Goša Y: AR, BR, WR i SR vagoni

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
salona kaže:
Ovih bilih vagaona se sjetim kad bi kroz stanicu P.DOLAC prosao VL.131 oko 12i15min.A disu dani kad je 3274 krizao 3275 redovito u DOCU.826 redovno stajanje DALMACIJA .3274 smo zvali ZEC,a ostale ZELJO,KUSAC,DJAK,koji su bili Baat vagoni ,a vukla 661 prema ukrizju BRDASCE.TO SU BILA VREMENA

e da je jos koja slija iz tog vrimena... pogotovo radi 661, to bi bila poslastica ;-)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Što ti dođe ovaj prostor označen crvenom strelicom?
Picture1 - Copy.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Buffeti nemaju na toj strani WC. Tu treba biti ostava. Imaš na toj strani i viška vratiju.
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
Buffeti nemaju na toj strani WC. Tu treba biti ostava. Imaš na toj strani i viška vratiju.

Hmmm... Da, tamo nije WC jer se vidi skroz od šanka do prelaznih vrata na čelu vagona. Ali ne mogu procijeniti gdje je pregrada između 'kuhinje' i 'ostave'; između malog i velikog ili između 2 velika prozora.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Kuhinjski elementi su bili smješteni u liniji drugog velikog prozora, tu je postojala pregrada između prvog i drugog velikog prozora. Barem je tako kod ovih buffeta sa odjeljcima, pa je valjda tako bilo i kod ovih velikih.
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
Kuhinjski elementi su bili smješteni u liniji drugog velikog prozora, tu je postojala pregrada između prvog i drugog velikog prozora. Barem je tako kod ovih buffeta sa odjeljcima, pa je valjda tako bilo i kod ovih velikih.

Da, pregledao sam i dodatne slike i pregrada je između 1. i 2. prozora; ispod 2. prozora je sudoper a nasuprot rešo dok su nasuprot 1. prozora frižideri a nasuprot malog vagonski el. ormarić sa pristupom iz hodnika, jedino mi je nepoznat interijer službenog odjeljka.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
E tako. Sad još izbaci višak vratiju:
 

Attachments

  • Picture1.jpg
    Picture1.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 34

nik

Veteran foruma
Budem, s time da su višak još i vrata između prostora sa stolovima i hodnika uz službeni odjeljak...
 

nik

Veteran foruma
Zagrebački zeleni AR već sa ugrađenim toplpzračnim grijanjem, u Fužinama.

stela8_zps18b29f20.jpg


http://www.railserbia.net/forum/viewtopic.php?f=24&t=3336&start=1360#p180106
 

nik

Veteran foruma
Nema taj veze sa AR vagonom, ovo je obican ABl sa ugradjenim toplozracnim:spank:
Hm, izgleda da sam previdio '2' na kraju bez žute crte iznad prozora... :mamurluk:
Vjerojatno jer sam trenutno zaokupljen temom GANZ o vagonima pa sam ovo pogledao samo krajičkom jednog oka.:D
 

nik

Veteran foruma
'Iskopao' sam neke nove podatke o zagrebačkim vagonima, iz 100% pouzdanih izvora.

'Veliki bife' vagoni (89-80) su originalno imali slovnu oznaku SRllm a kasnije SRl.

'InteCity restorani' (87-80) su nakon pregradnje imali slovnu oznaku WRllm a kasnije WRl dok se SRl nigdje ne spominje. Sva tri su pregrađena od vagona 2. razreda (originalno Ba odnosno, prije pregradnje, Bm).

Nije mi sad jasno otkud onda oznaka SRl na restoranu kojeg sam slikao 1991. u Vinkovcima a moguće je i da je riječ o grešci odnosno da je neko kod ispisivanja natpisa npr. pomiješao vagone 87-80 200 i 89-80 200.

'Obični' bife vagoni (84-80) su originalno imali slovnu oznaku Aafllr pa onda ARllm i na kraju ARl.
 

railskin

Novi član
Bife 89-80, građen 1980. Slovnu oznaku neznam.

U plavoj boji, sa natpisom INTER-CITY, slikan 80-ih.

U srebrnoj boji, slikan u Zadru 80-ih; zbirka D. Staničić.

Na slikama se vide različite strane vagona.

Nikola,

ovaj srebrni nikako nemože biti iz 80-ih gledano po konstrukciji kolskog sanduka, već iz 60-ih
 

nik

Veteran foruma
Nikola,

ovaj srebrni nikako nemože biti iz 80-ih gledano po konstrukciji kolskog sanduka, već iz 60-ih
Zanimljivo mišljenje. Vagon sa krovnom poklopcima iznad WC-a, sa toplozračnim grijanjem, sa malim alternatorom, bez oluka ispod krova i sa plavim svjetlom na krovu. Interesantno zaključivanje.:mamurluk:
 

nik

Veteran foruma

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh