HŽ Mimara - ACME

Nikolas

Član foruma
Da, 009 slika je u prva u mom prvom postu, a 014 je treca u mom drugom postu. Izvini na losem obelezavanju...

Jeste, palo mi je na pamet da je to imalo svoju funkciju kada je bilo dozvoljeno pusenje u jednom delu vagona, ali posto je pusenje zabranjeno vec neko duze vreme, mislio sam da su oni uklonjeni u medjuvremenu.
 

Vedi

Član foruma
Nikolas kaže:
Utisci su sledeci:
.....
2. Font serije i podserije vagona se drasticno razlikuje izmedju Aeelmt i Beelmt, to je stvarno moglo bolje da izgleda jer je ova oznaka vrlo vidljiva za razliku od nekih sitnih (slike 009 i 014)
......

Fontovi serija u natpisima "Aeelmt" i "Beelmt" su se i na stvarnim vagonima razlikovali, pa tu nema nikakve greške.
 

Nikolas

Član foruma
:citaj: E ako je tako, onda ok. Nikad nisam putovao tim vagonima, ali mi nije bilo logicno da se za seriju i podseriju kola pisu razlicitim velicinama fonta. Nema veze, malo zapazanje. Uostalom, bravo za ACME :naklon:
 

cisalpino

Aktivan član
DB 103 123-8 & EC 10 "Mimara" Zagreb GL.K. - Berlin Zoo Garten
 

Attachments

  • Hž EC Mimara_.JPG
    Hž EC Mimara_.JPG
    208.2 KB · Pregleda: 248

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
ACME u friškom katalogu 2012. opet baca HŽ Mimara vagone #52871(Aeelmt) i #52861(Beelmt), pa me interesira jel netko zna, pojavljuju li se s novim brojevima na vagonu?
Koliko sam uspio isčitati s kataloga, nisu "novita", što će vjerojatno reći da ništa od novih brojeva...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Wile E Coyote kaže:
ACME u friškom katalogu 2012. opet baca HŽ Mimara vagone #52871(Aeelmt) i #52861(Beelmt), pa me interesira jel netko zna, pojavljuju li se s novim brojevima na vagonu?
Koliko sam uspio isčitati s kataloga, nisu "novita", što će vjerojatno reći da ništa od novih brojeva...
Stari su to modeli, ništa od novih brojeva.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Šteta...ali dobro je znati da ih opet bude na tržištu, budući je prva serija rasprodana.
 

kvrga_mrga

Aktivan član
jel ima kakvih informacija o tome kad će ih se moći nabaviti? ja sam vagone iz prve serije propustio, ali zato ove z druge serije svakako planiram uzeti...
 

wiggum

Veteran foruma
Od 16.02., HŽ Beelmt je ponovno dostupan u Memobi!

ACME 52861 HŽ
Beelmt
wieder lieferbar
Epoche V-VI
€ 54,40
 

Martin

Poznati forumaš
Pozdrav,

u arteprima.eu ima i 52861 i 52871, oba po 49,70 €, i 52852 WL po 44,20 €. Imaju na zalihi.
Inače, kupio sam nešto kod njih, i mogu reći da sam uslugom jako zadovoljan.

Mladen
 

damir661

Veteran foruma
Da li neko mozda zna, da li je HZ WReemt ikada mozda zaglavio bio na 412/413 "Tesla" ili mozda na 414/415 negde pocetkom 2000tih.
Secam se dobro da je u poslednjem RV 2011/2012 bilo HZ Y restorana, ali ovaj nisam nikad video
 

nik

Veteran foruma
Da li neko mozda zna, da li je HZ WReemt ikada mozda zaglavio bio na 412/413 "Tesla" ili mozda na 414/415 negde pocetkom 2000tih.
Secam se dobro da je u poslednjem RV 2011/2012 bilo HZ Y restorana, ali ovaj nisam nikad video
T1.JPGT2.JPGT3.JPG
Tesla u Zagrebu nakon povratka iz Beograda u noći 8/9. 2. 2012.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da li neko mozda zna, da li je HZ WReemt ikada mozda zaglavio bio na 412/413 "Tesla" ili mozda na 414/415 negde pocetkom 2000tih.
Secam se dobro da je u poslednjem RV 2011/2012 bilo HZ Y restorana, ali ovaj nisam nikad video
Bio je i na 414/415.
 

FILIPSON

Član foruma
Kada se očekuje izlazak na tržište (52 891)?

Hobby-Sommer SALZBURG ACME 52864=56,50 EUR, ACME52891=59,80 EUR. Iza cijena navedenih modela je oznaka Hp1, što bi trebalo značiti "dostupno".
 
Last edited by a moderator:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh