damir661 - HO kolekcija

Davor

Veteran foruma
Lepotica i 11 patuljaka. :palci_gore:
Nećemo se buniti ako i sa ovom garniturom napraviš jedan video (malo duži). :)
 

nik

Veteran foruma
Damiru sada još samo fali maketa starog zagrebačkog ranžirnog kolodvora gdje je 35-166 radila na grbini... :D
 

Attachments

  • zagreb borongaj shema.jpg
    zagreb borongaj shema.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 170

damir661

Veteran foruma
Lepotica i 11 patuljaka.
Moglo je da bude lepotica i 14 patuljaka, ali sam ipak izostavio preostala tri PKP,CSD i MAV vagona iz onog Liliputovog istocnoevropskog seta. Bolje da bude samo JZ. E da bice i videa ;)

Uf Nik, ova shema, jao, jao >8-o:
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Lepotica i 11 patuljaka.
Moglo je da bude lepotica i 14 patuljaka, ali sam ipak izostavio preostala tri PKP,CSD i MAV vagona iz onog Liliputovog istocnoevropskog seta. Bolje da bude samo JZ. E da bice i videa ;)

Uf Nik, ova shema, jao, jao >8-o:
Zagreb ima zgodan niz kolodvora (koji su praktički jedan do drugog) i industriju odmah do njih; ukratko, od zapada prema istoku:
-Podsused tvornica (teretni kolodvor), sa cementarom i tvornicama 'Končar-lokomotive' i 'Jedinstvo'
-Vrapče TK (teretni), sa priključkom/pretovarom na uskotračni 'Samoborček'
-Črnomerec TK (teretni), sa ložionom (okretnica), vagonskom radionom, ciglanom i tvornicama 'Pliva' i 'Končar'
-Zapadni kolodvor (putnički), sa radionom (okretnica), carinarnicom, Toplanom (mazut), tvornicom 'Franck' i Pivovarom
-Glavni kolodvor (putnički, spoj 3kV i 25kV mreže), sa Poštom, ložionom (2 okretnice), Gredeljem, Paromlinom, Tvornicom ulja ('Zvijezda') i priključkom starog 'Velesajma' (sada Studentski centar)
-Istočni kolodvor (teretni), sa priključkom/pretovarom na tramvajski kolosijek, spojem na industrijsku zonu i Plinaru
-Borongaj TK (ranžirni), sa radionama (vagoni, izrada skretnica)
...ponešto od nabrojenog više ne postoji ili nije u funkciji a još je bitno spomenuti da je ova pruga dvokolosječna a između Zapadnog i Glavnog postoji triangl čiji treći krak vodi do mosta preko Save (unutar triangla su Studentski centar i Tehnički muzej koji su nekada bili 'Velesajam').
 

damir661

Veteran foruma
666-002 u akciji sa ex JZ,SZ,HZ teretnim
IMG_7757_zps99410287.jpg

IMG_7760_zps1b5cf2d4.jpg

IMG_7764_zpsbd554535.jpg
 

hyperion

Veteran foruma
I ja isto gledam fotke makete i vidim, kako se puno toga može napraviti na malo mjesta, i to u H0.
 

Davor

Veteran foruma
+ uski kolosek.;)
Ako me dobro sećanje služi, ovo nije Damirova maketa ali se nadam da će vlasniku preneti naše komplimente.:)
 

pyriel

Član foruma
Znam da je tema o modelima, ali može li neki link ili detalj o ovoj maketi? Nevjerojatno mi je interesantna! I naravno, isprike vlasniku teme za spam!
 

damir661

Veteran foruma
Što se detalja tiče, maketa je sposobna za vožnju DC,AC i HOe/N. U principu ima po krug DC i AC sistema, sa po još jednim kolosekom (kao stanicom), i takodje jednu najobičniju elipsu HOe. Maketa je analogna. Za neke mere ću detaljnije da se raspitam.

Obećavam da ću da napravim neke snimke
 

Mon

 
Osoblje foruma
Damire, koliko je vagona imao najduzi sastav Avale?
I koliko uprava je ucestvovalo u sastavljanju kompozicije sa svojim vagonima?
 

damir661

Veteran foruma
Redovno, je ucestovalo 4 uprave (govorim o Avali za Bec do 2008) i to su bili OBB,JZ/ZS,UZ,RZD, povremeno bi se njima pridruzio i BDZ WLAB, koji je vece pr toga propustio vezu za voz 340 "Beograd".
Zatim u letnjoj sezoni je bilo i ceskih,slovackih,madjarskih kuseta za Bar ili Solun.
Tako da se secam jedne letnje Avale 2008 sa 11 vagona (2 OBB Bmz, ZS 2 Beelmt,WReelmt,Aeelmt,RZD WLAB,UZ WLAB,H-Stat Bc,CD Bc,ZSSK Bc)
Sada kad Avala ide za Prag, ima i spavacih. Ceske spavace smo videli, za ovaj RV su najavljeni i madjarski.
A da, osnovni sastav Avale za prag od 2008, je ZS,CD,UZ,RZD. Ukrajnski od ovog RV vozi po potrebi, a od ovog RV je tu i jedan H-Start Bmz
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ti si imenjače hodajuća encliklopedija! :naklon:
Btw, Tillig-ići su ti stvarno prekrasni...:)
 

damir661

Veteran foruma
Hvala, imenjace, hvala.
Tillig-ici imaju tu neku svoju draz, odisu nekom posebnoscu, mozda imaju taj istocnoevropski duh, kojih nama cini posebnim ali s druge strane, imaju i velike greske prilikom izrade, gotovo da nema modela, a da nema neku falinku.
Npr skoro sam tek izvalio da recimo bugarski Bcme (halberstat) ima oznaku 59-80, sto je pogresno za vagon od 11 odeljaka (morao bi biti 50-80,sto se jasno vidi na nekim slikama). Ali sta je tu je
 

Mon

 
Osoblje foruma
Cestitam Damire, sve vise i vise domacih stvarcica. :ljubav

Kolko vidim jedino Crnogorci nemaju nit jedan svoj model...nadam se da ce se i to jednog dana promeniti... ako zbog nicega drugog onda bar zbog letnjeg Beograd-Bar.:palac_gore:
Izvinjavam se za OT.:crvenilo:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh