HŽ Mimara - ACME

nik

Veteran foruma
Za očekivati je još i restoran u ovom bojenju, npr. u setu sa 2. razredom.
 

Izidor

Član foruma
Sky kaže:
nik kaže:
Za očekivati je još i restoran u ovom bojenju, npr. u setu sa 2. razredom.
To bi bilo fino! :palac_gore:

Pišite direktno u Acme.
Ova ideja bi mogla uspjeti, kao je ideja nekih ljudi iz ovog foruma, koji su pisali u Acme i tražili, da naprave i HŽ modele.

Što više nas bude podržavalo i tražilo, da se nešto napravi, to veča je šansa, da nas netko sluša i napravi domače modele. :molitva :molitva

Pozdrav iz Slovenije,
Izidor
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Slažem se Izidore s tobom.
Mislim da je na nama modelarima da kupnjom pokažemo da smo uistinu predugo zapostavljano tržište, i nadam se da će i ovi modeli biti dobro prodavani, a to je onda garancija da možemo još nešto tražiti. Makar restoran ili isto bojanje s drugim brojem, a nije ni trenutno (crveno-sivo-bijelo) bojanje Mimara vagona tako neizvedivo ili daleko....

Pokazalo se da je inicijativa modelara kod A.C.M.E-a urodila plodom i trebamo ih se držati ko pijan plota!
Bit će toga još, valja pričekati sve što je bilo najavljeno ali i polako razmišljati o novim prijedlozima....
 

daco

Član foruma
20 godina EC "Mimara" !
 

Attachments

  • zz mimara zgb gk _00008 d stanicic_resize.jpg
    zz mimara zgb gk _00008 d stanicic_resize.jpg
    226.5 KB · Pregleda: 213
  • zzz kzmz 110524 dstanicic_4322_resize.JPG
    zzz kzmz 110524 dstanicic_4322_resize.JPG
    140.5 KB · Pregleda: 207

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
daco kaže:
20 godina EC "Mimara"
Tačno, juće, 2. juna 2011 je prošlo tačno 20 godina od prvog voza EC Mimara na relaciji Zagreb-München. 20 godina kasnije željezničke uprave razpravljaju jel će Mimara iako je sada u vlasništvu ÖBB uopče postojati u sljedećem voznom razdoblju :crvenilo:
Šteta da takav lijep voz vjerojatno neće više voziti...
Nadam se da ćemo na prostoru ex SFRJ ponovo uzpostaviti neke "stare" vozove pa makar pod drugim nazivima. Slovenija recimo uopće nema direktne veze sa BiH...
 

wiggum

Veteran foruma
Gorchi kaže:
daco kaže:
20 godina EC "Mimara"
Tačno, juće, 2. juna 2011 je prošlo tačno 20 godina od prvog voza EC Mimara na relaciji Zagreb-München. 20 godina kasnije željezničke uprave razpravljaju jel će Mimara iako je sada u vlasništvu ÖBB uopče postojati u sljedećem voznom razdoblju :crvenilo:
Šteta da takav lijep voz vjerojatno neće više voziti...
Nadam se da ćemo na prostoru ex SFRJ ponovo uzpostaviti neke "stare" vozove pa makar pod drugim nazivima. Slovenija recimo uopće nema direktne veze sa BiH...

Bi li se htio Gorchi uključiti u raspravu o EC Mimari na zeljeznice.net? Konkretno o ukidanju vlaka.

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... _p__352615
 

daco

Član foruma
 

Attachments

  • zz kzmz 110607 dstanicic_9547_resize.JPG
    zz kzmz 110607 dstanicic_9547_resize.JPG
    130.3 KB · Pregleda: 278
  • zz kzmz 110607 dstanicic_9526_resize.JPG
    zz kzmz 110607 dstanicic_9526_resize.JPG
    269.5 KB · Pregleda: 277

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Skoro ko original iz 1991 godine :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

milan

Član foruma
Gorchi - ne strinjam se.

Mimara je zelo redko imela v svoji sestavi vagon ÖBB, ponavadi sta bila dva DB vagona, hrvaški vagoni pa imajo tu oznako HŽ, v letu 1991 pa so imeli JŽ ;)

ja pa vagoni so drugačne modre barve, kot so bili za časa JŽ oz. ko so vozili v München.

M.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Divim se Mimari, veoma lepo izgleda!
:palac_gore:
Nadam se da se nece stati sa proizvodnjom modela sa nasih prostora.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Milan, menda je EC Mimara že takoj na začetku imela ÖBB vagon notri, poglej slike od "nik" pa ga boš srečal. Sicer resda nimam tako lepega pogleda na železnico kot ti in ne morem (in nisem) spremljal vlakov ampak je bil priključen tudi ÖBB vagon že kmalu na začetku.
Drugače pa - barve gor ali dol, med drugim vagoni nimajo črne srajčke, JŽ ali HŽ+SŽ - tista kača na sliki daje lep vizualni vtis tega vlaka kakor je vozil nekoč.

Ispričavam se za tekst na slovenskom jeziku ;)
 

Nikolas

Član foruma
Konacno sam i ja dobio moje vagone Mimare (zahvaljujuci Gagy222), postavio ih zajedno sa vagonom SZ iz Mimare i slikao.
 

Attachments

  • Moja Mimara 002.jpg
    Moja Mimara 002.jpg
    244.2 KB · Pregleda: 90
  • Moja Mimara 004.jpg
    Moja Mimara 004.jpg
    397.9 KB · Pregleda: 88
  • Moja Mimara 005.jpg
    Moja Mimara 005.jpg
    404.4 KB · Pregleda: 90
  • Moja Mimara 006.jpg
    Moja Mimara 006.jpg
    350.3 KB · Pregleda: 90
  • Moja Mimara 009.jpg
    Moja Mimara 009.jpg
    273.9 KB · Pregleda: 87

Nikolas

Član foruma
Utisci su sledeci:
1. Za razliku od SZ vagona, dopada mi se metaliziran krov, stvarno izgleda odlicno
2. Font serije i podserije vagona se drasticno razlikuje izmedju Aeelmt i Beelmt, to je stvarno moglo bolje da izgleda jer je ova oznaka vrlo vidljiva za razliku od nekih sitnih (slike 009 i 014)
3. Da u stvarnosti u vagonu postoji onaj stakleni paravan izmedju dva dela vagona iako je ceo vagon npr. 2 razreda, kao sto ga ima u ACME vagonu?
 

Attachments

  • Moja Mimara 014.jpg
    Moja Mimara 014.jpg
    269.2 KB · Pregleda: 62
  • Moja Mimara 016.jpg
    Moja Mimara 016.jpg
    266.3 KB · Pregleda: 61
  • Moja Mimara 017.jpg
    Moja Mimara 017.jpg
    319.4 KB · Pregleda: 61

wiggum

Veteran foruma
Nikolas kaže:
(slike 009 i 014)
nedostaju slike :|:

Nikolas kaže:
3. Da u stvarnosti u vagonu postoji onaj stakleni paravan izmedju dva dela vagona iako je ceo vagon npr. 2 razreda, kao sto ga ima u ACME vagonu?

Naravno da postoji. To nema veze s razredom vagona, već je to nekad bila granica između pušačkog i ne pušačkog dijela vagona. Od stupanja na snagu zabrane pušenja u vagonima, pregrada je izgubila funkciju.

http://img830.imageshack.us/img830/2018/paravan1.jpg
10-00 014-2
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh