Zlajine prerade cestovnjaka

Pejc

Veteran foruma
Baš me interesuje kako će teći radovi na ovom projektu.
Dobro bi bilo da se odradi i jedna diorama, da doživljaj bude potpun ;)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Zadnja slika,desna,MAN dvojka,ja ih tako zovem po kabinama je origigi.
Lijevi ni uz dodatak trece osovine nebi odgovarao ali je labudica prva liga.
Na prvom nebi ni trebalo vecih zahvata?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da da ..potpuno si u pravu..
Ma u principu prvi je na slici samo radi labudice.. on ce uskociti eventualno kao civilna ispomoc u vanrednim situacijama. A i nema sanse da ga ofrabam u vojni i pokvarim onu shemu na kabini jer mi @speed2 nebi nikad oprostio.. ;)
Sto se drugog Man-a u principu ima mali nedostatak u odnosu na orginal.. ima kracu kabinu :( nije neko odstupanje al evo postajem brojac zakovica i ja.. sto je smjesnije u cestovnjacim dok to nisam u zeljeznicam heheheh. . Barem zasada bio ;)

Slican problem imam i s operacijom Roskopf=> Fap.. i u Fap-a je duga spavaca kabina dok je u Roskopf a srednja.. pa razmisljam ozbiljno da se vratim na stari prvobitni plan da od Kibrija iskombiniram kabinu i sasiju od drugog Ng kirbina.. na kojem bi oni ogdomni tocko i pasali ekstra.. pisem sam s moba al stavim linkove kasnije da pojasnim :(
 

speed2

Član foruma
A ne, ni slučajno nemoj bojati onu kabinu od MAN- a :D

Što se tiče kombiniranja kabina najbolje onako kako sam ti rekao, odnosno tako kako si i ti napisao :)
Iako bi ti možda spavaća Kibri kabina mogla sjesti na blatobrane od Roskopfa i stvar riješena...? Ja bi tako pokušao. Znači ostavio bi sve od Roskopfa osim kabine...
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Tebi za preradu ustvari treba dugacka spavaca kabina ali uska?
To ima Kibri,neznam broj modela,moji su svi sirokih kabina.
Mene to i nebi previse zamaralo,bitno da priblizno slici stvarnom vozilu.
Ali ovo sto ti radis je nesto extra,:respect:.

Ali ti je i ovaj MAN na slikama stranicu prije uska kabina:hmmm:.
Sad i ja brojim zakovice...(zarazno je)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ali ti je i ovaj MAN na slikama stranicu prije uska kabina:hmmm:.
Sad i ja brojim zakovice...(zarazno je)
Da ni Man tro osovinac ustvari neodgovara, jer nije kabina adekvatna.. na to sam i ja u gornjem postu mislio.. (kod HV-a ima krevet u kabini, a ovaj ne :( )
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nemogu naći temu odgovoarajuću pa ću ovde:
Pitanje (nadam se da nije glupo) : da li se sitotisak može kombinirati.. tj. iskoristiti kao šablon za zračni kist.. dakle da kistom prskate kroz sito umješto da nanosite boju mazanjem???

znam da je pitanje relativno "čudno" al znam da ima par kolega na forumu koji su u tom sitotisku eksperti pa ako možete komentar???
 

nik

Veteran foruma
E onda dok je forum bio u kranku manje sam visio na kompjuteru a više sam radio i farbao..

Kolegi @speed2 sam obarbao 2 busa..
1: Neoplan ZGT (koji sam odradio dosta bolje nego svoj primjerak, ipak se prvi mačići bacaju u vodu ;) ) a usput sam uočio da sam na svome ZGT-u pogriješio u shemi zadnji kraj pa ga moram "povući" s dekaliranja :(
Također mala napomena.. Speed-ov Neoplan ZGT ima RAL 5012 malo tamniji nego moj (po njegovoj želji) ja sam svoj išao maljo bljeđom sukladno slikama a i da ima dojam malo korištenosti ;)
2. MB 303 General turist.. evo kako je to ispalo :)


View attachment 35185 View attachment 35186 View attachment 35187 View attachment 35188
Šta nisu svi Generalturistovi O303 imali krovnu SUTRAK klimu (koju BTW radi baš Rietze)?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
gen turist.JPG
jesu..................

vidim i ja to sada po slikama no na svim dostupnim slikama :fotic: se vidi da ste u pravu ..
mislim da je tu kolega napravio "kompromis".. no mislim da se može i taj dio doraditi...
 

speed2

Član foruma
Jesu, imali su klimu. Znam (ja) da radi Rietze, ovo je bio autobus "višak" koji je poslužio za to bojanje. Klimu koliko, znam ja, moguće je kupiti i odvojeno. Tako da je to najmanji problem...
 
Last edited:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
kolega Nik nabroji mi 5 ljudi koji to znaju????

ma svi smo znali, samo smo neki (kao ja npr.) "zaboravili".. Nik je davno lijepo sve u svezi ovog modela Rietze Busa na forumu u jednoj od tema objasnio i ostavio linkove.. i slike..
baš sam je maloprije čitao.. tako da je to jasno ko dan odavno hehehehe ;)

Jesu, imali su klimu. Znam (ja) da radi Rietze, ovo je bio autobus "višak" koji je poslužio za to bojanje. Klimu koliko, znam ja, moguće je kupiti i odvojeno. Tako da je to najmanji problem...

ma ili kupiti ili napraviti od plastike.. po onim Nikovim slikama modela u gore spominjanoj temi lako se i ta klima izradi, a rupe od ventilaciskih otvora koje kima "pokriva posluze za učvršćivanje tako da se može i izvesti da se kao kod "orginalnog modela u 1/87" i skida ;)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Nemogu naći temu odgovoarajuću pa ću ovde:
Pitanje (nadam se da nije glupo) : da li se sitotisak može kombinirati.. tj. iskoristiti kao šablon za zračni kist.. dakle da kistom prskate kroz sito umješto da nanosite boju mazanjem???

znam da je pitanje relativno "čudno" al znam da ima par kolega na forumu koji su u tom sitotisku eksperti pa ako možete komentar???

Nisam neki ekspert, ali po onome što sam vidio kako grafičari rade, mislim da to nebu išlo. Boja osim što se maže po situ, raklom se utiskuje i prolazi kroz osvijetljeni dio sita, tako da mislim da špricanje po sito-šabloni ne bi išlo, ali ako imaš načina da to isprobaš, bilo bi možda zgodno vidjeti rezultate...možda sam u krivu....
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Tebi za preradu ustvari treba dugacka spavaca kabina ali uska?
To ima Kibri,neznam broj modela,moji su svi sirokih kabina.
Mene to i nebi previse zamaralo,bitno da priblizno slici stvarnom vozilu.
Ali ovo sto ti radis je nesto extra,:respect:.

Ali ti je i ovaj MAN na slikama stranicu prije uska kabina:hmmm:.
Sad i ja brojim zakovice...(zarazno je)

Kolega @tomislavm jel ovo to sada????
zaboravio sam na neke kamione koje imam pa sam privremeno isprobao zamjenu kabina na onaj MAN troosovinac s kratkom kabinom??
meni sada ovo liči na traženu kombinaciju.. dakle još bi išle dvije rotacije s postoljima na kraju kabine, fale oni "štitnici" ili kako se već zovu na boku s prijeda i spojler za zaštitu od sunca.. (rotacije već imam ostalo su djelomično "brojanje zakovica" no nije ni to isklučeno ako nađem da stavim heheheh)

20140301_221357.jpg 20140301_221303.jpg
 
Last edited:

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Kolega @tomislavm jel ovo to sada????
zaboravio sam na neke kamione koje imam pa sam privremeno isprobao zamjenu kabina na onaj MAN troosovinac s kratkom kabinom??
meni sada ovo liči na traženu kombinaciju.. dakle još bi išle dvije rotacije s postoljima na kraju kabine, fale oni "štitnici" ili kako se već zovu na boku s prijeda i spojler za zaštitu od sunca.. (rotacije već imam ostalo su djelomično "brojanje zakovica" no nije ni to isklučeno ako nađem da stavim heheheh)

View attachment 40578 View attachment 40579
To je to:cool1:.
Dali ces i poluprikolicu prosirivati po uzoru na original?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
To je to:cool1:.
Dali ces i poluprikolicu prosirivati po uzoru na original?

na šta točno misliš???
primjetio sam da mi je navoz labudice poprilično uzak. stavljao sam T-55 na labudicu i drži se unutarnjim rubovima gusjenica!!!
jesi li na to mislio??
e sada, neznam kako je u orginala to rješeno??
imaš li kakvu ideju savjet??
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Mislim na"ruke"koje inace kad pp.prevozi normalan teret ostaju sklopljene unutar gabarita same pp.
Kao na slici sa mimohoda,sa raketama,u sklopljenom polozaju.
A kad treba voziti nesto sire,kao ovaj nesretni tenk u jarku,onda se te "ruke"rasire i stave daske preko njih.

Da mozes nabaviti kakve dijelove od KIBRI modela,oni imaju te ruke,pa ponekad nisu opcija kod ugradnje.
Vjerujem da je bas to prosirenje labudice i mozda malo veca brzina zbacila cijeli teret,tenk u jarak:hmmm:?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Skapirao sam.. mogu od tanke plastike ili sitrena.. ili nekog tankog drveta napraviti imitaciju kompletnog poda ..pa da izgleda kao da je proširena za tu dasku.. (naravno kada vozim tenkove ;) ) planiram barem tri tegljača imat

btw.: kod one nesreće (koliko sam ja kao laik upratio) je doprinjelo to što su točkovi labudice išli po samom rubu ceste koji je popustio (jer je totalno loša cesta tj rub ceste nije zbijen i mekan je..to se jasno vidi s slika) pa je malo potonula cijela labudica.. + ovo što veliš ako je ta daska i proširenje bilo...a jeste samo ga je iskipovalo u jarak ;)

hehehehehe možda i dioramu napravim.. imam tenk, kamion, policiju golfa IV još mi fali smo Opel vojne policije :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh