Goša cisterne JŽ,SŽ,HŽ,ŽS,ŽFBiH - Albert Modell

Koji biste model Goša-cisterne kupili ukoliko bude napravljen? Neki od:

  • JŽ Uahrrs-z iz Ep. IVa

    Votes: 22 48.9%
  • JŽ Zas-z i JŽ Zaes-z iz Ep. IVa-c

    Votes: 25 55.6%
  • SŽ Zas-z, SŽ Zaes, SLO-SŽ Zas, SLO-SŽ Zaes

    Votes: 19 42.2%
  • HŽ Zas i HŽ Zaes (samo sa merdevinama sa strane)

    Votes: 24 53.3%
  • ŽS Zas, ŽS Zaes, SRB-ŽS Zas-z, SRB-ŽS Zaes-z iz Ep. VI

    Votes: 13 28.9%
  • ŽFBH Zas-z

    Votes: 7 15.6%
  • JŽ SRJ (posle 1991) iz Ep. V

    Votes: 11 24.4%

  • Total voters
    45
  • Poll closed .

malimiha

Član foruma
Kolega mi je rekel, da kot ovih tenkova Kinezi ništa nisu ništa zajebali, opruge na kinematiku su stavili iste kao na sve ostale Albert vagone napravljene do sada. Koji ima mogučnost, neka provijeri.
 

malimiha

Član foruma
Onaj tko ima problema sa običnim 4-osovinskim vagonima na svojoj maketi trebao bi razmisliti o nekom tehnički manje zahtjevnom hobiju... :dada:
Sto ljudi, sto čudi.
Ili da onaj tko ima problema sa običnim 4-osovinskim vagonima na svojoj maketi kupuje konstrukcijski funkcionalne vagone.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Možda nije da se o tome tu raspravlja, ali generalno vagon koji ne vozi dobro, badava mu unikatna karoserija i nitna gdje treba biti. Kako je trasa pruge na maketi važnija od samog materijala za pruge, jer baš se ne rade kolosjeci i skretnice u samogradnji. Na maketi bi prije kontakt za lokomotive bi problem ili kriva nivileta prilaza skretnici i same skretnice, nagib i protukrivine s malima radijusima, a za to ne treba velika nauka da se složi kako treba. Dobra vozna svojstva su nulti kriterij za svaki model.
 

nik

Veteran foruma
Možda nije da se o tome tu raspravlja, ali generalno vagon koji ne vozi dobro, badava mu unikatna karoserija i nitna gdje treba biti. Kako je trasa pruge na maketi važnija od samog materijala za pruge, jer baš se ne rade kolosjeci i skretnice u samogradnji. Na maketi bi prije kontakt za lokomotive bi problem ili kriva nivileta prilaza skretnici i same skretnice, nagib i protukrivine s malima radijusima, a za to ne treba velika nauka da se složi kako treba. Dobra vozna svojstva su nulti kriterij za svaki model.
Nije poanta u maketi nego u tome da se svaki 4-osovinski vagon lako 'natjera' da dobro vozi.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Bilo bi interesantno saznati
da li i ostali Albertovi modeli drugih uprava na ostalim forumima dobijaju ovakve ocene i kvalifikacije
ili je to slučaj samo sa ovim modelima naših uprava i na našim forumima?
:hmmm:
 

Tanka vatra

Član foruma
Bilo bi interesantno saznati
da li i ostali Albertovi modeli drugih uprava na ostalim forumima dobijaju ovakve ocene i kvalifikacije
ili je to slučaj samo sa ovim modelima naših uprava i na našim forumima?
:hmmm:
Izgleda da je to slučaj sa celom serijom.Na nemačkom DSO-Forumu prvo je bilo pohvala za lep izgled modela,
ali su potom došle primedbe na iste nedostatke kao na modelima koji su isporučeni za nas. Evo jednog linka :
Šteta za Albert-Modell koju mu je naneo nesolidni proizvođač iz Kine je poprilična.[/QUOTE]
 

malimiha

Član foruma
Izgleda da je to slučaj sa celom serijom.Na nemačkom DSO-Forumu prvo je bilo pohvala za lep izgled modela,
ali su potom došle primedbe na iste nedostatke kao na modelima koji su isporučeni za nas. Evo jednog linka :
Šteta za Albert-Modell koju mu je naneo nesolidni proizvođač iz Kine je poprilična.

Iz ovog linka na drehscheibe se može pročitat, da nisu pogrešili samo kinezi, nego i konstruktor zbog nedostajućeg ležaja podstavnih postolja u tri točke, nemaju uzdužnog i poprečnog nagiba.
Ako se vagoni vrate natrag u trgovinu se Albert-modell priča završava.
 
Last edited:

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Sve u svemu nije problem u bavljenju željezničkim modelarstvom nego u falš-seriji. A ipak se podrazumjeva da model i vozi i to dobro. Šteta za tako uglednu ali i malu firmu, a i cijene nisu male ni za zapadno tržište. Recimo za Exact Train i njihov Oppeln, kad sam čital na forumu da se nikako utjerati kopčicu u ležište, i sam sam vidio da je to nenormalno nemoguće. A mijenjati kopčicu trebalo bi biti potez čas posla.... modeli moraju biti upotrebljivi. Pogotovo kad bi ih puštali u poluprofesionalnim ili profesionalnim maketama.
 

borna

Član foruma
Sve u svemu nije problem u bavljenju željezničkim modelarstvom nego u falš-seriji. A ipak se podrazumjeva da model i vozi i to dobro. Šteta za tako uglednu ali i malu firmu, a i cijene nisu male ni za zapadno tržište. Recimo za Exact Train i njihov Oppeln, kad sam čital na forumu da se nikako utjerati kopčicu u ležište, i sam sam vidio da je to nenormalno nemoguće. A mijenjati kopčicu trebalo bi biti potez čas posla.... modeli moraju biti upotrebljivi. Pogotovo kad bi ih puštali u poluprofesionalnim ili profesionalnim maketama.
Dodao bih da su to modeli, a ne makete!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nezahvalna tema.. izbjegavam komentar.. no ipak..
- dakle da li je moguce otkloniti kvar/gresku (jednoatavnim zamjenom kompletnog postolja.. dakle ovo s federima i osovinama i bla bla bla.. osim onih cijevi koje smetaju.. to je zaseban problem..)?

Ako to (zamjenska postolja) ispravlja vecinu problema, onda bi Albert s Kinezima trebao taj dio odraditi i zavrsena stvar..
Greske se dogadjaju i Mercedesu i luksuznim markama i to nazalost normalno..al je zato normalno i iste kupcima ispraviti..
Nebi sad napadao ni Albert Modell ni Kineze.. ni kritikovao jos..ali jos
Al za ovu razinu greske i cjenovnu kategoriju ima prostora da se to lako rijesi..
I to je to..

Btw ja svoja tri cekam jos..poslani su ..nisam ih jos od kolege pokupio pa neznam o tom nista nego s foruma..
 

nik

Veteran foruma
Nezahvalna tema.. izbjegavam komentar.. no ipak..
- dakle da li je moguce otkloniti kvar/gresku (jednoatavnim zamjenom kompletnog postolja.. dakle ovo s federima i osovinama i bla bla bla.. osim onih cijevi koje smetaju.. to je zaseban problem..)?

Ako to (zamjenska postolja) ispravlja vecinu problema, onda bi Albert s Kinezima trebao taj dio odraditi i zavrsena stvar..
Greske se dogadjaju i Mercedesu i luksuznim markama i to nazalost normalno..al je zato normalno i iste kupcima ispraviti..
Nebi sad napadao ni Albert Modell ni Kineze.. ni kritikovao jos..ali jos
Al za ovu razinu greske i cjenovnu kategoriju ima prostora da se to lako rijesi..
I to je to..

Btw ja svoja tri cekam jos..poslani su ..nisam ih jos od kolege pokupio pa neznam o tom nista nego s foruma..
A zašto bi se mijenjala postolja? Njima ništa ne fali, osim što ima malo viška koji se odreže skalpelom (na jednom postolju).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh