Zlajine prerade cestovnjaka

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
A jesam.. stalno nesto rastavljam i pripremam za prerade i ostavljam na pola..
Trenutno sam u planu prerade 5 komada MIG-21 U HZR shemi bojanja pa sam
Od Revella sam nabavio sve sto odgovara a ostala mi je par komada od Tamny-e pronaci,
a jos dva dana sam u Zg pa da iskoristim priliku za nabavku??
Jel zna netko gdje da trazim?????
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Šteta što naš Riječki član Đino nije na forumu, vas dvojca bi ste se slagali do boli :D
On ima vojnih,policijskih,vatrogasnih i ostalih vozila što i ti skupljaš pun "koš" ;)
Kad odem kod njega poslikat ću njegove modele pa da vidiš s čime on raspolaže :palac_gore:

Damire???? Obećanje??? :plaza:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nisam stigao, kao i 2-3 puta prije, kao za inat se nađem u Zagrebu točno svaki put vikend prije susreta (nikako na datum sutreta da trefim u Zagrebu)..
Al kolegu sam upoznao, i popio piće... :)
 

Damir

 
Osoblje foruma
Nadam se da će se Đino uskoro uključiti tj. registrirati na 4um:crazy:
Ne mogu ga natjerati silom jer u njemu ima skoro 2 m,a širok je ko dvokrilni ormar. On ovakve poput mene jede za doručak tako daaaa...:hahahaha:
Od fotkanja ništa jer nisam bio kod njega,ali kad odem dogovor i dalje stoji.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Dobra dva mjeseca turpijam i brusim jedan model MIG 21 u MIG 21 UM (dakle iz jednosjeda u dvosjed)
usput sam još jedan jednosjed krenuo preraditiu domaće boje .. ovako je to izgledalo u startu, a i palo je prvo farbanje maolprije..
Više po epilogu svega :)

Graphic1.jpgGraphic2.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Bolje izgledaju ovi tvoji nego svi zajedno iz HRZ! :pilot:
Bravo Zlajo majstore,jedva čekam vidjeti krajnji ishod. :svidamise:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nastavak :pilot:
dva puna sata žaštićivanja. oko 45 min za pripremu kompresora i zračnog kista i čiščenje, a sve za 4 minute prskanja boje... :)
Graphic3.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hmmm
Ovako: imam dosta mocan i dobar kompresor, iako ima regulaciju na sebi jacine pritiska (tamo gdje prikopcavam crijevo od zracnog kista) ali ja ga uvjek drzim maksimalno otvoreno..
Sto se tice PSI kompresor se gasi tj prestaje puniti na nekih cca. 37-38 a pali se tj.pocinje nadopunjavati na nekih 18 PSI.
E sada meni se cini daleko bolji produkt kad radi na max tj oko maxsimuma tako da nemoze biti prejako....
Inace TAJNA je u regulaciji mlaza na zracnom kistu..
Naime najbolji produkt bojenja povrsina je kada se radi s mlazom od nekih cca 5 milimetara..tada farbam polako (sto nije problem jer imam kompresor, dok oni koji rade s bocom to sebi nemogu priustiti), kist izbacuje taman boje i farba prekriva ravnomjerno i perfektno...
Na sve vece mlaznice, zračni kist izbacuje puno tj previše boje pa postoji rizik od sakupljanja kapljica, curenja boje i "celulita" ;)
Naravno se ovisi o vrsti zracnog kista i mlaznice ali i naravno zamjesanje boje.. i sl, ali u principu se najbolje voditi tom logikom..
Naravno uvjek malo oprobati prije na kartonu ili sl pa onda na model..al glavno je ; sto je farba vodnija/rijeđa to vise smanjiti mlaz i nema greške :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
OK, znaci da radis u granicama onog nepisanog pravila:
oko 35 PSI za farbanje vecih povrsina, 20-25 PSI za manje povrsine i oko 15 za linije i sl. sitnurije.:palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Graphic6.jpgGraphic7.jpgGraphic8.jpg Graphic5.jpg
Ovo je epilog;
nije završeno.. treba detalje dodati i obojati..kabine ugraditi.. udariti decale.. no ipak ću da stavim slike..
Inače na jednosjedu; koji je inače u shemi No.119 , se malo na trupu ispod kabine povukla boja za zaštitom (neznam zašto samo na tom mjestu mislim da tu tvornički temelj nije bio dobro legao) pa moram to popraviti..
Dvosjed je legendarni "zubko" tako da će se posebno njemu udahnuti život kad uspijem dekale izraditi....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh