ČD/ZSSK/PKP modeli

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
I ja sam iznenadjen da nema šicasti krov, kao i ostali Shimmns vagoni (kratki sa ciradom), očigledno je ovo neki drugi tip. Dok za ručnu kočnicu nema opravdanja, mogli su barem da je stave u dodatne delove. Dosadašnji su bili korektno odradjeni, pre bih uzeo Pika, nego Roco.

Danas je otprilike tako sa modelima teretnih vagona: prvi novo proizvedeni model, najčešće njemački (logično, najveće tržište), je obično OK, dok kod sljedečih varijanti istog modela, koje su po pravilu samo varijante bojenja, treba biti jako pažljiv, jer tu onda proizvođaći počnu da varaju. Zbog toga oprez kod svih »ne-njemačkih« modela teretnih vagona!
 

damir661

Veteran foruma
Piko nam je u poslednjim danima stare godine izbacio ako se ne varam prvi HO model ceske dizelke T669, jedne od najtipicnijih za nekadasnji "istocni blok".
Za sada su najavljene kao 2 verzije u CSD epohi i dve u ruskoj.
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=warengruppe&vw_view=detail&vw_id=269&page=8
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=15203

Imao sam prilike da jednu od njih vidim na berzi u BGD i mogu reci samo da sam odusevljen i da se nadam da cu nekad imati i svoju. Cena od 120e za nov model je vise nego primerena po meni, a podrazumeva se priprema zadigitalizaciju i sl.
Roco je opet zakasnio

Inace cisto da napomenem ovakve dve lok ima i "Kombinovani prevoz"
 

nik

Veteran foruma
Piko nam je u poslednjim danima stare godine izbacio ako se ne varam prvi HO model ceske dizelke T669, jedne od najtipicnijih za nekadasnji "istocni blok".
Za sada su najavljene kao 2 verzije u CSD epohi i dve u ruskoj.
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=warengruppe&vw_view=detail&vw_id=269&page=8
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=15203

Imao sam prilike da jednu od njih vidim na berzi u BGD i mogu reci samo da sam odusevljen i da se nadam da cu nekad imati i svoju. Cena od 120e za nov model je vise nego primerena po meni, a podrazumeva se priprema zadigitalizaciju i sl.
Roco je opet zakasnio

Inace cisto da napomenem ovakve dve lok ima i "Kombinovani prevoz"
Idu modeli po dućanima i već za 100 eura. Nije Roco ovaj put zakasnio jer je kod Pika riječ o jeftinijem i jednostavnije izrađenom modelu dok će Rocov biti skuplje izrade i sa više detalja tako da nisu namijenjeni istim kupcima.
 

VRadek

Član foruma
Piko nam je u poslednjim danima stare godine izbacio ako se ne varam prvi HO model ceske dizelke T669, jedne od najtipicnijih za nekadasnji "istocni blok".
Za sada su najavljene kao 2 verzije u CSD epohi i dve u ruskoj.
Imao sam prilike da jednu od njih vidim na berzi u BGD i mogu reci samo da sam odusevljen i da se nadam da cu nekad imati i svoju. Cena od 120e za nov model je vise nego primerena po meni, a podrazumeva se priprema zadigitalizaciju i sl.
Roco je opet zakasnio
Inace cisto da napomenem ovakve dve lok ima i "Kombinovani prevoz"
Idu modeli po dućanima i već za 100 eura. Nije Roco ovaj put zakasnio jer je kod Pika riječ o jeftinijem i jednostavnije izrađenom modelu dok će Rocov biti skuplje izrade i sa više detalja tako da nisu namijenjeni istim kupcima.
Ovde nam ne preostaje ništa drugo nego da sačekamo Rocov model ali po svemu sudeći @damir661 je u pravu. Ja sam kod Pikovih modela veoma skeptičan, uglavnom ih zaobilazim iako im je cena uvek veoma prihvatljiva, ali ovoga puta skidam Piku kapu, model je u kategoriji expert i u potpunosti opravdava ovaj naziv, jednostavno iako ima par nedostataka opet ponavljham svaka čast Piku. Za minimalne pare mnogo muzike.
To što kaže @nik uglavnom biva istina ali ovoga puta to ne važi, bojim se da je Roco stvarno zakasnio, no sačekajmo možda nas Rocov model iznenadi, uglavnom bi to trebao biti model ČD.
Evo linka gde je moguče videti model Pika sa mnogo detalja i pre svega uporedjenje sa ovdašnjim maloserijskim izvedbama kaje su perfektne ali za trostruku cenu.
Što se tiče od 100e, to odavno više nije aktualno, ovdašnji prodavci su dobili prve modele pred Božić po toj prvoj ceni, ja sam ga platio 80 eura ali se sve rasporado u toku jednoga dana a nova varka se očekuje tek na proleće, potražnja je više nego ogromna, ovde nema čoveka koji se nije zapalio kad ga je video kako izgleda. Očekujem svoj model ovih dana :postar: pa ću valjda stiči da gu odmah i slikam.
 

damir661

Veteran foruma
Ja se pitam je sta bi Roco mogao vise da ponudi od Pika, osim eto mozda boljeg prenosa ili motora, ali sto se tice detalja hmmm, opet za to dati jos 100e :help:
 

nik

Veteran foruma
Nije Piko loš ali već ova kvačila i slavine/crijeva za zrak odlivena na prsnoj gredi mnogima mogu predstavljati problem, kao i na V200...

Piko je na slici desno.
IMG_7941.jpg

http://www.modely.biz/magazin/clanek-cmelaci-techimage-a-piko-spolecne-ve-fotografii/

Bolje da su ostavili praznu prsnu gredu nego ovako...
 

VRadek

Član foruma
Ja se pitam je sta bi Roco mogao vise da ponudi od Pika, osim eto mozda boljeg prenosa ili motora, ali sto se tice detalja hmmm, opet za to dati jos 100e :help:
E to se i ja pitam :), pogotovo za tu cenovnu razliku.
Nije Piko loš ali već ova kvačila i slavine/crijeva za zrak odlivena na prsnoj gredi mnogima mogu predstavljati problem, kao i na V200...
Bolje da su ostavili praznu prsnu gredu nego ovako...
Slažem se nik u potpunosti :dada:, do savršenstva mu fali par detalja ali ništa što se u domaćim uslovima neda preupraviti, dovoljno je dodati da je levi za 270-300 eura a desni 100-120 eura. Za te pare ga nemojmo kupiti, videli su odmah da su se malo preračunali zato su cenu u toku tri dana povečali za 30-tak eura, a i to nam je od Pika veliki poklon za Božić imajući u vidu da za neke modele, kako loksi tako i vagona, ne znaju šta bi hteli. Tipičan primer je E-Lok BR 372 001-8 analog za 280 eura :hahahaha:, to im ovde niko neće kupiti.
 

damir661

Veteran foruma
Pravo je čudo da Roco još uvek nije izbacio model ŽSSK Cargo Habbinsa, iako za njega uredan alat
IMG_4837.jpg

Kad već pišem o njima, da ne stavljam po različitim temama
Ista stvar i sa CFR Marfa
Image007.jpg

I na kraju normlano HŽ i SŽ
IMG_1853.JPG IMG_1810.JPG
 

damir661

Veteran foruma
Ovih dana se u shopovima pojavio i ČD Cargo Rils (Roco 67251)
http://www.memoba.at/bilder/roco_ro67251.htm

Ako pogledate Rocov sajt, videćete da je najavljen malo drugačije, nego što je izašao.:palac_dolje:
Dobro je da su barem ispoštovali oznake i sl. kao ep V, ako je za verovati slici.

Rocove modele više definitivno ne treba naručivati unapred:palac_dolje:
Inače obožavam ovaj vagon
IMG_5052.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Da, već je puno rasprave bilo o njima, razlike su u broju polja na jednom "polusanduku", 9 ili 10, i u čelima.

HŽ-ov proizveden u Đ.Đakoviću ima devet polja i ravna ojačanja na čelu.

Habbinss-z_04_v.jpg

Foto: http://ddsv.hr/

Roco 47133 i slični modeli su dosta slični:

upload_2014-1-17_21-21-27.jpeg

upload_2014-1-17_21-24-16.jpeg
 

damir661

Veteran foruma
Tillig najavljuje Y vagone sa pneumatskim vratima. Ako sam dobro pogledao na railfaneurope.net, radi se o Aee i Bee246 sa pneumatskim vratim, ali i dalje sa stari msetom prozora, odnosno neklimatizovanim.

Takodje za mene zanimljivo, još i WLAB u najnovoj boji sa tamnijom plavom i sa oznakama na gredi.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh