Vozni park - MAN 422

MAN 422

Član foruma
Evo evo idu :) model mi je preeodličan, dosta je vjeran originalu, zadnji kotači zakreću ko na pravom, traka za istovar se spušta, zglob i to.. i ogroman je naspram svih ostalih vozila :) al pet imam par zamjerki.. to je tipičan siku, pa se ništa ne može skinut recimo za transport, sve je fixno.. i kolko god je vjeran originalu opet mogli su još dosta stvari napravit i dosta pokretnih dijelova.. ako pogledate videp skužit ćete kaj mislim, npr. ta traka se ne miče osim gore dolje, u komadu je s gumom :o i to je uz ''heder'' i zglob jedini pokretni dio.. al svejedno super je model jer nema nijedan niti sličan ili bar ja nisam naišao na nijedan :hmmm:

DSC02393Medium_zps056e1afc.jpg

DSC02394Medium_zps6c3e9323.jpg

DSC02395Medium_zpsc7f85f08.jpg

DSC02396Medium_zpsb0bed1f0.jpg


Neznam kolika labudica bi trebala za prevest to :cool:
DSC02396Medium_zpsb0bed1f0.jpg


A podaci su isto zapanjujući :o
DSC02397Medium_zps5004220b.jpg


Slike u akciji.. iako nije baš vjerno skroz, jer obično se sipa na polje na hrpu pa dođe prečistač koji tovari u kamione.. al prečistač još nisam našao kao model :) pa je ok i ovak
DSC02398Medium_zps942186c8.jpg

DSC02399Medium_zpsb2f63c88.jpg

DSC02400Medium_zpsdb40b179.jpg

DSC02401Medium_zps1ea8d4d5.jpg
 

hyperion

Veteran foruma
al pet imam par zamjerki.. to je tipičan siku, pa se ništa ne može skinut recimo za transport, sve je fixno.. i kolko god je vjeran originalu opet mogli su još dosta stvari napravit i dosta pokretnih dijelova.. ako pogledate videp skužit ćete kaj mislim, npr. ta traka se ne miče osim gore dolje, u komadu je s gumom :o i to je uz ''heder'' i zglob jedini pokretni dio.
Pa dobro, ipak je to Siku. Za 18 eura je model više nego odličan. Ako bi htjeli nešto s više detalja, onda bi to valjda bilo kod Schuca, Wikinga ili neke od tih marki. Naravno i cijena bi tome bila primjerna. A što se zadnjih kotača tiće, to moram jo ispitati. :) Vidim da si zadovoljan s modelom.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Evo evo idu :) model mi je preeodličan, dosta je vjeran originalu, zadnji kotači zakreću ko na pravom, traka za istovar se spušta, zglob i to.. i ogroman je naspram svih ostalih vozila :) al pet imam par zamjerki.. to je tipičan siku, pa se ništa ne može skinut recimo za transport, sve je fixno.. i kolko god je vjeran originalu opet mogli su još dosta stvari napravit i dosta pokretnih dijelova.. ako pogledate videp skužit ćete kaj mislim, npr. ta traka se ne miče osim gore dolje, u komadu je s gumom :o i to je uz ''heder'' i zglob jedini pokretni dio.. al svejedno super je model jer nema nijedan niti sličan ili bar ja nisam naišao na nijedan :hmmm:

DSC02393Medium_zps056e1afc.jpg

DSC02394Medium_zps6c3e9323.jpg

DSC02395Medium_zpsc7f85f08.jpg

DSC02396Medium_zpsb0bed1f0.jpg


Neznam kolika labudica bi trebala za prevest to :cool:
DSC02396Medium_zpsb0bed1f0.jpg


A podaci su isto zapanjujući :o
DSC02397Medium_zps5004220b.jpg


Slike u akciji.. iako nije baš vjerno skroz, jer obično se sipa na polje na hrpu pa dođe prečistač koji tovari u kamione.. al prečistač još nisam našao kao model :) pa je ok i ovak
DSC02398Medium_zps942186c8.jpg

DSC02399Medium_zpsb2f63c88.jpg

DSC02400Medium_zpsdb40b179.jpg

DSC02401Medium_zps1ea8d4d5.jpg

Pa kolega-samo je jedan odgovor za to ! Labudica bi trebala biti Herpina teleskopska ili modularna !
Ili eventualno WSI-ova (također teleskopska)
 

MAN 422

Član foruma
Pozdrav, nisam bio neko vrijeme aktivan nažalost :( a i nisam se previše modelima bavio... premalo slobodnog vremena, stres veliki u poslu i slobodno vrijeme najčešće posvetim curi ili odmaranju mozga :)
ali probudio se opet taj modelarski duh u meni i konačno sam si ostvario želju i nabavio Kibrijev model, Liebherr LG 1800 pa da podijelim s vama kako napredujem.. maketa nije jeftina i prilično je teška za složiti ali nadam se da će se trud na kraju isplatiti. Visina kad se složi bi trebala biti oko 80cm.. najveći su problem sajle, tj. konci koje treba navoditi kroz uske koloture, a i dizajn i nacrt kod tih kolotura je nemoguće za ostvariti pa je potrebno improvizacije malo









 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Eeee to je kran!:palci_gore:
Cijena,ako nije tajna?
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Vidim da ti na stolu nedostaje naj osnovniji i naj bitniji alat, a to je flaša pive da se povremeno smiriš pokraj toliko dijelova :yes:yes:yes:pivo::pivo::pivo: !!!
 

MAN 422

Član foruma
Eeee to je kran!:palci_gore:
Cijena,ako nije tajna?
:palci_gore:
Cijena je preko 100eur s poštarinom i svim :mad:


Vidim da ti na stolu nedostaje naj osnovniji i naj bitniji alat, a to je flaša pive da se povremeno smiriš pokraj toliko dijelova :yes:yes:yes:pivo::pivo::pivo: !!!

Haha, kak sam mogo zaboravit tak alat :pivo:
pa iskreno, ne mogu dulje od 2 sata radit, trebam se maknut malo i kad se vratim sagledat sve isponova, jer stvarno se lako pogriješi. Piše na kutiji da je ovo profi težina za slaganje, mislim da je ovo čak skoro i najteži Kibrijev model...
Pomogao mi je kolega Vule :pivo: jer su me užasno mučile ove sajle koje treba sprovest, pa mi je rekao za tomislavm i njegov kran i vidio sam da imamo iste probleme.. naime, nemoguće je provesti ''sajlu'' tj. konac kroz 5 kolotura :mad: jer je to previše trenja i kran jednostavno postane nefunkcionalan tj. statičan, i džabe podmazivanje i sve.. Pa sam odlučio sprovest sve sajle samo jednom ili eventualno dvaput.. Uputa se striktno mora držat i ić po redu, jer svako i najmanje preskakanje koraka loše završi :harakiri o tome da su upute nekad stvarno nerazumljive i čudne i da ih ima skoro 300 koraka ne trebam ni pričat puno..
evo uperstructure se lagano nazire

 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Kolega Vule je rekao da je to napelavanje sajli naporan posao.
Do sada smo vidjeli manje,krace kranove
Pogledaj u mojoj temi kako sam ja rijesio transportni i radni polozaj sa svojim scraperom.
Te spomenute sajle sluze za ogledni dio modela,ili je u upotrebi ili je u transportu.
Kako god ga slozis,kran ce biti:respect:.
 

MAN 422

Član foruma
Kolega Vule je rekao da je to napelavanje sajli naporan posao.
Do sada smo vidjeli manje,krace kranove
Pogledaj u mojoj temi kako sam ja rijesio transportni i radni polozaj sa svojim scraperom.
Te spomenute sajle sluze za ogledni dio modela,ili je u upotrebi ili je u transportu.
Kako god ga slozis,kran ce biti:respect:.


Ne da je naporan posao nego ono..... :crazy: :glup
Gledao sam da ali... mora se prepeljat malo više puta jer je ovaj kran pretežak i onoliki namotaji su s razlogom.. previše ih po nacrtu je al nije dovoljno ni samo 2 puta, uglavnom dosta savjeta od inženjera strojarstva i improvizacije :vrag2::vrag2:


Nazire se napredak polako


Za usporedbu, tegljač kraj krančuge, da dobijete dojam veličine
 

MAN 422

Član foruma
Zadnji krak na koji dođe ''balkon'' s balastima, i balasti. Mogu reć da su prilično teški, od pune plastike al ima ih još viška sa strane al se ne mogu pričvrstit, al nema veze bit će samo postavljeni gore tak je i u stvarnosti nekad :vrag2:


Svakakve metode ljepljenja i pridržavanja a da pritom ne smeta po stolu :hahahaha::hahahaha:


Prvi krak stavljen, stavljen zadnji krak od balasta i vidi se skroz zadnji dio preko kojega idu sajle koje spuštaju i dižu (11 namotaja po nacrtu, 4 će biti sasvim dosta..:vrag:)

 

MAN 422

Član foruma
Ne da je grdosija nego mi spuštena ne stane na stol eto kolka je :vrag2::vrag2:



Svako manevriranje s njom, pomicanje bilo čega ili nedaj Bože naknadnih radova i popravaka zahtijeva toliku količinu opreza, koordiniranosti i živaca da je to teško opisat jer inače :harakiri a događalo mi se svašta vjerujte... i ko mi spomene sajle i konce do kraja godine ima da ga bijem :vrag2:

evo je u zraku, drže je neki držači, kaže Kibri da su to Rop monting supporters iliti držači dok ne provučeš sajle. Proveo sam par sati sigurno gledajući fotke iz stvarnosti dok nisam skužio otpilike kak neke stvari idu jer od Kibrijeve slike s kutije nema nikakve pomoći :( nema ni kotača srednjih na toj slici tek toliko...


Ovih dana ću napravit fotosession neki :palci_gore: pa dajte mi ideje neke iz kojih kuteva da poslikam i scenografiju kakvu :D , imam most koji je došao s njom kao teret, a mogao bi i neke labudice svoje il neš :vrag3:
 

MAN 422

Član foruma
Eto obećanog fotosessiona sa dizalicom hehe. Svako veće micanje ove grdosije zahtjeva strašnu opreznost jer je stvarno sve j...no krhko i lomljivo a i neka druga lokacija osim prozora sobe za slikanje je skoro nemoguća jer bi ju trebao rastavit bar malo i nosit van i sastavit a to je skoro nemoguće a da ne pukne nešto.. Nije skroz original, produžio sam vrh kraka za još jedan segment koji sam naručio uz nju (od Kibrijevog Gotwalld teleskopskog krana) i zadovoljan sam kako je ispao, malo je trebalo pripasivati držače i sam prihvat al nije strašno. Ostalih preinaka nema puno, malo detaljiziranja i bojanja nekih stvari u sivo(felge, rukohvati i sl.) da malo realnije bude, a planiram se uhvatit i ''zamazivanja'' (kak se to točno zove?) pa zglobove zacrnit da budu masni, koloture i sl. Dosadit mislim da mi neće nikad, to je toliko veliko i stalno nekog vraga mogu prčkat na njoj i radit haha. Visina je ovako kako je na slikama malo manje od metra :hihihi::hihihi: Ako nešto primijetite da nije kako treba ili fali samo recite, otvoren sam za sva pitanja, kritike i sugestije i opažanja :vrag3:









 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh