Ex210/211 Attika

Mon

 
Osoblje foruma
Attika vozi prema Skoplju, uslikana prilikom prelaska reke Vardar u blzini mesta Negotino, između Gjevgelije i Velesa,
godina nije navedena ali bi mogla biti 1992 ukoliko se radi o istoj/sličnoj kompoziciji sa onima u postovima #11 i 35.

Jel bi (onda) mogao vagon iz kojeg je slikano biti JŽ spavaći a onaj ispred Mitropa?
I, koji bi onda bio prvi vagon iza lokse?
Attica , Negotino to Skopje - 2 210.JPGAttica , Negotino to Skopje - 3 210.JPG
Info i fotografije preuzete sa: http://www.amnizia.org/viewtopic.php?f=38&t=155087&start=30
.
 
  • Like
Reactions: Sky

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jel bi (onda) mogao vagon iz kojeg je slikano biti JŽ spavaći a onaj ispred Mitropa?
I, koji bi onda bio prvi vagon iza lokse?.
Kola ispred su Mitropa, a ona prva odmah do lokse bi bila Buffet kola.
 
  • Like
Reactions: Mon

Mon

 
Osoblje foruma
Pitanje za kolege koji imaju Rocov model autotransportera: kako se otvaraju vrata za ukrcavanje auta na donjoj platformi?
:hmmm:
roco 66521.1[1].jpg
Ja sam je pokušao otvoriti ali mi nije uspelo, strah me je da ne potrgam/slomim neki deo...

Isto, kako ste rešili "slobodan hod" auta po platformi? Jeste li s nečim zakočili kotače da se ne okreću ili?
:citaj:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Blago prstom malo razvuci rukohvat prema van, kako je označeno strelicom i ide ko od šale. Isto vrijedi i za gornju platformu:
$_57[2].jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Tillig 74908 kao mogući OSE za Attiku; i on kao i raniji SM modeli ima datum revizije iz 1996. godine.
1. Bcme 51 73 50-80 103-4 ΟΣΕ-CH - Tillig 74908 - DSC01281b.jpg
Više slika ovde.
.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ajmo dečki, slika je skinuta sa facebook-a (podaci o autoru mi nažalost nisu poznati), diskusiju o ovoj slici i vlaku već neko vrijeme vodim na facebooku sa nekadašnjim željezničarima, pa eto da čujem i vas, što vi mislite? Ukoliko smo svi istoga mišljenja, sliku slobodno kasnije možemo premjestiti u adekvatnu temu....

40294516_10214442185421978_1970826317356072960_n.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Attika 1989. negde sam čak imao i u opisu slike da je 1210
JŽ-Zg WR
JŽ-Sk WL (prepoznaje se logo ŽTP SK sa strane)
JŽ-Lb WL (prepoznaje se natpis "SPALNIK")
dalje idu SB vagoni, tj kušeti
 
  • Like
Reactions: Sky

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
.... k tome i doba dana na Beograd glavnoj odgovara vremenu dolaska Attike iz Grčke u Beograd!
Upravo sam toga mišljenja i ja da bi to bila Attika, a da je ovaj zagrebački restoran (nešto za @Mon a :dada:), trčao na relaciji Gevgelija-Zagreb. Ali, ovi JŽ željezničari ne daju se krstiti :andjel:...
Damire, ajd ako možeš, pronađi nam taj tekst u opisu slike, ako ga još imaš....:andjel:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da, jedina stvar koja je i mene zbunjivala na toj slici, je stanica,
Ostalo po sastavu sa slike i redosljedu vagona sve ide u prilog Attici...
 

nik

Veteran foruma
.... k tome i doba dana na Beograd glavnoj odgovara vremenu dolaska Attike iz Grčke u Beograd!
Upravo sam toga mišljenja i ja da bi to bila Attika, a da je ovaj zagrebački restoran (nešto za @Mon a :dada:), trčao na relaciji Gevgelija-Zagreb. Ali, ovi JŽ željezničari ne daju se krstiti :andjel:...
Damire, ajd ako možeš, pronađi nam taj tekst u opisu slike, ako ga još imaš....:andjel:
Ili možda samo Beograd-Zagreb?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
STU kaže Gevgelija-Zagreb, jedino ako ne misliš da su se u Beogradu izmjenjivala kola?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh