, i realnosti. Mana je da neće potegnuti neki (pre)veliki vlak, ali to i nije njihov posao.
Inače, od samog početka, Liliput je nudio i jednu žutu industrijsku, europeiziranu verzije te lokomotive,
dok sam ja nabavio ovu military, obzirom na moje interese.
Uglavnom, dobar model za relativno malo novaca, daleko bolji od Bachmanove GE 70T.
 

Attachments

  • USATC GE 44IMG_1457.JPG
    USATC GE 44IMG_1457.JPG
    585.6 KB · Pregleda: 177

Coppaz

Član foruma
Bero01 kaže:
@Coppaz
Ovaj model je ipak veoma dobar i Bachmann je ga pravio ranije, ali tada samo u američke verzije. Oni koje su baš tada hteli neki evropsku verziju su to sami popravili.
U originalu taj model je proizvodio Liliput, i imao je dva mala motora, po jedan na svakom postolju.
Kasnije ga je preuzeo Bachmann, i napravio novi mehanizam, sa jednim motorom. :citaj:
Neču da kažem da sam siguran nego možda su proizvodili ovaj model kao Bachmann Spectrum u Skandinaviju i kao Liliput u južnog Evropa? Ono što ja znam s ovaj model je da Bachmann su pravili jedan GE 44 Ton Diesel kao svoj prvi Spectrum model u 1988.

Malo sam zbunjen zato Bachmann su kupili Liliput brend tek 1992 i oni su tada samo pravili modele iz Evrope. Kad pogledam u neki starije katalozi, ne mogu da pronađem neki američke modele od Liliput. Možda Liliput su preuzeli ovaj model kasnije ili su bili dve slične?
 

Bero01

Veteran foruma
:plaza: nema frke coppaz...
Liliput je radio evropske modele, sve dok ih Bachmann nije preuzeo, i u biti, koliko ja znam,
onda je proizvodnja preseljena u Kinu, a dodani su i američki modeli.
Ova mala USATC GE44 je originalni model, sa dva motora, ali made in PRC, i zadovoljan sam sa njom,
osim što je možda malo prelagana, ali to nije nerješiv problem.
Industrijske verzije se sjećam jer sam je htio nabaviti, ali mi je bila preskupa (ca 100 Eu je lik tražio, što je bilo previše)
Međutim, problem sa tim starim Liliputom (made in Austria) je u tome da, koliko god je to za ono vrijeme dobro izgledalo,
nije bilo više od vitrinen modela, jer su vozne karakteristike bile... očajne. Zato Liliput i je propao,
jer su ljudi počeli zazirati od njihovih modela. Pa ja kada kupim lokomotivu i platim je hrpetinu novaca,
hoću da ona vozi... bez daljnjih pitanja i razmišljanja tipa: šta mi je to trebalo? :wc:
Tada je na scenu stupio Roco, i okrenuo scenu naglavačke, kasnije su se priključili još neki proizvođači.
Kakav je novi Liliput - NE ZNAM, i zato ne mogu reći ništa mjerodavno.
Osobno, mjerkao sam njihovu BR 45, ALI, ali.... Trix je Trix, full metal i pouzdan, a ovo je Liliput made in Kina,
bog te pitaj kaj je unutra i kako to vozi? Jedino što za Trixicu kupim 3 Liliputa :hmmm , pa ti vidi.
 

torrente

Poznati forumaš
jest HO ali nisam mogao odoliti >:)
na detaljne slike cete sacekati. previse sitnih detalja da ih vadim iz spuzve. narucio sam policu sa staklom posebno za ovo pa cu ih onda slikati kako treba.
 

Attachments

  • P5250064.JPG
    P5250064.JPG
    112 KB · Pregleda: 61
  • P5250065.JPG
    P5250065.JPG
    82.4 KB · Pregleda: 61
  • P5250063.JPG
    P5250063.JPG
    61.9 KB · Pregleda: 61
  • P5250066.JPG
    P5250066.JPG
    142.7 KB · Pregleda: 61

Damir

 
Osoblje foruma
Auuuu moja epoha :ples2: Nemaš pojma kako mi se sviđa :palac_gore: Šta bi reći care da si ti kupio HO,da neće uskoro
na burzi završiti N modeli :D :D
 

torrente

Poznati forumaš
ma jok, nema sanse da N ide. ovaj set mjerkam na lokshopu vec par mjeseci i bice uglavnom vitrinski model, cisto ponekad da imam sta provozati kod ujaka na maketi.
pruga ce ici na prodaju a roco multimaus ce zamijeniti mobil station 1 i 2 koje trenutno koristim. HO mi je prevelik, nemam ja mjesta za 650 mm i vise >:finger:
 
A

Anonymous

Guest
A zasto nam to radis torrente ? Zar nisi svjestan da ce se barem 50-tak clanova sada razboljeti. Ja prvi, damir ti je drugi, H0modelar isto tako i jos mnogi :crk:
Salu na stranu :ljubav PREDIVAN KOMPLET :palci_gore: - moje iskrene cestitke
 

Damir

 
Osoblje foruma
piccolo kaže:
A zasto nam to radis torrente ? Zar nisi svjestan da ce se barem 50-tak clanova sada razboljeti. Ja prvi, damir ti je drugi, H0modelar isto tako i jos mnogi :crk:
Salu na stranu :ljubav PREDIVAN KOMPLET :palci_gore: - moje iskrene cestitke


Malo puno sam u O.T. ,ali pape ima sinu da nešto doneseš iz Swerige ovako slično kao što torrente ima? Si? Ma kome no :D
Jer ako ne vidi šta te čeka :D :D
 
A

Anonymous

Guest
A da i ja ne budem OT - torrente koliko sam ja mogao sve to skuziti taj tvoj komplet je Wurtenberg-express.
Pozuri malo sa detaljima - svim, bas da si me zagolicao...

@ damir
...e, moj sine. Sebicno ti to meni razmisljas. Zamisli da ti ocu kupis tako nesto. Cale ti sretan zbog poklona od sina.
Sin sretan sto mu cale sretan. Cale umre sve ostane sinu. Sada opet sin sretan - duplo, sto mu cale umro i sto sve ostavio sinu. Tako se razmislja sine moj.... >:D:
 
A

Anonymous

Guest
torrente kaže:
ma jok, nema sanse da N ide. ovaj set mjerkam na lokshopu vec par mjeseci i bice uglavnom vitrinski model, cisto ponekad da imam sta provozati kod ujaka na maketi.

Ok,ok...
Nema šanse da N ide, a ti kupuješ H0?
Ok,ok... shvaćam... ti skupljaš tzv. N0! (čita se en nula - u prijevodu nula od ena) :D

BTW, ujak ti mora imati dobru maketu da se ti ovaj vitrine-model :ljubav :ljubav :ljubav usudiš vozikati po njoj :D

torrente kaže:
HO mi je prevelik, nemam ja mjesta za 650 mm i vise >:finger:

Vidim, neki se ovdje "frajerišu"...

....Dobro....

Ti bi 650 i više?

Ništa nisi naučio...
Pa prijeđi i ti na "daske" !!!!!
:D :D :D
 

KAPO

Poznati forumaš
Danas sam bijo kupit nekoliko modela kod prijatelja bnsf-a!
Za početak, Atlasova manevra ...

... Athearn BN boxcar ...

... Walthers boxcar ...

... Athearn BN hooper ...

... Bachmann CN hooper ...
 

Attachments

  • P6167308.jpg
    P6167308.jpg
    59 KB · Pregleda: 142
  • P6167312.jpg
    P6167312.jpg
    54 KB · Pregleda: 142
  • P6167314.jpg
    P6167314.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 142
  • P6167316.jpg
    P6167316.jpg
    38.5 KB · Pregleda: 142
  • P6167317.jpg
    P6167317.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 142

KAPO

Poznati forumaš
... Athearn PC hooper ...

... i Athearn genisis Auto-max!

Još sam kupio i rudnik za buduću maketu!!!
 

Attachments

  • P6167320.jpg
    P6167320.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 140
  • P6167321.jpg
    P6167321.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 140
  • P6167322.jpg
    P6167322.jpg
    52 KB · Pregleda: 140

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh