damir661 - HO kolekcija

1borna

Veteran foruma
Koliko vidim unutarnji dio krugova je Maerklin? Mogao bi i dvo-šinske lokomotive dodavanjem skije i pregradnjom spajanja osposobiti za vožnju po Maerklin tračnicama. Kod električnih lokomotiva je još lakše, ja sam ih vozio preko gornjeg voda.
 

damir661

Veteran foruma
Danas je pristigao novi ljubimac.
Jouef Habis Cargowaggon, nešto stariji model, bez KKK, ali vrlo veran originalu po konstrukciji.

IMG_3645.jpg

IMG_7504.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Negde sam bio napisao (mislim u željama za NG ili Božić) da sebi želim da nabavim Moko JŽ643 i na moju veliku sreću u tome sam uspeo :plaza:
Interesantno kako je dobar osećaj biti dosledan u sebi, odnosno svojim željama i isputniti ih :D

Zaista sam prezadovoljan modelom, model je zaista u klasi Roca, osvetljenje, pogon, oznake, pakovanje, sve je korektno odradjeno.
Ne znam šta reći dalje, sem da bih u ovom istom kvalitetu želeo i jednu Moko JŽ 642-100.
I da ovo je jedna JŽ više >:) klopa :palac_gore:

IMG_5967-1.jpg

IMG_5955.jpg

IMG_5956.jpg

IMG_5957.jpg
 

nik

Veteran foruma
Još jedna potvrda da je Branko napravio veliku grešku što je umjesto JŽ 642 izašla još jedna JŽ 643 (ona sa grbom). Iako bi i ja najrađe jednu 'običnu' JŽ 642-100 od alata koje je MOKO imao najtočnije se mogla napraviti u JŽ izdanju neka 642 iz grupe oko 199,200 odnosno zadnje proizvedena verzija (prvenstveno jer su jedino te 642 imale 'nove' donje lampe koje su slične ovima na modelu). Isto tako mislim da je suvišan i model SŽ 643 bez klime jer se umjesto još jedne SŽ ĐĐ 643 mogla, izmjenom kabine (korištenjem one od SŽ 642), napraviti SŽ B&L 643 u najnovijem izdanju (sa klimom) i to potpuno korektno.
:mad::
 

Železničar

Poznati forumaš
Ja sam imao čast da prvi vidim ove slike klopa
Model je odličan (ali najbolja je pozadina na slikama :D ), šta drugo reći. Slažio bi se sa nik-om da bi bilo bolje da su urađena takozvana Mariborska svetla prvo, no to je naravno moje subjektivno mišljenje. To naravno ne znači da je model netačan jer je bilo lok sa ovakvim svetlima. Premišljam se nešto da kupim ovu 643 i 642-187 pa da uradim neke modifikacije, za to sam se već obratio Branku ali odgovor za sada nisam dobio. Postaviću moje pitanje u temu od Moko Đuri da ne zatrpavam bezveze Damirovu temu. Nadam se da će eksperti (izmeđuostalog nik i gagy) moći da mi pomognu.

Damire još jednom čestitam na prinovi i uživaj (pazi samo na ogradice :D ) :palac_gore:
I počni da štediš za Baat-iće :D

Pozdrav,

Boris
 

damir661

Veteran foruma
Bora Somborac kaže:
Ja sam imao čast da prvi vidim ove slike klopa
Model je odličan (ali najbolja je pozadina na slikama :D ), šta drugo reći. Slažio bi se sa nik-om da bi bilo bolje da su urađena takozvana Mariborska svetla prvo, no to je naravno moje subjektivno mišljenje. To naravno ne znači da je model netačan jer je bilo lok sa ovakvim svetlima. Premišljam se nešto da kupim ovu 643 i 642-187 pa da uradim neke modifikacije, za to sam se već obratio Branku ali odgovor za sada nisam dobio. Postaviću moje pitanje u temu od Moko Đuri da ne zatrpavam bezveze Damirovu temu. Nadam se da će eksperti (izmeđuostalog nik i gagy) moći da mi pomognu.

Damire još jednom čestitam na prinovi i uživaj (pazi samo na ogradice :D ) :palac_gore:
I počni da štediš za Baat-iće :D

Pozdrav,

Boris

Hvala Boro i svima na čestitkama.
Odmah da kažem da se i ja apsolutno slažem da bih se više nego obradovao sa jednom 642-100, sa mariborskim svetlima i položenim dvostrukim reflektorom.

Slavkova 643 i pored nekih nedostataka uz neke modifikacije može poslužiti kao sasvim korektan model prvih 643 i to sa mariborskim svetlima (kao ŽTO NS i ŽG Lb).

Boro videćemo, ili Baatići ili Karavela je sledeće na listi za odstrel klopa
 

VRadek

Član foruma
damir661 kaže:
Stigao je klopa ČD Bc Tillig 74505 idealan za letnju Avalu i sl
VRadek kaže:
Svaka čast Damire :palac_gore: , jedva čekam tu Avalu :ples

Neznam kada će biti ona dva od ACME Gošina,nigde nema nikakvih informacija, ja već imam od ACME 55037 Euro City "Vindobona", računam da od njih sklapam Avalu klopa
 

damir661

Veteran foruma
CD Amz se redovno vidjao na Avali, od ACME treba da izadje kao singl vagon 52900, barem je tako u katalogu.
Mogao bi neko da uradi i Y samo sa pneumatskim vratima, i drugim setom prozora
 

Almir78

Član foruma
Ovi Marklinovi Habisi su super. Lahko bi se mogli preraditi u bilo koju od nasih uprava a ima ih vecina iz ex-Yu. Reci mi kako si prosao sa cijenama Habisa? :palci_gore:
 

nik

Veteran foruma
VRadek kaže:
damir661 kaže:
Stigao je klopa ČD Bc Tillig 74505 idealan za letnju Avalu i sl
VRadek kaže:
Svaka čast Damire :palac_gore: , jedva čekam tu Avalu :ples

Neznam kada će biti ona dva od ACME Gošina,nigde nema nikakvih informacija, ja već imam od ACME 55037 Euro City "Vindobona", računam da od njih sklapam Avalu klopa

Ako misliš na set ŽS; Y Bl i Z2 ABlm onda vjerojatno tek iduće godine jer tek trebaju napraviti alate za Z2 vagon.
 

damir661

Veteran foruma
Almir78 kaže:
Ovi Marklinovi Habisi su super. Lahko bi se mogli preraditi u bilo koju od nasih uprava a ima ih vecina iz ex-Yu. Reci mi kako si prosao sa cijenama Habisa? :palci_gore:

Pa zavisi kako koji.
One Rocove sam placao obicno oko 30-40e, dok sm sa onim Jouefom prosao najbolje, ispao mi je preko ebay svega 19e.
Onaj Marklin je bio oko 30e.

Sto se prerade tice od nekih rocovih bi se moglu uraditi sadasnje verzije HZ i SZ Habinsa, dok JZ malo teze er ih je bilo jako malo u to vreme i bili su spcificne konstrukcije.

Mogli bi i oni portugalski na ZFBH uz malo zmurenja na neke detalje
 

damir661

Veteran foruma
Posle dva meseca apstinencija, malo dopune :D
Konacno docekani ACME 52634 OBB Bmz, H-Start AB Tillig 74759 i neocekivano iznenadjenje RailTop 32511 OBB Bcmz

IMG_7270.jpg

IMG_7275.jpg

IMG_7277.jpg

IMG_7262-1.jpg

IMG_7260-1.jpg
 

nik

Veteran foruma
Davor kaže:
MAV AB 51 55 39-30 005-0 am 21.08.2005 im Hbf. Budapest Déli
http://farm3.staticflickr.com/2171/2130 ... z.jpg?zz=1
Damire izvini za OT!

Na slici je vagon mađarske gradnje sa malim prozorima a model predstavlja vagon njemačke gradnje sa velikim prozorima. Koliko znam MAV je od vagona njemačke gradnje sa 'šiljastim' krovom imao samo spavaće i kušete. Čini mi se da je bilo i nešto vagona sa sjedalima njemačke gradnje ali sa 'niskim' krovom (sličnim kao na Goša Y vagonima).
Prepostavljam da je Tillig 'zažmirio na oba oka' pa napravio ovakav vrlo kompromisni model što je rezultiralo time da je siva traka postavljena nisko i djeluje čudno i odnosu na vrata.

Ovako izgleda MAV Y vagon sa 9 odjeljaka njemačke gradnje sa niskim krovom i velikim prozorima.
dsc04054p.jpg

VEB Waggonbau Bautzen, 1981.
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... 31,5720734
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh