damir661 - HO kolekcija

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Ja sam mislio da je MAV malo peglao krovove ovih siljastim, da su svi bili nekad sa siljastim

Nije, ti sa nižim krovom su novija gradnja. Ima još jedan detalj; vagoni njemačke gradnje imaju jako uglat prelaz krova i stranica prema čelu dok mađarska gradnja ima taj prelaz zaobljen. To je Tillig opet 'zabrljao' jer je radio vagon njemačke gradnje ali je stavio zaobljeni prelaz. Tu je noviji Roco model bolji jer je korektno odradio uglati prelaz a osim toga kod Roco modela je krov zaseban dio pa onda nije nikakav problem napraviti i nisku verziju krova a time i MAV vagone. Roco zasad radi samo mađarski kušet i spavaći baš zato jer sa alatima koje trenutno ima druge MAV niti ne može. Kod Tillig modela su karoserija i krov u jednom komadu pa zamjena krova nije moguća. Osim nabrojenih MAV još ima i Y vagone poljske gradnje koji pak imaju i niski krov i male prozore.
 

damir661

Veteran foruma
Par noviteta

BDŽ-БДЖ Bcme, Tillig 74754
IMG_7380.jpg

IMG_7377.jpg


CFR WLABmee, Roco 45828 (360/361 Beograd-Bukuresti Nord)
IMG_7383-1.jpg

IMG_7386.jpg

IMG_7385.jpg
 

IVANS

Član foruma
a kad je ovaj CFR prometovao? na vagonweb-u vidim da je isao samo 2008/09. i cini mi se da nije bas taj tip.
 

damir661

Veteran foruma
Vozio je sve do ukidanja voza, a poceo je da vozi tacno od prilike tad, kao sto si naveo. Ranije su se menjali JZ/CFR WL.
Poslednjih godina je bio ukinut CFR kuset
Model ima gresku jer su na modelu 4vrata, dok u stvarnosti su dve.

IMG_3255.jpg

IMG_3716.jpg


A bio je i ovaj drugi tip, verovatno si mislio na njega
FWQUT8K29h8[/media]]
 

damir661

Veteran foruma
Pa malo se razlikuju epohe, mada nije problem, uslikacu jedom.

Mislim da ne treba posebno da naglasavam razlog kupovine ove lok
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=87&t=3595" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=87&t=3595</a>
 

damir661

Veteran foruma
Lok je bez dekodera, ali je pripremljena za digitalizaciju.

Slaviju nazalost tek zapocinjem, krenuo od cela, pa polagano
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh