Zlajina kolekcija HO cestovnih vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
20141205_204643.jpg Idemo dalje;
Opel astra karavan.. ide u policisku varijantu MUP-a HNZ - Mostar (i to je moja druga zupanija tu trenutno zivim heheheh) .. mislim da je to jedini MUP koje je ima u Floti.. davno su nabavljene na nekom tenderu i imaju rotacije tocno onakve koje cu skinuti s BMW 525.. sto je najsmjesnije ispalo je nakon par godina evidentno da su na njih ugradjene polovne ocito njemacke rotacije jer je ova zelena boja vremenom izbila ispod bijele boje koja je spala :)
- golf karavan ide u HR policiju ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
20141205_210045.jpg MB Puch-ovi..
Sad ih imam 20 komada min..mozda i vise..
Dok ih bacim u HV verzija.. HV MP .. pa VP bijela varijanta.. pa HR policija.. pa oped al ovaj put kvalitetnija izvedba BH policije.. pa plava varijanta "miliciska" s Plitvica pa plava varijanta policije s samo logom policije s parade..
Hmm jos ce da mi ih nedostaje :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
20141205_211439.jpg E ovih modela ce mi trebati dosta..
I to u furgon varijanti kao i kombi varijanti..
Bili su na paradi.. u obe varijante..i
Zatim trebaju mi kao hitne ..i td i td..
Ovaj model mi je stvarno svjedok jednog vremena.. :)
Imam jos jedan furgon od prije al nemogu ga nac sad za "foto suting"
Ps
Mozda uz "Plitvice" i Mimohod...
iskoristim ih i uz odgovarajuce preiser specijalce recimo alfe se vracaju u koloni u Zg ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
20141205_213946.jpg E sad @Damir i @speed2 ce odmah poznati o cemu se radi..
Ovi wiking tegljaci nisu nesto al malo ih detaljirat iskoristivi su mada se mogu zamijeniti s Herpom ;)
Ali prikolica ;)..namjerno sam skino kontener da se vidi..
idealna naci valjan promjer cijevi i napraviti cisternu za mazut ;) samo je nataknuti na prikolicu tj sasiju.. jer sasija je idealna ..
Na pocetak s obe strane na cisternu zaljepiti ravni komad i na njega blatarice i staviti npr DAF Herpin bez blatobrana tamno plave boje da vuce to sve ;)
Nadam se da znate na koju sliku s neta mislim???
Inace ljevi je sad stigao a bijeli je od prije vec :)
 

speed2

Član foruma
Uf, dobro ti je Sv. Nikola toga donio :D
Da, znam na što ciljaš sa tim TurboStarevima. Dobro si si zadao posla s preradama hehe. Neka, neka, jedvo čekamo vidjeti ih :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da necitiram.. jer pisem s moba .. naravno sve ste pogodili ;)

20141205_215425.jpg

E sad kolega @tomislavm ce znati gdje ova "proba" vodi ;)
Ovo je zadnji model od Nikole.. koji je stigao.. NG kabina s krevetom.. povisena sasija.. velim idem kupiti da oprobam..
Ovi militar Herpini tockovi su taman (samo sam prednji stavio za probu)..
Haluerovi takodjer posu (ispravio sam post) i ..mislim uz dobar trud moglo bi se postici sta plabiramo.. al jos oprobam i Kirbi pa odlucim.. Tomislav zna o cemu pricam ;)

Inace model je exstra sastavim ga pa okacim sliku..
 
Last edited:

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Da necitiram.. jer pisem s moba .. naravno sve ste pogodili ;)

View attachment 55042

E sad kolega @tomislavm ce znati gdje ova "proba" vodi ;)
Ovo je zadnji model od Nikole.. koji je stigao.. NG kabina s krevetom.. povisena sasija.. velim idem kupiti da oprobam..
Ovi militar Herpini tockovi su taman (samo sam prednji stavio za probu)..
Haluerovi takodjer posu (ispravio sam post) i ..mislim uz dobar trud moglo bi se postici sta plabiramo.. al jos oprobam i Kirbi pa odlucim.. Tomislav zna o cemu pricam ;)

Inace model je exstra sastavim ga pa okacim sliku..
Samo na felgi nedostaje onaj stitnik za crijevo od zraka.
On daje "ono nesto" na tom modelu.
Za pocetak odlicno:palci_gore:.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Znam u pravu si...
Posle sam Haluerov tocak stavio i izgledalo je bas kao da je to to..al nisam slikao..
:(
Aj danas cu ako uhvatim vremena probat s tim tockovima poslikat..
Malo mi sipke za tockove stvaraju probleme..obicno su ove s kojih skinem Herpine orginalne kotace pretanke za ove druge.
Nisam jos uspio adekvatnu sirovinu za zamjenu naci.. ako tko ima ideju nek javi..
Al o tom cemo u temi za prerade kasnije ;)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Znam u pravu si...
Posle sam Haluerov tocak stavio i izgledalo je bas kao da je to to..al nisam slikao..
:(
Aj danas cu ako uhvatim vremena probat s tim tockovima poslikat..
Malo mi sipke za tockove stvaraju probleme..obicno su ove s kojih skinem Herpine orginalne kotace pretanke za ove druge.
Nisam jos uspio adekvatnu sirovinu za zamjenu naci.. ako tko ima ideju nek javi..
Al o tom cemo u temi za prerade kasnije ;)
Ima za kupiti pocincane paljene zice za gradjevinarstvo u raznim debljinama.
I prednost je da nece zahrdjati a jeftina je.
 

wagenman

Član foruma
Planiram ja odavno da pravim vojnog FAP-a 2026 ili 2832 ali dok se nakanim ti ces vec završiti. Svaka čast, odlično :respect:
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ako kolega krene u izradu modela kao sto smo razgovarali ima da otvori zastupnistvo za FAP modele u vojnoj verziji;).
Cijenjeni dodatak na svakoj maketi bi bio bilo koji vojni model FAP-a,bez obzira na nadogradnju.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Planiram ja odavno da pravim vojnog FAP-a 2026 ili 2832 ali dok se nakanim ti ces vec završiti. Svaka čast, odlično :respect:
Prije tebe?? :) mozda da a mozda i ne!!!!
Pa siguro vec min 2 godine ja o ovome razmisljam i kupujem modele i gedam kako sto tocije a lakse pogoditi ;)

A kolega @tomislavm me je sam nedavno malo pogurao s odlicnim idejama i aktivirao me s nakanom reprodukcije ;)

Jedini je Kolega @vule dosada konkretiziro i izbacio model ;)
A vidjeti cemo za ovu Fap 6x6 varijantu s spavacom kabinom, mi se ovaj Herpin model cini kao dobra baza????
Za 8x8 ce biti Kirbi baza al nikako ga ga nabavim..
Dok za usku dnevnu verziju kabine bi bio preiser 2626 (onaj smetljar) al nikako ga na ebayu nema s Pay Palom.. a nedavno je jedan otisao za preko 35-40 eur sto je nevjerovatno..

Samo da je vremena .. nesto cemo sklepati..
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Kao sto smo razgovarali,samo da napravis modularnu bazu modela 6X6 sa mogucnoscu nadogradnje na 8X8 i to je to.
Takvo nesto nije projekt za mene koji radim prerade doslovce iz otpada.Nisam toliko voljan raditi originalni model.
Samo da krenes sa odljevkom sasije,eventualno kabine i da sam radis kotace,kolika je vec to usteda.
Znas i sam koliko si platio set kotaca a daju se doma izlijati u resinu i sigurno nece biti toliko skupi po komadu.
Tako bi se dala napraviti i sasija sa kabinom da se ne kupuju preskupi modeli.
Da imas u startu sam kamion a nadogradnja je stvar osobnog izbora.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh