GOŠA Y: A, AB i B vagoni

KAPO

Poznati forumaš
Danas je u Rijeci bijo vagon SŽ 50 79 39-00 027-3 ABl kojeg je u H0 izbacio ACME!
Ovdje stavljam nekoliko fotografija vagona za moguću usporedbu. :hmmm
P9115796.jpg


P9115797.jpg

Malo unutrašnjosti...
Prostor za bicikle
P9115798.jpg

1. Razred
P9115799.jpg

2. Razred
P9115801.jpg

I još malo iz vana... :)
P9115804.jpg


P9115805.jpg


P9115806.jpg

Pozdrav!
 

wiggum

Veteran foruma
Hvala Kapo za fotke! :palac_gore:

ACME je previdio ovaj grafit na boku :D :D

Za one koji imaju model, da li su u unutrašnjosti isto različite boje tapicirunga ili je samo jedna (i koja točno)?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
wiggum kaže:
Za one koji imaju model, da li su u unutrašnjosti isto različite boje tapicirunga ili je samo jedna (i koja točno)?
Kod ACME ABl modela 52801 za tapecirnug uzeta je plava boja za 1. i za 2. razred, s time što su u 1. razredu nasloni za glavu ofarbani u roza boju. Po meni, to je u principu ok, jer u stvarnosti ima ABl vagona kojima je u oba razreda tapecirung plave boje, jedino im je nijansa malo drugačija, dok 1.razred uistinu ima roze navlake na naslonima za glavu.

Izgleda, da ovaj ACME 52802 model ABl biciklista ima tapecirung u dvije boje ovisno o razredu.
To nam može potvrditi netko tko ima taj model?

@ KAPO,
ovo ti je sad razlog više da kupiš taj model ABl 'biciklista' ! ;)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
nik kaže:
Kakvi su ovo djelomično zeleni natpisi na 'biciklistu'?
Dobro pogledaj taj vagon, čak i na Kapotovim fotkama imaš plave i zelene natpise. Ovaj vagon je zbilja šaren :shock: :shock:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Također su na postoljima uklonjeni suvišni kablovi iza alternatora a isti ponovo zalijepljen na svoje mjesto ali horizontalno i paralelno sa uzdužnom osi vagona.


Na toj strani vagona (strana hodnika), sve kablove bi trebalo poskidati kod sva 4 kotača, jer su suvišni.
 

Attachments

  • g-ab-pg[1].JPG
    g-ab-pg[1].JPG
    173.8 KB · Pregleda: 108

nik

Veteran foruma
1989 gab es Yugoslavien und die nationale Bahngesellschaft JZ noch. Eine Ellok der JZ-Baureihe 362 mit Zug 700 Koper - Zagreb unweit von Pivka am 27. März 1989. Lok und Wagen sind in der Ursprungsfarbgebung.
k2_52128-de321db9d.jpg

http://www.drehscheibe-online.de/galerie/ds_galerie.php?DS=157&action=galerie&set_page=3
Riječ je o vlaku B700 'Pohorje' Koper-Maribor a otraga se iza drveta, kao peti vagon, vidi plavi restoran sa dvije bijele crte (donja 'visoko' postavljena; kao ACME SŽ 'Spalnik').
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=JZ&cislo=700&rok=1991
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
s Glavnog kolodvora ABeel, jel ACME napravio takvu verziju .... jedino nisam dohvatio krov.DSC_0410a.jpg DSC_0411a.jpg DSC_0412a.jpg DSC_0413a.jpg
 

nik

Veteran foruma
@wiggum i ja smo danas bili na zagrebačkom Glavnom kolodvoru i sa jedne od olupina Goša Y vagona pokraj praone uzeli uzorak originalne intentivnozelene boje od prije 45 godina. Mislim da je to ista nijansa u koju su bili farbani i Goša kušeti za Grčku. Tamnoputi gospodin koji je nešto dalje vadio suvišne elektronske i električne komponente iz Bl vagona sa kliznim vratima nije nam smetao.
IMG_4863.JPG
Ovo je jedan od nekoliko sakupljenih uzoraka. Lijevo je spomenuta intenzivnozelena boja a desno uobičajena JŽ maslinastozelena dobro poznata iz kasnijeg vremena. Svi uzorci su uzeti sa pozicije iza, sada uklonjene, cjevaste prelaznice gdje je boja bila zaštićena od sunca i kiše te novih slojeva boje.
 

nik

Veteran foruma
@wiggum i ja smo danas bili na zagrebačkom Glavnom kolodvoru i sa jedne od olupina Goša Y vagona pokraj praone uzeli uzorak originalne intentivnozelene boje od prije 45 godina. Mislim da je to ista nijansa u koju su bili farbani i Goša kušeti za Grčku. Tamnoputi gospodin koji je nešto dalje vadio suvišne elektronske i električne komponente iz Bl vagona sa kliznim vratima nije nam smetao.
View attachment 47742
Ovo je jedan od nekoliko sakupljenih uzoraka. Lijevo je spomenuta intenzivnozelena boja a desno uobičajena JŽ maslinastozelena dobro poznata iz kasnijeg vremena. Svi uzorci su uzeti sa pozicije iza, sada uklonjene, cjevaste prelaznice gdje je boja bila zaštićena od sunca i kiše te novih slojeva boje.
Riječ je o ovoj shemi bojenja; intenzivnozelena karoserija, srebrni krov, crna greda i žuti natpisi a bez JŽ-loga, ep.IVa.
2013-05-11 20-05-46 - IMG_2328.JPG
Foto: zbirka D.Staničić
 

nik

Veteran foruma
Uspoređujući na dnevnom svjetlu ovaj uzorak boje sa poklopcem kantice sa bojom došao sam do zaključka da je Goša/JŽ intenzivnozelena boja gotovo identična Revell boji SM 364 pa ju modelari mogu slobodno koristiti ako žele napraviti modele iz onog vremena; u toj boji je bilo i dosta Baat vagona kao i raznih predratnih, npr. exFS.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
A koji RAL bi bio približno identičan, negdje sam video RAL 6005?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh