Challenger-ovi modeli

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
:yes hvala, stvarno je :slinim::slinim::slinim: genesis stvarno odraduje odlicne detalje na modelima :naklon:

jos je ovako odradit, uf





:crazy:
Eto sta si mi uradio.Proveo sam cijelo vece trazeci 2724 u 1:1 i nigde ni jedne slike na netu:citaj::mad:.
Pa zar je moguce da su je shebali prvi dan kad je izasla iz fabrike:neznam:
Ova verzija od UP bi se mogla odraditi,ali treba postaviti fenjere i na celu i zacelju i mozda jos ponesto detalja.
Ali sto je interesantno je da su najmanje 3 firme radile taj broj(MTH,Athearn u 2 farbe i cak OMI u mesingu)
a da nema niti jedna hebena fotka originala....dizem ruke:harakiri
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Detalji su fenomenalni..mogu misliti kakva bi bila kad bi se postatila pa jos da se slika na dnevnoj svetlosti uff!
Steta ne ugraditi u nju zvucni dekoder..I to ESU ili Tsunami..
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Detalji su fenomenalni..mogu misliti kakva bi bila kad bi se postatila pa jos da se slika na dnevnoj svetlosti uff!
Steta ne ugraditi u nju zvucni dekoder..I to ESU ili Tsunami..
Prekrasni primjerci modela :cool1:
Slazem se da je Athearn odradio dobar posao na ovoj loksi
a dekoderi ce biti sigurno;)
Hvala Bulares;)
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
OK,Billy bio vrijedan pa iskopao?
Nesto sa Brojcilove diorame(samo se kod ovog sve spustilo,
izgleda da treba pola Viagre da ne p.sa po cipelama:crazy:)
IMG_0114.JPG
jedno 30 ovakvih(ako hocete,mogu ih sve slikati i postaviti:vrag3:)IMG_0129.JPG Pa jos 5 ovih(znaci do sada 17 kontejneraca:hmmm:)
IMG_0131.JPG Pa ondak Athearn-ov DASH9(blue box model,znaci 20+godina,jos nije sastavljen)
IMG_0130.JPG
I za kraj,Bachmanov DDX40.IMG_0137.JPG
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Evo Brojcile
trazio si da poredam sve lokse sto imam
Ovo je samo pola
:hahahaha:
Kuu kuuu pa gde idu sve ove lokomotive? Osecam da se zemlja tresla tamo gde su prosle ove dizelke!
Sto se tice tvojih modela,nemam sta dodati sem da je steta ako uskoro ne napravis makar deo makete gde mozes poredjati sve modele ili makar jedan njihov deo!
Neku ogromnu ranzirnu stanicu za recimo 40 koloseka pa ih sve lagano poredjas iiihhh..... od miline da ti krenu sline!
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Te lokse idu ovde
http://www.nationalrailway.com/
Na popravku ili u otpad,zavisi u kakvom su stanju.
sad upravo rade seriju starih 38ca i 40ki za CP i onda dobijes ovo
8970.1375894080.jpg
Stara SD40 je sada nova SD30C-ECO.
Novi dizel motor,nova elektronika,ma gotovo sve novo.
A za maketu,pokusacu posle NG da odvojim bar 1 sat na dan za hobi:neznam:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Hmmm..SD40 pretvaraju u SD30? Zanimljivo..i zanimljiva oznaka za repariranu lokomotivu!
Ako bi mene poslusao,prvo uradi tu ranzirnu stanicu da bi poredjao vecinu modela pa posle kad ih pogledas sve na okupu imas predivnu sliku svih tvojih masina i dobijes volju za dalje radove!
Napravi par segmenata za tu ranzirnu da bi kasnije zbog selidbe mogao to da preneses na drugu lokaciju!
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Hmmm..SD40 pretvaraju u SD30? Zanimljivo..i zanimljiva oznaka za repariranu lokomotivu!
Ako bi mene poslusao,prvo uradi tu ranzirnu stanicu da bi poredjao vecinu modela pa posle kad ih pogledas sve na okupu imas predivnu sliku svih tvojih masina i dobijes volju za dalje radove!
Napravi par segmenata za tu ranzirnu da bi kasnije zbog selidbe mogao to da preneses na drugu lokaciju!
Brojcile,par segmenata za 200+ vagona i 50+ loksi nece proci u ovoj sobi
IMG 01.jpg
Jedino da isteram stanare,konfiskujem od zene spajz i perionicu rublja:harakiri
onda bi mogao razmisljati o maketi,ovako je samo mucenje
PS,sto se tice oznaka na novim SD30 ECO,pojma nemam zasto su tako odlucili.
Stare GP38 sada numerisu u 2000toj seriji i oznaka im je GP20 ECO:neznam:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Gledaj,prostor ti je veci nego moj prostor sto znaci da tu moze solidna ranzirna da se napravi!
Na moju ranzirnu koja je mala stane oko 70 modela..
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Gledaj,prostor ti je veci nego moj prostor sto znaci da tu moze solidna ranzirna da se napravi!
Na moju ranzirnu koja je mala stane oko 70 modela..
Brojcile,ima stvari o kojima se moram prvo pobrinuti.
Sad sam bio u podrumu i preturajuci po modelima slucajno naletim na ovoIMG_0148.JPG
Eh,sad pogledaj dobro patinu sto se uhvatila po modelu,pa mi reci sta je prece,praviti maketu i pustiti da modeli propadaju ili:neznam:
ima da se :harakiri:wc:Sad sam stvarno popi.dio:crazy:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh