Zlajina HO kolekcija vojnih vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo da stavim i Pinzgauere koje sam u zadnja 2-3 mjeseca,otkad smo o njima razglabali, kupio..
Imam ih 7 komada zasada..
Ovako to izgleda kad prelaze nasip i prugu >:)
Inače imamju kukice i vjerovatno će vuću neki laki top ili čamac.. od ova 3 bjela 2 sigurno idu u zelenu vojnu shemu..a i vjerovarno ovaj feuwere kratki kojem planiram obojiti crveni dio šasije a bjeli ostaviti da bude kao vojna policija...
 

Attachments

  • DSCN5117.JPG
    DSCN5117.JPG
    264.7 KB · Pregleda: 166
  • DSCN5116.JPG
    DSCN5116.JPG
    273.6 KB · Pregleda: 171
  • DSCN5115.JPG
    DSCN5115.JPG
    286.9 KB · Pregleda: 172
  • DSCN5114.JPG
    DSCN5114.JPG
    263.5 KB · Pregleda: 166

Mon

 
Osoblje foruma
Jesu li ovi Pinz-ovi Roco-fabrikat?
Dao si mi ideju s njima djzlaja...
:palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jesu svi su Roco (ovi bjeli i feuwere) odnosno Herpa Minitanks ova dva zadnja vojna koje sam u Beču kupio..

A šta si zamislio????? ja sam nešto razmišljao iz zafrkancije poredat ih i napraviti vojnu paradu >:) s njima na čelu heheh
 

Mon

 
Osoblje foruma
Izvini zbog kasnjenja sa odgovorom djzlaja.

Ideja sto se tvojig Pinzova tice je sledeca:
da postavim dva Pinza u blizini zeljeznicke stanice i par "vojnika" pored njih.

Jer, ranije je vojna policija sa dva Pinzgauera sacekivala nove regrute na zeleznickoj stanici i trpala u Pinzove.
Kad bi jednog Pinza napunili odlazili bi s istim da "gugije" istovare u kasarnu a ovog drugog bi za to vreme punili.
I tako u krug.
I to sve u svrhu da se gugiji na rasprste po gradu i napiju. :D
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Svi bi bili razdoblje IV, osim onog metalnog Marklina 4Mfor tj Leopartda 1 A1, on bio bio generacija V..barem tako nekako
U planu je nabavka tenkova istočnog bolka iz IV generacije...
A iskreno neznam koliko imam komada (nevjerovatno al ih nikad nisam brojao) pa ću ti vjerovati da je 8 komada barem ovih s cijevima/topovima većeg kalibra :D
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da svi su njemački odnosno bundeswehr, zato i planitram malo nabaviti teknova s ovih prostora :)
 

hyperion

Veteran foruma
djzlaja kaže:
Svi bi bili razdoblje IV, osim onog metalnog Marklina 4Mfor tj Leopartda 1 A1, on bio bio generacija V..barem tako nekako
Ne znam kako idu razdoblja u vojnoj mehanizaciji, ali logo bundeswehr i luftwaffe su jednaki. Znaći tvoji tenkovi su iz razdoblja 2. svijetskog rata? :hmmm
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
hyperion kaže:
Ne znam kako idu razdoblja u vojnoj mehanizaciji, ali logo bundeswehr i luftwaffe su jednaki. Znaći tvoji tenkovi su iz razdoblja 2. svijetskog rata? :hmmm

Luftwaffe bi bilo zrakoplovstvo??? luft=zrak, po logici stvari bi luftwaff.e bio dio bundeswehr-a zar ne, neznam zašto to miješaš, al to nije ni bitno???
Za epohe??
U malim željeznicama epohe bi po meni trebale biti i za cestovna pa time i vojna vozila ista kao i za željeznice?? Ustvari, ta vozila i proizvode proizvođači koji prvenstveno rade željeznice npr Marklin 4mfor, ili prije Roco, pa time i oni sami koriste to istovjetno epohe i za vozila kao i za željeznice..(za Marklin znam sigurno da tako radi)
Time:
IV-epoha bi bila 1970-1985
V-epoha bi bila 1985- do danas
Naravno to se uvjek može rastegnuti +/- par godina, al mislim da i po proizvodnji i korištenju upravo vojnih vozila i modernizaciji ova podjela nekako, barem po meni i paše odlično za njih???

Tako da tenkovi nisu iz II svj rata nego baš upadaju u ovaj period iza 1970 (mada ja bih rekao da sve iza 1955 je već epoha IV)!! Možda onaj M-48 graniči i u epohi i III i IV al se koristio sigurno u IV i npr ga sam Marklin kategorizira u katalozima u epohu IV!!!
Al evo to je moje osobno mišljenje, možda me netko od kolega ispravi???
 

hyperion

Veteran foruma
djzlaja kaže:
Luftwaffe bi bilo zrakoplovstvo??? luft=zrak, po logici stvari bi luftwaff.e bio dio bundeswehr-a zar ne, neznam zašto to miješaš, al to nije ni bitno???
Da mi je sve jasno, ne bi ni postavljao takva pitanja. Evo što kaže Google: ovo i ovo.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
hyperion kaže:
Da mi je sve jasno, ne bi ni postavljao takva pitanja. Evo što kaže Google:

Ma sve je Ok,nisam mislio ništa loše ;) ove slike što ti je izbacilo to google povuče sve i svašta na neki pojam, al u principu ti je i dosta dobro izbacio za taj pojam..
Evo ti link malo sam sada guglao, ovde imaš sve..
http://hr.wikipedia.org/wiki/Bundeswehr

"Bundeswehr se sastoji od kopnenih snaga (Heer), pomorskih snaga (Marine) i zračnih snaga (Luftwaffe), a pomoć im pružaju i logističke snage (Streitkräftebasis) i medicinski centar (Zentraler Sanitätsdienst)"
Izvor: http://hr.wikipedia.org
Mada i ova wikipedija zna promašiti :D
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
U kolekciju je nedavno stigao jedan specijalni model:
zastava-stojadin, inače "hand made in slovenia" dobio sam ga na dar i ima počasno mjesto u kolekciji..
A u pozadini ujedno i konačni epilog prerade MI-8... :D
 

Attachments

  • zastava 008.jpg
    zastava 008.jpg
    301.6 KB · Pregleda: 89
  • zastava 005.jpg
    zastava 005.jpg
    261 KB · Pregleda: 89
  • zastava 001.jpg
    zastava 001.jpg
    301.6 KB · Pregleda: 85

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Bogme, Zlatko, helić je ispao jako dobro, bar iz mog kuta gledanja! ;)

A i Stole je fora! Od kojeg je materijala? 100% samogradnja?
Hvala Thommo, i ja sam prilično zadovoljan s helikopterom, ići će i nabavka MIG-21 nešto razmišljam da napravim malu dioramu 1/100 s njima pa probat je uklopiti u maketu kad bude negdje u ćošak kao malo dalje, da mi nekvari mjerlio :D ..

Stojadin bi trebao biti od ljevane plastike, naš kolega N amater je to radio ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
hyperion kaže:
Na kraju, u kojem je mjerilu MI8?

Izgleda oko 1:100 :??: iako još zasigurno nije utvrđeno..
doće mi jedan model MI-8 u mjerilu 1:72 pa ću kad usporedim ću znati točno :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
djzlaja kaže:
...doće mi jedan model MI-8 u mjerilu 1:72 pa ću kad usporedim ću znati točno :D
Obavezno postavi slikice djzlajo, ja sam zainteresovan da vidim razliku.

Ako moze,
mislim da bi dobro dosla jedna zajednicka fotka oba dva helikoptera (1:100 i 1:72) sa ASEA loksom;
cisto da vidimo koja bi velicina bolje pasala za druzbu s' H0 modelima. ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Cararamin MI-8 je u mjerilu 1:117 :geek:

To sam po nekim mjernjima bio posumljao pa sam prevenstveno naručio ovaj u 1/72 (a i nije bio preskup :D ) da provjerim

Evo kako to izgleda na slici;
Inače Mon. po meni ovaj 1/72 nema teorije u HO da prođe.. može "pojesti" ASEA lokomotivu :D
Ovaj što ima po e-bayu u mjerilu 1/100 bi bio OK po meni..jer bi bio ipak zamjetno veći od ovih Cararaminih..
 

Attachments

  • mi 8 001.jpg
    mi 8 001.jpg
    295.1 KB · Pregleda: 228

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh