Weathering - postarivanje modela

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Odlicno Velimire odlicno.. eto nam novih materijala u postarivanju modela grafit!!! Meni to nije palo na pamet a eto vidis grafit daje odlican efekat!
Jesi li ga samo nanosio cetkicom ili si pre toga premazao nekim lepkom da bi se grafit zadrzao?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jel neko ima iskustva s ovim markerima?
Navedeno je da su za sine/tracnice ali ja mislim da bi bili idealni za sitne zahvate na podvozju i postolja. ;)
 

Attachments

  • Testor F3801 Weathering markers02.jpg
    Testor F3801 Weathering markers02.jpg
    119.8 KB · Pregleda: 57

The Milwaukee Road

Član foruma
Mon kaže:
Jel neko ima iskustva s ovim markerima?
Navedeno je da su za sine/tracnice ali ja mislim da bi bili idealni za sitne zahvate na podvozju i postolja. ;)

Jaz jih imam. Pravzaprav obstajata dve variajanti - za staranje tračnic in drugi set za staranje objektov, lokomotiv, vagonov...
Jaz uporabljam prvega in sicer za staranje tirnic. Lepo se dela z njim, je enostavno in čisto. Tirnice moraš pobarvat vsaj 2x, da jih barva lepo prekrije.

LP
 

crhav

Aktivan član
Odlicno Velimire odlicno.. eto nam novih materijala u postarivanju modela grafit!!! Meni to nije palo na pamet a eto vidis grafit daje odlican efekat!
Jesi li ga samo nanosio cetkicom ili si pre toga premazao nekim lepkom da bi se grafit zadrzao?

Ovako, prvo kupio sam, posto ima, dva tipa grafita! Jedan je normalni i ne daje taj "masni sijaj", drugi se zove srebrni i taj daje taj sjaj!
Treba prvo dati/prespricati sa sprajem kotace i stange a onda nanijeti sa kistom grafit! Poslje uzeti sa prstom malo grafita i pojacati rubove kotaca, protutege i sipke.. i evo rezultata!
Poslje ponovno prespricati i fiksirati sa sprajem. Spraj je onaj za boje sa pouderom.
Velimir
 

KAPO

Poznati forumaš
The Milwaukee Road kaže:
Mon kaže:
Jel neko ima iskustva s ovim markerima?
Navedeno je da su za sine/tracnice ali ja mislim da bi bili idealni za sitne zahvate na podvozju i postolja. ;)

Jaz jih imam. Pravzaprav obstajata dve variajanti - za staranje tračnic in drugi set za staranje objektov, lokomotiv, vagonov...
Jaz uporabljam prvega in sicer za staranje tirnic. Lepo se dela z njim, je enostavno in čisto. Tirnice moraš pobarvat vsaj 2x, da jih barva lepo prekrije.

LP
Koliko "traje" jedan taj marker za postarivanje tračnica?
Gdje se može nabavit?

Pozdrav!
Kapo
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
mehano N sa grafitima

p8070006p.jpg


p8070007d.jpg


p8070008.jpg


p8070009c.jpg


p8070010.jpg


;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicno su ispali niko. :palac_gore:

Evo jednog Fuggerth-ovog MAV-a koji je isto dobro ispao ovako dekalisan i isprljan.
 

Attachments

  • mavgraffitib.jpg
    mavgraffitib.jpg
    143.6 KB · Pregleda: 303

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Weathering je odlicna stvar.. ja se sad na zimu spremam upropastiti polovinu mojih modela i trenutno skupljam sav moguci materijal za to!
Inace narucio sam ove grafite da mi decko napravi pa ce biti i toga..
Gledam kako ljudi po svetu rade taj Weathering ma to je cudo jedno koja je to umetnost :prof:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Vagon - Weathering - 01.jpg Vagon - Weathering - 02.jpg Vagon - Weathering - 09.jpg Vagon - Weathering - 06.jpg Vagon - Weathering - 10.jpg Re: Maketa "Kameni Most"

Za one koje zele so vjernije napraviti weathring (utjecaj atmosferilija, korozija i oštećenja kod korištenja ili popravljanja), svojih vagnona trebaju pogledati ovaj članak objavljen na interentu.
 
Last edited by a moderator:

Damir

 
Osoblje foruma
niko kaže:
odlicna 52-ka, al to je maketa trumpeter 1/35, a vagon je od resina ....

Nema veze,al je dobra do boli! ;)
Kada kupim 52-dvojku preporučam se za ovakav Weathering u tvojoj radionici! :plaza:
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
Damir kaže:
niko kaže:
odlicna 52-ka, al to je maketa trumpeter 1/35, a vagon je od resina ....

Nema veze,al je dobra do boli! ;)
Kada kupim 52-dvojku preporučam se za ovakav Weathering u tvojoj radionici! :plaza:

dogovoreno ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh