Zlajine prerade cestovnjaka

Pejc

Veteran foruma
Svaka cast na preradama kolega :palci_gore:
Jedinu "zamerku" imam na izgled registracionih tablica. Mislim da bi realnije izgledale ako bi se radile kao nalepnica a ne dekal.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Slazem se ..
U planu imam sto se tablica tice.. napraviti reviziju svih tablica i poljepiti i na one koji imaju i nemaju tablice ponovo..
A metod bi bio tablice izrezati od stirena debljine 0.5 mm ili cak tanji pa onda na njih dekal..
Ima i opcija printat ih na dekal bijeli koji je veće debljine.. i to ce biti ono pravo..
Inace modeli su po kutijama pa na njih nestavljam ni retrovizore jos a nisam ni sitne detaljčiće radio..
Cekam ove nove Herpine police (srebrene iz najave) pa cu polako to slagati.. :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Plavu sam na žalost mijesao i poredio s Rietzeom dok nisam bio zadovoljan..
Koliko se sjecam.. jer davno je bilo "udarao " sam RAL 5012 s bijelom i pomalo..
Tu sam mjesavinu sacuvao i ofrabao nekih 10-ak buseva sebi i jedno 5 drugima..
Posto mi je rok istekao toj mjesavini a i kraju je.. sad eksperimentiram dalje s nekim bojama..ali nemam nikakav RAL..(al imam nesto jako slicno..tako da nove serije pomalo izbacujem i šaljem WEC-u ..te slike modela tek sljede nekad)
Ova boja modela sa ovih slika je dosta slicna gledajuci prema orginalnim
slikama.. usporedjujuci s Rietze modelima tu je negdje.. mada Rietzovi modeli imaju neku tirkiznu nijansu/ton u sebi..
Al nisu ni u CB koristili istu boju stalno.. (moj dojam) a tek sad ovi moderni u eri Panorama /Globtur vlasnistva su totalno druga prica..
I njih vec neko vrijeme probam pogoditi i silu sam boja probao i bacio love..
Tako da tocan odgovor ti ovde nemam.. :(
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ča si ponorel (poludio)?
Ovo nemože biti Opel već nekakov Sunbeam...!? Sjećam se tih krama,ali zaista se nemogu sjetiti da li je TO-ipak to što sam napisao.
To su početci 1990-tih i početak spajanja autoindustrija pa su ispadali svakakovi izrodi.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hmm..
Vidis.. sad kad to kazes.. sjecam se da je moj kolega je imao nekakav mutant opela i chervoleta.. nikad mi to nije bilo jasno..
Ovaj HV VP me posjetio na stari model opela.. pa sam zato pitao..
Nesto tipa ovo.. samo osjeceni kraj..
(Ovo na slici bi trebala biti vectra pa sam zato mislio da nije HV mozda astra jer je kraci)

Screenshot_2016-03-04-23-23-08.png
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Neznalice. :p:D

To bi trebao biti Daewoo/Pontiac LeMans. Baza je Kadett E, "jaje".
Daewoo%20lemans.jpg


https://en.wikipedia.org/wiki/Daewoo_LeMans
 

nik

Veteran foruma
Hmm..
Vidis.. sad kad to kazes.. sjecam se da je moj kolega je imao nekakav mutant opela i chervoleta.. nikad mi to nije bilo jasno..
Ovaj HV VP me posjetio na stari model opela.. pa sam zato pitao..
Nesto tipa ovo.. samo osjeceni kraj..
(Ovo na slici bi trebala biti vectra pa sam zato mislio da nije HV mozda astra jer je kraci)

View attachment 74249
Čemu čuđenje oko Opela i Chevroleta? To je sve General Motors, zajedno sa Deawooom.
Evo ti primjera...
chevrolet-corsa-06.jpg

chevrolet-corsa-classic-3.jpg

:D
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@nik hvala..
Nasao sam sinoc kasno na ebay i ovu E verziju s produzenim prtljažnikom..
Mislio sam pitati zna li netko ili ima sliku bilo kakvu jesu li ovi ovi HV imali "osjecen " ili produzen prtljaznik??

P.s. cudjenje je za onaj "mutant" bilo jer sam se tada davno susreo prvi put s tim.. znao sam za kupovinu Opela od strane GM a al nisam do tada znao za ove mikseve ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh