Klub Baat: vagon Baat u H0

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: wiggume!
U zadnje vreme mi se cesto desava da promasim fotke; :geek: :D

Vagoncic je GROM!
Sini, jel mogu da narucim jedan za mene? :palac_gore:
 

sini

Bivši član foruma
Mon kaže:
:naklon: wiggume!
U zadnje vreme mi se cesto desava da promasim fotke; :geek: :D

Vagoncic je GROM!
Sini, jel mogu da narucim jedan za mene? :palac_gore:

Mon, nema problema več tražim materiale.
Ostalo na PP.

LP Sini
 

sini

Bivši član foruma
Pozdrav;
evo ovako pa izgleda rasvjtlo u njemu kako sam ga napravio,

dsc06191.jpg


dsc06192.jpg


dsc06193.jpg


dsc06195.jpg


a moram spomenuti da je ugrađen i stabilizator sa jakim
kondenzatorom da nema light schow-a,i crvena led dioda
u zadnjome vagonu kako je i na sliki.

LP Sini
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
I to pored batića 1. razreda koji baš i nisu bili česti. Zapravo, u životu sam se samo jednom u njemu vozio..Jel znaš možda gdje je nastala zadnja slika?
 

željko halambek

Veteran foruma
I to pored batića 1. razreda koji baš i nisu bili česti. Zapravo, u životu sam se samo jednom u njemu vozio..Jel znaš možda gdje je nastala zadnja slika?

Taj dan smo išli na izlet iz Brežica u Vadine.
Zadnja slika je nastala u Zaprešiču.

Prva i druga slika su sa izleta Brežice-Ljubljana. Na prvoj slici se kroz prozor nazire stanična zgrada Brestanice.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pozdrav;
evo ovako pa izgleda rasvjtlo u njemu kako sam ga napravio,

dsc06191.jpg


LP Sini

Jesi li razmisljao da ovu zicu sakrijes unutar vagona, Sini?
Primetio sam da neki cak i ofarbaju zicu da se ne bi razlikovala od unutrasnjosti vagona.
:)
 

hyperion

Veteran foruma
A ja nisam prepoznao ljude, koje sam sreo uživo... čak nisam obračao pažnju na to, da je Željko autor postova... :crvenilo: Željko, koje su godine ove fotke nastale?
 

mmatja

Poznati forumaš
Jesi li razmisljao da ovu zicu sakrijes unutar vagona, Sini?
Primetio sam da neki cak i ofarbaju zicu da se ne bi razlikovala od unutrasnjosti vagona.
:)
Pošto je Sini trenutačno zauzet drugim poslovima (u vezi modelarstva....:pljuc: )Ču se ja osuditi odgovoriti na to. A zašto bi se kompliciralo bez potrebe? Reci ti meni ko če to primjetiti, kad stoji vagon na tračnicama...A vagoni koje radi Sini namijenjeni su za vožnje po pruzi i ne za u vitrine i za "brojače kovica"...
L.P.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja bih ipak sredio zicu da se ne vidi jer bi mi vagon tako delovao kompaktnije i sredjenije. :cool:

PS: :respect:mmatja ali ja mislim da je kranje vreme da se termin "brojaci zakovica" izbaci iz upotrebe sa foruma jer cemo u sprotivnom dobitii forum na kojem se nista ne pise iz straha
da clanovi ne budu proglaseni upravo "brojacima zakovica" samo zato sto imaju neku ideju vise ili razmisljaju i gledaju na stvari svojim ocima.
 

željko halambek

Veteran foruma
http://baat.vlaki.com/index.html

Na stranicama piše:"Modelov MVP1101, MVP1102 in MVP1103 trenutno nimamo na zalogi. Trudimo se, da bodo kmalu spet na voljo."

S obzirom da se najavljuje nova serija JŽ Baat vagona zanima me ali će biti i novi brojevi?

U slučaju da izađu sa novim brojevima bio bih zainteresiran za još 3 pošto već imam tri komada.
Na taj način bi uspio složiti lijepu kompoziciju sa 6 vagona i 643.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Baat lijevo od Čehinje. Inače je fotka s početka osamdesetih, Škoda lokomotiva je pretpostavljam bila na testiranju u Rijeci.

skoda_Ri_2.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
http://baat.vlaki.com/index.html

Na stranicama piše:"Modelov MVP1101, MVP1102 in MVP1103 trenutno nimamo na zalogi. Trudimo se, da bodo kmalu spet na voljo."

S obzirom da se najavljuje nova serija JŽ Baat vagona zanima me ali će biti i novi brojevi?

U slučaju da izađu sa novim brojevima bio bih zainteresiran za još 3 pošto već imam tri komada.
Na taj način bi uspio složiti lijepu kompoziciju sa 6 vagona i 643.
Zdravo Željko,
problem je kod tampotiska pa kad budemo dobili vagone poštampane kako trebaju biti bude ih opet moguće nabaviti. Ovi vagoni budu opet sa istim brojevima ali HŽ kit je moguće dobiti sa 3 različita broja vagona. ;) Naravno kiti imaju naljepnice.
 

nik

Veteran foruma
Zdravo Željko,
problem je kod tampotiska pa kad budemo dobili vagone poštampane kako trebaju biti bude ih opet moguće nabaviti. Ovi vagoni budu opet sa istim brojevima ali HŽ kit je moguće dobiti sa 3 različita broja vagona. ;) Naravno kiti imaju naljepnice.
Šteta je ako će se ponavljati opet ista tri broja kod gotovih vagona jer onda kod onih koji već imaju ta tri neće biti interesa za dodatnu kupnju. Ja bi isto rado imao još tri ljubljanska JŽ vagona uz tri koja već imam. Odgovarajuća lokomotiva je Moko JŽ 643 (npr. vlak do Zagreba) a također i ACME JŽ 342 (npr. vlak do Rijeke) čim izađe.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Okej, prosljedit ću želje ali nadam se da ne bude to poskupilo izradnju pošto treba ponovo napraviti matrice.
 

željko halambek

Veteran foruma
Okej, prosljedit ću želje ali nadam se da ne bude to poskupilo izradnju pošto treba ponovo napraviti matrice.

Gorchi, ja se nadam da ćeš jih uspjeti nagovoriti. Ipak je razlika imati 3 ili 6 Baat vagona. A mogući veći troškovi mogli bi se nadoknaditi večom prodajom. A večina njih koja je već kupila tri primjerka mogla bi kupiti još 3.

Jer onda bi mogao složiti kompoziciju vlaka Zagreb - Zidani most sa JŽ 643.

:gladan
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Drago mi je da se proširuje razumijevanje toga, da bi svaki model željezničkog vozila trebal imati svoj individualni broj odnosno da se svaki broj na pojedinoj maketi može pojaviti samo jedanput. Ja osobno već od sredine 80-ih nisam kupil više od jednog vagona ili lokomotive koja bi nosila isti broj.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh