Zlajine prerade cestovnjaka

mr.0

Član foruma
na slici s mimohoda je tri-metarska labudica (primjeti se da je širija od kamiona, cca25 cm sa svake strane), a ovaj model kod tebe (i mene ;) ) predstavlja dva ipo metarsku.....

inače, prerade su ti super :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
na slici s mimohoda je tri-metarska labudica (primjeti se da je širija od kamiona, cca25 cm sa svake strane), a ovaj model kod tebe (i mene ;) ) predstavlja dva ipo metarsku.....

inače, prerade su ti super :)
da da .. vidim .. onaj lansirni sistem što vuče na labudici je širine kontenera.. i vidi se da je labudica šira.. a kod mene je kontejner taman na knap..
dakle potpuno si u pravu :palac_gore: (odlično zapažanje/znanje)
izgleda da je to tih 25 cm koji život znače hehehehehe

za potporu jedna današnja slika iz splita :)

Uf.. slika je za 5.. imam Urala s ovakvim sandukom (mada je na slici ZIL 131 koliko vidim) .. stižu mi baš još jedan URAL i ZIL i to baš za zemaljsku podršku/prijem u zračnoj luci za MIG-ove čini mi se da je to predmet transporta s tvoje slike ;) (pogodio si u sridu s slikom)

Koji je ovo tegljač s slike vjerovatno jedan od onih "slavnih Iveco" HV kamiona?? imaš li možda prijedlog koji bi to model bio u 1/87??
 

mr.0

Član foruma
na slici je Iveco trakker, jako rijedak i skup u 1/87, no dosta je sličan Iveco eurocargo kojeg proizvodi Rietze, dalo bi se kombinirat ;)
neznam jel se dobro vidi, na slici je traktor 3-osovinac i labudica 5-osovinka
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Čestitam na kompletiranju ATR flote, imam ih i ja, jedino šteta što Autotrans nema nijedan od ova tri busa u svom stvarnom voznom parku. Ali za imati u kolekciji su A MUST!

Autotrans ima MAN Lion's Coach sa 2 i 3 osovine, a model mi nekako ne liči na Lion's Coach. :??:

sjećate se one rasprave o reitzevom Autotransovom Man Lions Staru koji nepostoji???

nešto kemijam, imam hrpu raspavljenih buseva pa sam nešto kombinirao...
Dakle za one koji žele orginal Man Lions Coach od ATR-a trebaju uraditi sljedeće..

Naime, uspoređujući modele Lions Coacha i Lionst Stara, otkrio sam da se oni ustvari razlikuju u klimi na krovu (neznatna razlika) i zaobljenju na krovu na prednjoj strani busa.. kod Stara tu počinju oni ružni retrovizori koji "izlaze" iz ruba šasije busa..

Dakle da se dobije Lions Coach treba rastaviti bus, izvaditi stakla i skinuti klimu.. onda ostane dio koji se zamjeni.. skine se taj dio koji nosi retrovizore na Staru i zamjeni s dijelom s orginalnog Coacha (dio sa slike)..
Tko hoće perfekciju može i zamjenii i klimu (orginalna je na slici je od Suprema klima a za ovaj treba "kraca" s običnok Lions Coacha)
E sada mislim.. orginal ATR Man bio obični a ne Supreme Coach e sad neznam..

Tu je isti postupak samo što se stavlja ona druga "kraća klima" na krov, od običnog Lions Coacha i izvadi se spojler s zadnje šajbe kao i ostrani poklopac s zadnji točkova (prema slikama čak na nekim ima poklopac pa čak nemora ni to)..
Ostaje samo problem maske naprijed ali tu nema pomoći osim obojiti je u bijelo a Man znak srebreno da se malo maskira drugačija maska ;)

btw.. ima li netkosliku Man Lions Coacha oa ATR-a ali u staroj shemi, ako je uopće u staroj shemi uopće postojao (onda je sve besmisleno)???

man stars u coach.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
jel zna netko nabrzinu jel Autotransport Rijeka plava boja RAL 5012 ili 5015??

čini mi se 5012??
 

Thommo

 
Osoblje foruma
5012 100%. Onaj moj Volvo F89 je ofarban u tu boju.

IMG_7683.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nemogu nac adekvatnu temu pa cu ovde..a u svezi je prarade pa moze..

Znam da se pisalo i td. Al neznam..

Jel ima u Zg. kupiti onih stirenskih ploca i profila???? Naravno i gdje??

Kako pilam na na susret htio bi se opskrbiti.
takodjer ako netko i ima viska moze ponjet na susret pa cemo trgovati :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo cisterne..
Dosta je bila ostecena prije intervencija na njima al meni bas to daje neki vintage štih..
Nije zavrsena .. nije ni zaljepljena.. treba dodat sitnice oznake .. ispusnu cijev na kraj i ventil..
Itd.. i td.. jednu zamjerku imam sam.sebi al o tom posle

2015-10-14 22.47.54.jpg 2015-10-14 22.48.13.jpg 2015-10-14 22.48.44.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
jesam farbao sam..
ovo sam davno farbao.. eksperimentirao sam s sprejevima.. farbom nisam nešto ni zadovoljan.. tj ni linijom , nit njenjim pravcem, a ni podlogom..
podloga je bila jako loša izbrazdana.. bilo mi je ljeno je primerom prskat i šmirglat.. jer nisam mislio da će nešto ispasti od ovog :)

krenuo sam na sličnost pa sam udario na sve:
usporedo dvije cisterne, jedna s više intervencije , druga s manje..al poslužit će za ilustraciju..

2015-10-14 22.52.37.jpg

1. "Goricina" cisterna ima ljestve na desnoj strani i stazu za hodanje, tako da sam okrenuo cisternu za 180 stupnjeva (to je desni model, ljevi nisam dirao po tom pitanju)

2. zbog rotiranja, trebalo je i dograditi stazu za hodanje

3. zabušio sam rupice i ugradio "uši" tj štop svjetla/žmigavce

4. i 6. na orginalnom modelu 1/87 je branik bio gore a šipka dole, te je išlo rotiranje (to sam uradio na oba modela)

5. naravno zakitovao sam rupe od ljestava jer taj dio je sada naprijed, ljestve koje dojdu na modelu su odbačene i nemaju mjesta u preradi jer nepašu

7. naravno trebalo je ispilati ispust i premjestiti ga s prijeda (jer je zarotirana cisterna) nazad, a zakačku s straga naprijeg..

8. ugradio sam na obe strane šipke koje nose oklope za cijevi kao i cijevi tj futrole za cijevi.. naravno po preporuci @Damir išle su šire kao u orginala, i dodao dva vatrogasna aparata s obe strane

9. s jednog modela sam iskoristio ljestv, s tim što im je konstrukcija bila jako belela pa sam in skalperom turpija i stesao.. (iako imao sam kirbijeve ljeste s druge cisterne koje su orginal pasale al nisam htio kasapitu tu drugu cisternu)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh