HŽ Mimara - ACME

Thommo

 
Osoblje foruma
HŽ Mimare stižu!! :palac_gore:

Evo najave od g. Branka iz MoKo-a!

Poštovani ljubitelj modelne železnice!

Sporočamo Vam, da sprejemamo prednaročila za HŽ "Mimara"
art. 52871 potniški vagon Euro City HŽ 1R in art. 52861 potniški vagon Euro City HŽ 2R v merilu HO (1:87) proizvajalca ACME ,
po prednaročniški ceni 44,90 EUR do 25. maja.
Količina vagonov je omejena. Po 25. maju bo cena posameznega vagona 52,90 EUR

HŽ potniška vagona "Mimara ", lahko naročite po telefonu ali e - pošti .

Na naši internetni strani http://www.moko.si/posebnaponudba.html si lahko ogledate še ostale modele SŽ, HŽ in JŽ iz programa železnic.

Vsa ostala naročila sprejemamo po e-pošti [email protected] 24 ur na dan , po telefonu 01/7295 -124 od pon. do petka od 9h do 19h in v soboto od 9h do 12h
ali po faxu 01/7295 - 127

Priporočamo se za vaš obisk naših strani, kjer vas bomo seznanjali z novostmi v naši trgovini.

Lep pozdrav

Trgovina Kovač

Moko d.o.o. Telefon: +386 1 7295 124
Fax: +386 1 7295 127
Internet: http://www.moko.si
E-pošta: [email protected]
 

Zoki

Član foruma
Vidio sam fotke vagona, odlično su odrađeni prototipovi. Oznake čitke, boje pogođene (5018, 7035). Mislim da bude lijep vagon i u serijskoj izradi.
 

wiggum

Veteran foruma
premali font glavne numeracije i slovne oznake, možda, velim možda malo pretanka linija crne oko okvira prozora (jer na orginalu je širina gume skoro jednaka, pa čak i jednaka širini okvira prozora)
Inače modeli su jako lijepi kolko se može vidjeti po ovim slikama, dostojni orginalnih vagona! Svaka čast! :aplauz: :naklon: :palac_gore: :ples

i da, gore desno fale 3 zakovice >:finger: >:finger:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
wiggum kaže:
možda malo pretanka linija crne oko okvira prozora (jer na orginalu je širina gume skoro jednaka, pa čak i jednaka širini okvira prozora)
Taj dojam pretankih crnih okvira bi se mogao popraviti da se inače kod modela
crnom bojom ofarba i unutarnji rubni dio otvora za prozor na sanduku, (rub na koji nasjeda srebrni okvir prozorskog seta).
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
wiggum kaže:
možda malo pretanka linija crne oko okvira prozora (jer na orginalu je širina gume skoro jednaka, pa čak i jednaka širini okvira prozora)
Taj dojam pretankih crnih okvira bi se mogao popraviti da se inače kod modela
crnom bojom ofarba i unutarnji rubni dio otvora za prozor na sanduku, (rub na koji nasjeda srebrni okvir prozorskog seta).

Ukoliko su, kao kod Roco modela, prozori samo utaknuti u karoseriju; modeli iz Kine često imaju zalijepljene prozore, konkretno za ACME ne znam...
 

wiggum

Veteran foruma
nik kaže:
Ukoliko su, kao kod Roco modela, prozori samo utaknuti u karoseriju; modeli iz Kine često imaju zalijepljene prozore, konkretno za ACME ne znam...

Mislim da su zaljepljeni..
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
wiggum kaže:
možda malo pretanka linija crne oko okvira prozora (jer na orginalu je širina gume skoro jednaka, pa čak i jednaka širini okvira prozora)

Nikako ne shvaćam, da se kod ovakvih modela recimo npr. interijer modela, pa oštrina i kvaliteta tiska i ostali sitni detalji odrade kvalitetno i na zavidnoj razini,
a onda se upravo ovi crni okviri (koji modelu daju poseban štih i dolaze do izražaja), odrade ovako šlampavo :??: :
 

Attachments

  • HZ Beelmt.JPG
    HZ Beelmt.JPG
    104.5 KB · Pregleda: 168
  • HZ Beelmt (2).JPG
    HZ Beelmt (2).JPG
    107.1 KB · Pregleda: 166
  • HZ Beelmt (3).JPG
    HZ Beelmt (3).JPG
    106.8 KB · Pregleda: 164

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo i mojih slika HŽ Mimare!

HZ_Mimara1.jpg


HZ_Mimara2.jpg


HZ_Mimara3.jpg


HZ_Mimara4.jpg


HZ_Mimara5.jpg


Kratko kopčenje u pravcu - jako blizu! :aplauz:

HZ_Mimara6.jpg


HZ_Mimara7.jpg


Ja ih neću secirati i uspoređivati s prototipom, jer, iskreno, ne da mi se! :D
Reći ću par riječi o prvim dojmovima i voznim osobinama.

Po mom mišljenju, ovo su stvarno "state of the art" modeli. Razina detalja je fenomenalna, unutrašnjost, natpisi, završna obrada... Istina, natpisi "Aeelmt" se čine malo presitni, kao da su slova preniska.

Vagoni imaju pripremu za osvjetljenje! Znači, dovod struje sa kotača je riješen, tko želi svijetlo u vagonu, treba mu još samo diodni sklop (i dekoder, za digitalce). Ovo je OK stvar, sumnjam da Roco stavlja to na svoje novije Exact vagone?

Ovi strujni klizači su vjerojatno razlog što vagoni ne "klize" tako idealno, kao npr. Roco vagoni. Otpor klizača radi svoje, iako nije to uopće loše. Ali ipak 30-40% veći otpor kotrljanja nego neki Roco/Piko moderni vagon bez klizača.

Eh, da, za "ljubitelje" R1 zavoja: LOL Vagoni prolaze R1 360mm radijus bez vidljivih problema. Na koncentričnim Piko R2 i R3 radijusima, mimoilaze se bez sudara. Naravno, izgledaju loše, ali voze bez problema.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Thommo, jel' se to meni samo čini, ili ti to ipak polako prelaziš na Exact modele :?: >:D:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Zoki kaže:
boje pogođene (5018, 7035). Mislim da bude lijep vagon i u serijskoj izradi.
Zoki, to bi bio 5018 i 7036! ;) Slažem se, da su boje fino pogođene!
Posebno moram pohvaliti odrađen interijer. Sjedala su čista petica! :palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Sky kaže:
Thommo, jel' se to meni samo čini, ili ti to ipak polako prelaziš na Exact modele :?: >:D:
>:finger:

Ma kakvi! :D Ovo su mi prvi Exact putnički vagoni, kupio sam ih kao "podršku" ACME-u, jer su napravili prvi pravi model HŽ putničkog vagona. :naklon:
BTW, ova dva su i najviše što sam dao za vagon, do sad mi je max. bilo 35 eur! >:E: >:E:

Sky, znači ovo tirkizno bojanje je aktualno iza Oluje 1995. godine, do danas?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Thommo kaže:
Sky, znači ovo tirkizno bojanje je aktualno iza Oluje 1995. godine, do danas?

Malo ću se ubaciti i reći da ne mogu prežaliti što ovo bojanje, na žalost, više nije aktualno, osim kod restorana, a vjerojatno ni oni neće još dugo...

No, ostaje za utjehu da je A.C.M.E. odlično odrađenim poslom ostavio odličan model koji će duuuuugo podsjećati na prekrasnu shemu bojanja.

Ja se na žalost još ne mogu pohvaliti da ih imam u kolekciji, ali prednaručeni su, pa očekujem da mi uskoro budu i dostupni za preuzimanje.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Thommo kaže:
Ma kakvi! :D Ovo su mi prvi Exact putnički vagoni, kupio sam ih kao "podršku" ACME-u, jer su napravili prvi pravi model HŽ putničkog vagona. :naklon:
BTW, ova dva su i najviše što sam dao za vagon, do sad mi je max. bilo 35 eur! >:E: >:E:

Sky, znači ovo tirkizno bojanje je aktualno iza Oluje 1995. godine, do danas?
E prijatelju, pa dobrodošao u naš klub! :ples2: >:D:
Tako to uvijek krene! ;)
Pa, kada se navikneš na ovu exact dužinu modela, onda u biti shvatiš koliko ovi skraćeni modeli izgledaju pomalo smiješno! >:D: >:D:

Što se tiče bojanja, da! To bi bila shema nakon 1995.

Ovim putem želim ovako javno apelirati ACME-u, da nam još u ovoj shemi uradi i restoran!!! Treba mi za sastav Croatie :molitva
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
Thommo kaže:
Ma kakvi! :D Ovo su mi prvi Exact putnički vagoni, kupio sam ih kao "podršku" ACME-u, jer su napravili prvi pravi model HŽ putničkog vagona. :naklon:
BTW, ova dva su i najviše što sam dao za vagon, do sad mi je max. bilo 35 eur! >:E: >:E:

Sky, znači ovo tirkizno bojanje je aktualno iza Oluje 1995. godine, do danas?
E prijatelju, pa dobrodošao u naš klub! :ples2: >:D:
Tako to uvijek krene! ;)
Pa, kada se navikneš na ovu exact dužinu modela, onda u biti shvatiš koliko ovi skraćeni modeli izgledaju pomalo smiješno! >:D: >:D:

Što se tiče bojanja, da! To bi bila shema nakon 1995.

Ovim putem želim ovako javno apelirati ACME-u, da nam još u ovoj shemi uradi i restoran!!! Treba mi za sastav Croatie :molitva

Ako zanemarimo crveni 'Q' onda da a ako ga ne zanemarimo onda je riječ o zadnjih 10-ak godina (kad se 'Q' točno pojavio na HŽ vagonima?).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Ako zanemarimo crveni 'Q' onda da a ako ga ne zanemarimo onda je riječ o zadnjih 10-ak godina (kad se 'Q' točno pojavio na HŽ vagonima?).
Ukoliko se ne varam, ta oznaka počela se stavljati negdje cca 2003. Shema bojanja ostala je nepromjenjena.
No, sumnjam da će se ikada ići u izradu verzije modela bez Q oznake, kao i prve verzije sa crnim suknjama, ali HŽ i SŽ logom!
Osobno, više bih volio vidjeti npr. još jedan model ovakvog Beelmt vagona, ali sa drugim brojem! ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh