Zlajina HO kolekcija vojnih vozila

Mon

 
Osoblje foruma
djzlaja kaže:
...Inače Mon. po meni ovaj 1/72 nema teorije u HO da prođe.. može "pojesti" ASEA lokomotivu :D
Ovaj što ima po e-bayu u mjerilu 1/100 bi bio OK po meni..jer bi bio ipak zamjetno veći od ovih Cararaminih..

Slazem se djzlaja.
S obzirom da sam ja bio zainteresovan da ga postavim u letecem stanju a ne prizemljenog
mislim da ce taj 1:100 puno bolje odgovarati.

:naklon: za fotku!
 

hyperion

Veteran foruma
Mon kaže:
S obzirom da sam ja bio zainteresovan da ga postavim u letecem stanju a ne prizemljenog
mislim da ce taj 1:100 puno bolje odgovarati.
1:72 helikopter možeš postavit negdje udaljeno.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da predstavim rabljene kamione koje sam kupio..
Po slikama s neta mislim da je to Steyr 12M18 4x4??

Jel znam netko tko je proizvođač ovih modela :?:
 

Attachments

  • Graphic4.jpg
    Graphic4.jpg
    124.2 KB · Pregleda: 128
  • Graphic3.jpg
    Graphic3.jpg
    118.9 KB · Pregleda: 132
  • Graphic2.jpg
    Graphic2.jpg
    112.1 KB · Pregleda: 131
  • Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    117.5 KB · Pregleda: 133

vule

Poznati forumaš
ROCO,je delal i dela razne modele Stayera i civilne i vojne,sa drugima se nisam baš sretal...
 

nik

Veteran foruma
Ccc... kakvo nepoznavanje 'military' H0 modela... ccc... :nene:

Steyr%2012M18%20-%20Bild%2002.jpg


http://www.scale87.de/rad_oes/Steyr12M1 ... dex-1.html
 

brum

Član foruma
Ove zadnje dvije mašine su stvarno odlične. Žao mi je što za moje modele u 1:64 nema takvih stvari. Ja već dugo tražim neku kombinirku, da izgleda finio, ali su takve ili u 1:87 (premale) ili u 1:55 (prevelike). Čak sam nabavio neke u 1:72, ali te su statične, kao display modeli, bez pokretnih dijelova, samo detaljan kalup, a to mi za mašinu nije to. ove tvoje su baš odlične ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
da te Cararamine bagere sam dugo jurilo.. stvarno su detaljni i funcionalni LOL

Inače maloprije mi je stigla flota koja će ići u preradu u HRZ za budući aerodrom :)

5 komada MI-8 (jedan fali s slike jer je odmah rastavljen :D idu u ovo http://www.signum-laudis.com/events/olujaumin/images/20-dsc05012.jpg i http://www.signum-laudis.com/events/olujaumin/images/39-dsc07948.jpg itd..
10 komada MI-24 (jedan sam isto odmah rastavio a jedan se zagubio u transportu :( pa ih je 9 na slici) http://www.signum-laudis.com/events/olujaumin/images/15-dsc04552.jpg
3 komada Augusta Bell - (a jedan će u SAR verziju a jedan u Specijalnu policiju)
2 komada MD 500 Huges (jedan ide u ovo - http://www.signum-laudis.com/events/olujaumin/images/16-dsc04631.jpg)


i vatrogasne i nešto MB i Pinzgauera za jednu UN bazu :zvizdi:

U sakom slučaju imam posla za prerade do mirovine a i posle >:p>
 

Attachments

  • Graphic2.jpg
    Graphic2.jpg
    218.2 KB · Pregleda: 100
  • Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    220.6 KB · Pregleda: 100

Killer9990

Poznati forumaš
Na zadnjoj slici, u zadnjem redu s lijeve strane...
Jel moze koja detaljnije slike onog 4osovinskog (ako me vid ne vara)
kipera ?
Koji je to proizvodjac u igri?
I koji je to model?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Killer9990 kaže:
Na zadnjoj slici, u zadnjem redu s lijeve strane...
Jel moze koja detaljnije slike onog 4osovinskog (ako me vid ne vara)
kipera ?
Koji je to proizvodjac u igri?
I koji je to model?

Herpa mercedes NG , četveroosovinac , kiper ali vatrogasni.. sada dali je dorađivana naknadno kipa neznam :hmmm (imam neki plan s njime)
biće slike samo drugi dan jer sam ih spakovao a trenutno sam u "kranku" tj zdravstveni problemi ;)

hyperion kaže:
Gdje si nabavio sve te helikoptere?

U njemačkoj sam ih kupovao i slao ih tamo na adresu od kolege.. jedan MI 24 mi se izgubio negdje u prometu..
također sam u potrazi za lokomotivom Roco 62882 H0 Diesellok Serie 900 CFL DC (za preradu u HŽ) i herpine garaže sve nekih cca 120 EUR pa sam malo razočaran..al trebo bi ih pronaći jer su mi stigle u njemačku al se izgubile negdje pa mi nisu prosljedili danas..al ajde stigli su helići pa imam posla
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hvala kolega...
A oni su mi tiha patnja vec dugi niz godina..
Imao sam odprije par komada ali ne ove u tvornickoj maskirnoj shemi :)
 

MAN 422

Član foruma
Pitanje za zlaju: imam dosta Majorette-ove vojne opreme tipa topovi i sl. Meni se čini da bi uz neke prilagodbe mogli poslužit kao vjerodostojni modeli za 1:87?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pitanje za zlaju: imam dosta Majorette-ove vojne opreme tipa topovi i sl. Meni se čini da bi uz neke prilagodbe mogli poslužit kao vjerodostojni modeli za 1:87?

Topovi bi vjerovatno mogli.. jer ih u stvarnosti ima svih veličina i kalibara.. ;)
kamioni baš se i nisam sretao s nečim što mi je izgledalo od majorette da bi bilo prikladno...

Ali.. npr. ona njihova Gazela u mjerilu 1/72 mi je definitivno na spisku nabavki (iako neodgovara mjerilom) i to više komada :pilot:
 

MAN 422

Član foruma
Hvala! ;) Ma ja nisam baš neki da patim da mora bit sve ko u stvarnosti, samo da mi kompozicija fora izgleda ;) npr. tenk od Majorettea nije sigurno ko ovi skupi al pošto ih imam par komada (njih i oklopnjaka) šteta je ne iskoristit, a mjerilo je mislim 1:82 :) isto imam i Unimoga 1:82 valjda se može provuć u HO:cool: I tak, nekih komada opreme još.. neki fora Satelite dish i sl. hehe.
Jedino npr. treba kotače zamjenit, možda ocrtat neke detalje i sl.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh