Vozni park - Herbie

Herbie

Član foruma
Otvorio sam novu temu kako bi mogao prikazati svoje modele u mjerilu 1/87.

Na ovim slikama nalaze se modeli koji su opremljeni za zimsko ciscenje cesta.
Steyr 91, Roco
2uh7ps2.jpg

Man, Herpa
1179pwm.jpg

Unimog U400, Wiking
9s9sgk.jpg

MAN TGA, Wiking
33oh3j8.jpg

Mercedes Benz SK, Kibri
33fbznp.jpg

Steyr 91, Roco
x38kcy.jpg

Radlader Liebherr, Wiking
28i9lz4.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Slažem se i ja i pridružujem komplimentu.. :palac_gore:
Čak je tema prigodna pošto je prvi snijeg ove godine zabijelio.. :ples
 

Herbie

Član foruma
Neka barem u svijetu modela ceste budu ociscene na vrijeme i posteno :)

Prilikom ovog slikanja modela sjetio sam se i poceo razmisljam kako da u svoju buducu maketu uklopim i neki cestarski stacionar.
 

Herbie

Član foruma
Posto mi je vec dosadilo slikanje modela na stolu kupio sam papir i napravio ceste za slikanje.
Na slikama se pojavljuju modeli od: Herpe, AWM i Rietze. Neki modeli kupljeni su i na ovom forumu pa ce ih bivsi vlasnici prepoznati.

1zeibtc.jpg


34s5qn6.jpg


1zegzs9.jpg


mtqp06.jpg


14kuvtd.jpg


t0kkcw.jpg


2n7jqmh.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ovakav vozni park kamiona za čišćenje snijega nema ni HAC, :palci_gore: lijepi modeli!
 

Herbie

Član foruma
Vec duzem vrijeme gledam ovaj model stroja, ali jos nigdje nisam naisao da se prodaje.
Rijec je o Motorart modelu Volvo BL71 koji je dosta detaljno napravljen u MJ 1/87, ali ne znam kako ga nabaviti. Gledao sam po ebayu. de, ali se ne pojavljuje.



Nasao sam isto takav stroj od Cararame u MJ 1/87, ali nije toliko detaljno napravljen pa me ne zanima.
 

Herbie

Član foruma
Ovih dana stigle su mi prinove u vozni park. Malo sam se igrao sa fotografiranjem modela i slaganjem slika. Nisam puno radio u programu za uređivanje slika pa se unaprijed ispričavam na kvaliteti složenih slika.

Riječ je o Herpinim modelima:
MAN TGA 8x8, MERCEDES BENZ ACTROS MP3 - 4X4, MAN TGS M 4X4


Kupio sam samo jednu tandem kiper prikolicu pa se ista pojavljuje na svim fotografijama. Za dvoosovince volio bih također kupiti tandemke kiper prikolice, ali sa nižim stranicama.

1. MAN TGA 8X8 I TANDEM KIPER PRIKOLICA

Model i prikolica su prepuni detalja i prezadovoljan sam sa njima. Jedino što zamjeram proizvođaču je nemogućnost otvaranja bočnih stranica na kamionu i nema mogućnosti kipanja na stranu. Na prikolici se otvaraju sve stranice i trostrani je kiper. Na kamionu nije postojala kuka za kopčanje prikolice pa sam ju skinuo sa dvoosovinca i stavio na četveroosovinca. Seljenje kuke je vrlo jednostavno i brzo.




2. Mercedes Benz Actros MP3, 4x4

Model je također prepun detalja ( trostrani je kiper, otvaraju se sve stranice, podiže se kabina, stabilizatori se mogu izvlačiti i podizati/spuštati ). Model je napravljen kao 4x4 i to me posebno veseli.




3. MAN TGS M, 4x4

Model je također prepun detalja ( trostrani je kiper, otvaraju se sve stranice, podiže se kabina, stabilizatori se mogu izvlačiti i podizati/spuštati ). Model je napravljen kao 4x4 i to me posebno veseli.

 

nik

Veteran foruma
Herbie kaže:
Vec duzem vrijeme gledam ovaj model stroja, ali jos nigdje nisam naisao da se prodaje.
Rijec je o Motorart modelu Volvo BL71 koji je dosta detaljno napravljen u MJ 1/87, ali ne znam kako ga nabaviti. Gledao sam po ebayu. de, ali se ne pojavljuje.



Nasao sam isto takav stroj od Cararame u MJ 1/87, ali nije toliko detaljno napravljen pa me ne zanima.

Na prvoj slici je model u nekom drugom mjerilu a Motorart u 1:87 izgleda ovako:

ma13086_lg.jpg


...i vjerojatno je isto Hongwell/Cararama samo u drugoj ambalaži. :D
 

Herbie

Član foruma
Ja trazim iskljucivo Volvo kombinirku posto vec imam neke strojeve od Volva. Gledao sam i puno pretrazivao pa sam vidio da Motorat proizvodi Volvo kombinirku u mjerilu 1/87 i da je puno detaljnija od Cararamine Volvo kombinirke.
 

Herbie

Član foruma
http://www.motorartmodels.com/catalog/
Na 86 stranici se vidi da Motorart ima kombinirku u mjerilu 1/87 i da je bolja kvaliteta izrade od Cararame.
Prelistao sam cijeli katalog i na stranici 53 se vidi kombinirka ko od Cararame. Znaci da Motorart podvaljuje sliku kombinirke Volvo veceg mjerila pod mjerilo 1/87 i prikazuje je kao detaljno izredenu naspram Cararame??????
 

nik

Veteran foruma
Herbie kaže:
http://www.motorartmodels.com/catalog/
Na 86 stranici se vidi da Motorart ima kombinirku u mjerilu 1/87 i da je bolja kvaliteta izrade od Cararame.
Prelistao sam cijeli katalog i na stranici 53 se vidi kombinirka ko od Cararame. Znaci da Motorart podvaljuje sliku kombinirke Volvo veceg mjerila pod mjerilo 1/87 i prikazuje je kao detaljno izredenu naspram Cararame??????

Vjerojatno je ta 'bolja' u 1:50. Nije ništa neobično da se u katalog ili najavu za 1:87 stavi slika 'većeg' modela (1:43 ili 1:50) jer obično taj model već postoji pa je slika 'pri ruci'. Prilično sam uvjeren da i za Motorart modele radi Hongwell (kao što rade i za mnoge druge) a Cararama je samo Hongwellova vlastita 'marka'. Kupi Cararamu i to ti je to...

155225759_full.jpg


Mislim da je model bolji nego što na slici izgleda jer je u stvari vrlo sitan. Samo uzmi kist i odgovarajućom sivom bojom ofarbaj 'čavle' na pokretnim dijelovima.
 

Herbie

Član foruma
nik kaže:
Herbie kaže:
http://www.motorartmodels.com/catalog/
Na 86 stranici se vidi da Motorart ima kombinirku u mjerilu 1/87 i da je bolja kvaliteta izrade od Cararame.
Prelistao sam cijeli katalog i na stranici 53 se vidi kombinirka ko od Cararame. Znaci da Motorart podvaljuje sliku kombinirke Volvo veceg mjerila pod mjerilo 1/87 i prikazuje je kao detaljno izredenu naspram Cararame??????

Vjerojatno je ta 'bolja' u 1:50. Nije ništa neobično da se u katalog ili najavu za 1:87 stavi slika 'većeg' modela (1:43 ili 1:50) jer obično taj model već postoji pa je slika 'pri ruci'. Prilično sam uvjeren da i za Motorart modele radi Hongwell (kao što rade i za mnoge druge) a Cararama je samo Hongwellova vlastita 'marka'. Kupi Cararamu i to ti je to...

155225759_full.jpg


Mislim da je model bolji nego što na slici izgleda jer je u stvari vrlo sitan. Samo uzmi kist i odgovarajućom sivom bojom ofarbaj 'čavle' na pokretnim dijelovima.

Trebalo bi svakako pofarbati te "čavle" jer bi model puno bolje izgledao.
 

Herbie

Član foruma
Stigli su konačno Mercedesi Sk do mene. Ovaj crveni Mercedes SK možda budu neki prepoznali. Njega mi je nabavio Thommo i to po vrlo povoljnoj cijeni jer zna da obožavam Mercedese Sk, a pogotovo kipere.







Ovaj sivi Mercedes je od Wikinga. Posebno mi se sviđa što ima mogućnost otvaranja zadnjih vrata na sanducima i što se brzo i lako skidaju nadogradnje. Moram priznati da je Wiking bolje odradio "nogare" na sanducima od Herpe (usporedio sam sa crvenim Manom F90 koji se nalazi u mojoj zbirci,a slika modela je na forumu). Na Herpinom Manu koji također ima BDF nadogradnju se jako teško poravnaju "nogari" i postave da budu okomiti na podlogu dok se kod Wikinga to napravi jako brzo i lagano. Jedino mi je žao što model nema mogućnost podizanja kabine.



Ovo je klasični Herpin kiper, ali je za mene poseban jer je SK linija. Na modelu se podiže kabina i sanduk. Otvara se zadnja stranica, a ostale stranice se ne mogu otvoriti. Šteta što se nisu potrudili da naprave mogućnost trostranog kipanja i otvaranja stranica.
 

MAN 422

Član foruma
Herbie kaže:


Ovaj bijeli MAN otkad je kod mene više nema ceradu, pogonski kotači se ljepo okreću, dobio je prednji zid na sanduku od kamiona i prikolice i nastavke (povišenja) na stranice :D ;)
 

Herbie

Član foruma
MAN 422 kaže:
Ovaj bijeli MAN otkad je kod mene više nema ceradu, pogonski kotači se ljepo okreću, dobio je prednji zid na sanduku od kamiona i prikolice i nastavke (povišenja) na stranice :D ;)

Pa što mi nisi rekao da ti ne treba cerada pa bih spustio cijenu, a meni bi dobro došla za vježbati bojanje.

Morao bih malo pogledati koje slike sam stavio na forum i napisati kojih modela više nema kod mene ili su preuređeni.
 

Herbie

Član foruma
Ovaj DAF 95 XF je kupljen na Susretima KŽMZ prije dvije ili tri godine. Cijena je bila povoljna pa se nisam dugo premišljao. Ovo mi je prvi model od Italeri i zadovoljan sam kvalitetom i cijenom.

Kamion je napravljen od metala i plastike, a poluprikolica je cijela od plastike. Na vratima kabine nema stakla. Super su mi velike rupe na kabini pa se retrovizori brzo i lako montiraju. Na kamionu i poluprikolici su obojana svjetla i stavljene su registracijske tablice. Uz poluprikolicu se dobivaju dvije "svijeće" pa se može kombinirati visina podignutog sanduka. Na sanduk od poluprikolice se može stavljati i cerada koja se dobije u paketu.


















 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh