Klub Baat: vagon Baat u H0

totimato

Novi član
mmatja kaže:
Dumus kaže:
Decki : 37E fco SLO.
:uvrnut s:xx:

Nadam se da če moje riječi biti razumljene:

Dokler nisem imel stvari v roki se nisem čutil upravičenega, da komentiram (za razliko od marsikoga drugega).

Sedaj, ko sem proučil kaj je v vrečki, lahko rečem da je kit res poceni. Nivo detajlov je neverjeten.

Tistemu, ki se zdi tako kvaliteten kit, ki je v majhni nakladi in povrhu še z JŽ oznakami, drag - za tistega je samo hobi program ali pa je slovensko faušn.
Ne razumem, zakaj ljudje, ki si nekaj ne morejo privoščiti, tega ne znajo ceniti. Kaj bomo tudi za Rolls Royca rekli, da ni dober, ker si ga ne moremo privoščiti??? Ker po tistem, ko ga kupimo ne moremo plačati bencin in registracijo????

Če je nekomu tako redek vagon predrag, ga pač naj ne kupi. Ni potrebno srat.

Srčno upam, da se bo investotorjem vložek povrnil in se bodo lotili še kakšnega projekta in ga delili z ostalimi.

Hvala vam Baat klub in slava vam!
 

sale-sd

Član foruma
Koliko sam shvatio - kit se pojavio u prodaji, i počeo se isporučivati?
Može li se znati u tom slučaju (nisam baš preveo najbolje predhodni post) šta se sve dobija u "vrećici"?
I, ako može neka sličica tog kita?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ovo vam mogu reći. U kesici kita imate:
- sve plastične djelove, neobojane ali več sa rupama za rukohvate i djeliće
- nekoliko dijelova iz alpake 0,3mm koje se pokrivi i pričvrsti na plastiku; za dijelove koje se fiksiraju na frem možete upotrebiti kap cijanoakrilatnog lepka
- metalne kotaće
- nalepnice za vagon JŽ 50 72 24-19 022-7 sa domaćom stanicom Maribor.
Vagon ima i unutrašnjost izradjenu iz smđe plastike slične skaju na sjedištima.

Kako je bilo već napisano, jedan kit je 37 EUR, 3 su 100 EUR sa malim rabatom. Za narudžbe i pitanja pišite Borutu na borutp(at)yahoo(tačka)com (zamjenite molim "at" i "tačka" za znakove).

Barem za ovaj vagon trebate aluminijastu boju te zelenu boju RAL 6003 (Modelmaster 1561 ako dobijete ili Revell 361), crnu boju za frem i za bojanje nekoliko dijelova iz alpake. Onda trebate još koji kap crvete i žute boje. Sve boje su napisane na uputstvu dugačkom 5 stranica :) Vjerojatno biće najviše problema dobiti RAL 6003 boju. I preporoćujem još nešto:
- šasiju prebojajte sa primerom ili
- sa finim šmirglom je malkice obrusite da bi se boja dobro spojila.
Plastika šasije je dosta gladka...

Ako ste več pokušali izgraditi neki model ili barem plastičnu maketu, onda budete lako mogli izraditi i ovaj vagon.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Evo za sve koje zanima kako u praksi izgleda taj kit:

Kesica sa djelovima, strana gdje se vidi uputstvo za sklapanje


Kesica sa djelovima, dobro se vidi plastika.

Još nešto bih zamolio. Ne znam koliko vas je zainteresiranih za HŽ ili ŽS Baat, nadam se da bi Vas bilo za barem 20-30 vagončiča ali problem je, da pošto nemamo (dobrih!!) fotografija tih vagona iz vašeg područja ne možemo pripremiti naljepnice i za HŽ te ŽS. Isto važi i za Bosnu ali ne znam koliko interesa postoje tamo. Ako bih htjeli pripremiti naljepnice trebamo dobre fotke gdje se može pročitati napise. Evo, ova slika od Tobiasa B. Köhlera je dobra no ništa se ne može pročitati:
50_78_24-17_056-1.jpg

(Slika sa railfaneurope servera)

Ali ova je već puno bolja (slika kao primjer!, isto tako sa railfaneurope):
61_78_10_70_009-7.jpg
 

Attachments

  • Baat1 copy.JPG
    Baat1 copy.JPG
    172.6 KB · Pregleda: 262
  • Baat2 copy.JPG
    Baat2 copy.JPG
    162.7 KB · Pregleda: 264

Thommo

 
Osoblje foruma
Podrška družini koja je ovo napravila, kit izgleda profesionalno! Vjerujem da će se dati složiti bez problema.

Cijena? Ja smatram da nije previsoka, uzevši u obzir da će zaista prodanih biti malo (kamo sreće da se varam), a modelara je malo... Ako se sjećate, pred 4-5 godina je na željeznice.net bila inicijativa oko izrade HŽ Baata, najavljena cijena je bila 60€/kom! :tisina

Maloserijski modeli američkih vagona u resinu imaju cijenu po 40-50 dolara, a mjedeni (brass) i preko 100$. A tržište na koje "pucaju" je bar 100-200 puta veće od našeg.

Gorchi, samo naprijed sa HŽ verzijom decala, nadam se da će netko moći pomoći sa boljim fotografijama. Možda Nik ima koju?
 

nik

Veteran foruma
Thommo kaže:
Podrška družini koja je ovo napravila, kit izgleda profesionalno! Vjerujem da će se dati složiti bez problema.

Cijena? Ja smatram da nije previsoka, uzevši u obzir da će zaista prodanih biti malo (kamo sreće da se varam), a modelara je malo... Ako se sjećate, pred 4-5 godina je na željeznice.net bila inicijativa oko izrade HŽ Baata, najavljena cijena je bila 60€/kom! :tisina

Maloserijski modeli američkih vagona u resinu imaju cijenu po 40-50 dolara, a mjedeni (brass) i preko 100$. A tržište na koje "pucaju" je bar 100-200 puta veće od našeg.

Gorchi, samo naprijed sa HŽ verzijom decala, nadam se da će netko moći pomoći sa boljim fotografijama. Možda Nik ima koju?

Potražiti ću; ima nešto iz cca 1995, samo da mi se dia-negativ skener vrati sa popravka...
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Evo slike Baata iz Konjščine 2003.
 

Attachments

  • F1020033.jpg
    F1020033.jpg
    621.5 KB · Pregleda: 213
  • F1020033a.jpg
    F1020033a.jpg
    236 KB · Pregleda: 212

DOIH007

Novi član

MrVirus

Poznati forumaš
kupio sam jedan kit Baat i za ono što sam vidio mogu reći da je odličan. ako netko može bolje skidam kapu, ali ja sam sa ovim super zadovoljan. bojim ga se uopće početi bojati da ga ne uništim...
 

Mon

 
Osoblje foruma
MrVirus kaže:
...bojim ga se uopće početi bojati da ga ne uništim...

E tu smo isti MrVirus-e :D , imam i ja par projekata ali nikako da krenem bas zbog bojanja.
Mislim da se Baat-ici nude i kao gotov model, za one koji imaju ovaj problem sa bojanjem. :)

Inace, oni koji su zainteresovani mogu da (jos uvek) kupe ovaj kit.
Na sledecem linku mozete vidjeti sta dolazi upakovano u kesici.
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 4&start=15
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo svima,
kao prvi model za ovu godinu pripremili smo kit komplet HŽ Baat-a na osnovi već postojećeg. U kitu su svi sastavni dio kao do sad plus naljepnice za izradu HŽ Baat vagona 50 78 24-10 109-8 sa revizijom u Čakovcu 2000 godine. Ako vas zanimaju detajli oko tog vagona ili narudžba, pitajte našeg predsednika na borutp(at)yahoo(tačka).com ;)





P.S: Slika original vagona je ovdje: http://www.vlaki.com/Slovenia/000_rs/vgallery.php?CountryID=0085&StationID=1&PictureID=10
 

Attachments

  • HZ-Baat_levi_bok.png
    HZ-Baat_levi_bok.png
    68.1 KB · Pregleda: 210
  • KVP1201.jpg
    KVP1201.jpg
    151.9 KB · Pregleda: 206

wiggum

Veteran foruma
Sky kaže:
I bez fotića...? :(

Da :(

Sastavio sam ga cijelog i prilikom rastavljanja, na poprečnim gredama koje drže KKK sistem na mjestu, su mi pukla 3 od 4 "pina" unatoč tome što ih nisam ugurao do kraja u rupe. :( Tako da je ovo bio možda prvi i zadnji kompletno predstastavljen HŽ Baat. Te grede više neću vjerojatno koristiti u predsastavljanju, ali to se niti neće vidjeti kada ću ispraviti grešku, pa drugog sastavljenog fotografirati. :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh