ACME SŽ 'Z' vagoni

wiggum

Veteran foruma
ACME 52862 - SŽ Beelmt 61 79 20-90 004-1
szb01.jpg


szb02.jpg


ACME 52863 - SŽ Beelmt 61 79 20-90 000-9
szb03.jpg


szb04.jpg
 

mehano

Član foruma
Danas mi je iz MOKA došla obavijest za prednarudžbu ovih vagona, ali mi se mail izbrisao pa nisam pročitao sve, ako netko ima da stavi tu u temu?:palac_gore:
 

hyperion

Veteran foruma
Spoštovani ljubitelj modelne železnice!

Sporočamo Vam, da sprejemamo prednaročila za:
· ACME 52862: EC ex Mimara 2R SŽ potniški vagon
· ACME 52863: EC ex Mimara 2R SŽ potniški vagon, druga številka
· ACME 52872: EC ex Mimara 1R SŽ potniški vagon
v merilu HO (1:87)

Cena vagonov v prednaročilu do 23. Marca je 54,90 EUR.

Vagone lahko naročite po:
  • e - pošti [email protected]24 ur na dan ,
  • telefonu 01/7295 -124 od pon. do petka od 9h do 19h in v soboto od 9h do 12h
  • osebno v naši Trgovini Kovač.
Priporočamo se za vaš obisk naših internetnih strani, kjer vas bomo seznanjali z novostmi v naši trgovini.

Lep pozdrav

Trgovina Kovač
Moko d.o.o.
 

wiggum

Veteran foruma
Mislim da je 99% u pitanju ovo drugo!:andjel: Ne piše kad će biti dostupni/ isporuka?
Moko ih sigurno već ima u skladištu (uostalom sliku numeracije od 000-9 su oni napravili jer je kod Acme-a nema), a za javnost će biti dostupni kroz tjedan-dva.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ono što je kod prvih 'Z' modela bila manjkavost, na ovima je ispravljeno; ispravljena je širina bočnih linija:

Kod Memobe u prodaji:
acme_am52862[1].jpg

acme_am52863[1].jpg
 

nik

Veteran foruma
Nadajmo se da će nakon ovoga ACME 'popraviti' i tirkiznu boju stare (prvobitne; tvorničke) sheme 'Mimara' vagona. Tu, naravno, ne mislim na ponavljanje seta 'JŽ Mimara' (jer se to nebi ponovo moglo prodati) nego na JŽ/SŽ 'Mimaru' iz '92-'95/96. (prvenstveno relacija Zagreb-Leipzig) u staroj shemi. Taj set bi sadržavao i jedan HŽ Bl vagon u 'Croatia' shemi bojenja (sivo-plavo, sa 'trokutićem' na vratima).
 

Izidor

Član foruma
Nadajmo se da će nakon ovoga ACME 'popraviti' i tirkiznu boju stare (prvobitne; tvorničke) sheme 'Mimara' vagona. Tu, naravno, ne mislim na ponavljanje seta 'JŽ Mimara' (jer se to nebi ponovo moglo prodati) nego na JŽ/SŽ 'Mimaru' iz '92-'95/96. (prvenstveno relacija Zagreb-Leipzig) u staroj shemi. Taj set bi sadržavao i jedan HŽ Bl vagon u 'Croatia' shemi bojenja (sivo-plavo, sa 'trokutićem' na vratima).

Ako netko ima pravu nijansu (Ral,....) nek se javi, da ne bude Nik opet pisao po svim forumima, kako su pogrešili sa JŽ Mimarom. Inače čemo opet imati (ako ih naprave) pogrešne modele.....:wc:
 

nik

Veteran foruma
Ako netko ima pravu nijansu (Ral,....) nek se javi, da ne bude Nik opet pisao po svim forumima, kako su pogrešili sa JŽ Mimarom. Inače čemo opet imati (ako ih naprave) pogrešne modele.....:wc:
Već smo, i na ovom forumu, pisali da ta boja nema RAL nego je to 'Goša tirkizna'...
U Yu se nisu masovno koristile RAL oznake, to je došlo nakon '91.
HŽ tirkizna je zelenkasta a ova tirkizna je plavkasta.
 

Izidor

Član foruma
Nik, zato sam i napisal (Ral,....)
Ovih niansa ima nebroj, pa se bojim, da če opet promašit boju....:mamurluk:
''Goša tirkizna''nikome ne valja, pogotovo Kinezima, koji nemaju pojma ni kaj to znači ....treba znati tačno koji CYMK, da se koristi, tek onda se dobije pravu boju za te Mimara vagone, sve ostalo je bezveze, pa kakogod htjeli.
 

nik

Veteran foruma
Nik, zato sam i napisal (Ral,....)
Ovih niansa ima nebroj, pa se bojim, da če opet promašit boju....:mamurluk:
''Goša tirkizna''nikome ne valja, pogotovo Kinezima, koji nemaju pojma ni kaj to znači ....treba znati tačno koji CYMK, da se koristi, tek onda se dobije pravu boju za te Mimara vagone, sve ostalo je bezveze, pa kakogod htjeli.
'Goša tirkizna' je samo opis sa DSO foruma, baš zato jer ta boja nema 'šifru'...

Ma razumijem ja što tebe muči. Trebaš neki 'uzorak' boje da možeš objasniti kako treba ofarbati vagon. Razmišljam gdje bih sada mogao naći takvu boju da se onda utvrdi nekakva njena 'brojčana šifra', kakvagod. Problem je što je ta boja prilično rijetko u upotrebi i ne pada mi zasad ništa na pamet. Kad nešto nađem/smislim javim ti.

Nije, nakon 20+ godina, bitno (a često niti moguće) utvrditi/izabrati '100%' istu boju ali se ne smije niti bitno promašiti; malo drugačija nijansa i/ili svjetlina ne smeta (a to je ionako ovisno o rasvjeti i tome koliko je 1:1 boja izbljedila). Dobar primjer je i boja JŽ 441 lokomotive; točno 'između' crvene i narančaste (ali nije ni 'prava' crvena ni 'prava' narančasta).
 

Izidor

Član foruma
Na žalost oni gledaju na engleskom prvo šemu bojanja, pa si onda riknu, da dobiju tu Goša -tirkiznu. :fp: :cool_2:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh