HŽ 2063 u H0 - HOT !!!

wiggum

Veteran foruma
prave lokomotive su vec na putu.
Prije svega pohvala za ovu (ako je to točno informacija) samogradnju od nule! Lijepo je vidjeti da se kuha nešto i van poznatih modelarskih krugova. Ali opet u drugu ruku, ako će se modeli "za prodaju" raditi iz pramodela (kalupa) iz kojeg su nastali i modeli "za sajam", onda nece to biti nažalost pravi i bolji modeli od Slavkovih.

No, prvi korak je učinjen, sad bi trebalo doraditi pramodele i mogli bi biti nešto iz ovog. :palac_gore:
 

adi

Član foruma
Prije svega pohvala za ovu (ako je to točno informacija) samogradnju od nule! Lijepo je vidjeti da se kuha nešto i van poznatih modelarskih krugova. Ali opet u drugu ruku, ako će se modeli "za prodaju" raditi iz pramodela (kalupa) iz kojeg su nastali i modeli "za sajam", onda nece to biti nažalost pravi i bolji modeli od Slavkovih.

No, prvi korak je učinjen, sad bi trebalo doraditi pramodele i mogli bi biti nešto iz ovog. :palac_gore:
 

adi

Član foruma
ljep pozdrav svima.prvo nezelim kritizirat slavka jer dobro znam koliko je tesko napravit dobar model a da nije skup za nase dzepove.i tu dolazi do problema sa modelom.slavko koristi postolja od mehana jer su mu povoljna i lako dostupna.tu pocinju problemi modela a to govorim zato sto sam 2 kenedijke pokuso napravit sa mehano pogonom.kopcanje postolja na model je preveliko i gornjo dio postolja je velik a to stvara probleme u uskom modelu poput nasih dizelki.u svakoj krivini oce da iskoci iz tracnica pa cvili pa grebe pa sto problema.drugi veliki problem je dvodjelna karoserija koja nakon nekog vremena dobije drob ili zjeva tamo ili amo.ona mora bit u 2 djela jer to traze postolja od mehana.e sad ja sam se namucio sa kenedijkama i ugradio frateschi pogon.odlicna stvar,nema grebanja,cviljenja i iskakanja.vuca na sve osovine.sad dolazi moj model,nije detaljniji od slavkova jer slavko je to super napravio ali ja sam napravio karoseriju id 1 djela.nema zjevanja,uvijanja a frateschijev pogon vuce na oba postolja i neskripa i nezapinje nigdi.jos nesto moram reci da u ove lokomotive poput 2044,2062 nema sanse da se ugradi ikakvo drugo postolje osim frateschijeva.pozdrav od mene
 

Mon

 
Osoblje foruma
Svaki uradak je vredan pohvale - lično mi je veoma drago da sve više i više modela naših vozila izlaze na svetlo dana! :aplauz:

Adi, siguran sam da bi informacije o ceni, o mogućim varijanama (brojevi) kao i o vremenu ćekanja na isporuku završenog modela bile veoma interesantne za kolege - potencijalne kupce tvojih modela.
:palac_gore:
 

adi

Član foruma
Svaki uradak je vredan pohvale - lično mi je veoma drago da sve više i više modela naših vozila izlaze na svetlo dana! :aplauz:

Adi, siguran sam da bi informacije o ceni, o mogućim varijanama (brojevi) kao i o vremenu ćekanja na isporuku završenog modela bile veoma interesantne za kolege - potencijalne kupce tvojih modela.
:palac_gore:
pozdav od mene.upravo sam ofarbo 2 karavele.jedna plava a druga zelena.postavit cu koju sliku da semalo vidi to.sto se cjene tice to jos neznam.prvo da vidimo dali se kome svidja pa cemo vidit.
 

1borna

Veteran foruma
Frateschi pogon ima svoju cijenu, ako se naruči puno pogonskih jedinica cijena može biti povoljnija.
/I ZES svoje prerade radi sa tim pogonom/
Za svoj (hvale vrijedan) rad moraš procijeniti- ako bude (pre)skupo prodat će se malo, a ako cijena bude povoljna
bit će velika serija (ali zarada po 1 primjerku manja)!
 

adi

Član foruma
ovo su 2 karavele i 2 zagorke prilikom farbanja.bit ce i malo boljih slika ali se jasno vidi da je karoserija iz 1 djela.morat ce te se malo strpit jer sam slab sa vremenom zbog posla alo obecavam da ce iza nove godine bit materijala
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
A zašto farbaš prsne grede zelenih lokomotiva u crno?
Zato sam upravo u ovoj temi i postavio pitanje na temelju koje je točno lokse ofarbana ta zelena 2062:
http://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/hŽ-2044-jz-645.1387/page-3
Naime, crna greda na zelenoj 2062 jest postojala, ali ne na ovakvoj kakva je odrađena u modelu (barem ja nemam takvih podataka).
Svojim komentarima vezano uz ove modele dizelica, htio sam skrenuti pozornost da je velika šteta, kada se nešto takvo
radi i još k tome u svrhu umnožavanja, a da se odmah ne napravi sve kako spada!;)
Vidi se i na kraćem kraju ove zelene 2062 da negdje nešto ne štima sa mjerama modela, šteta....
 

adi

Član foruma
Zato sam upravo u ovoj temi i postavio pitanje na temelju koje je točno lokse ofarbana ta zelena 2062:
http://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/hŽ-2044-jz-645.1387/page-3
Naime, crna greda na zelenoj 2062 jest postojala, ali ne na ovakvoj kakva je odrađena u modelu (barem ja nemam takvih podataka).
Svojim komentarima vezano uz ove modele dizelica, htio sam skrenuti pozornost da je velika šteta, kada se nešto takvo
radi i još k tome u svrhu umnožavanja, a da se odmah ne napravi sve kako spada!;)
Vidi se i na kraćem kraju ove zelene 2062 da negdje nešto ne štima sa mjerama modela, šteta....
Kolega imas pravo ali meni to nije neka velika drama zbog tih sitnica.meni osobno je gore kad imas dobar model a nema ralice i iz njeg viri ogroman kuplung koji kvari realan izgled modela.moji modeli ce imat specijalne kuplunge koji dosta lice pravima.imat ce crjeva za zrak i ralicu na obe strane.dobar i tih pogon i karoserija koja nezjeva.naravno nije perfektno ali za mene odlicno
 

adi

Član foruma
Model lipo izgleda.cini mi se da je karoserija i kabina malo sira od nase ali dalo bi se tu nesto napravit.samo kako doc do modela?to je neki korejski model.trazio sam malo po netu ali nemogu naci nista
 

adi

Član foruma
Momci 2 karavele su gotove i za koji dan ce bit postavljeni dekali.isto tako i 4 licanke.do sajma ce bit 1 turner i licanka i karavela u voznom stanju.nabavio sam i 1 roco renfe319.nakon komentara ili kritika sad dolazi i ona pa cemo vidit sta se tu moze napravit.mislim da ce se moc ugradit u 2063.2061 i 2043.ove ostale tesko a 2044 mislim da nece moc nikako.vidicemo za 10 dana pa cemo bit pametniji.
 

MarkoZG

Član foruma
Found this on Flickr, not yet in production though could be useful start point and much better than modifying a Lima SAR model.


코레일 - 디젤 전기 기관차 7400호대 모형
by sj10913, on Flickr
Hi Neils,
could you please share more information about this Korean model?
All I found on the Internet were just Youtube movies of model performing on the track, but nothing about its availability or price. Even E-bay gives no hits in its search..
Thanks.
 

IzbrisaniClan02

Novi član
Ja znam samo za njihovu Facebook stranicu.
To je firma Korean Precision Models (Hantrack).
Rade nekoliko bojanja svoje dizelke klase 7400 (GT26CW-2), koja 95% sliči na našu, ali su postolja malo drugačija.
Modeli su kompletno od mesinga, navodno imaju sva čuda elektronike (zvuk, digitalija...).
Također uz još pokoj svoj model (razne export GM/EMD lokse) rade i model EMD G12, koj bi možda bio zanimljiv eventualno nekome tko bi se htio još poigrati da dobije JŽ/SŽ 644 (Španku).

Ja znam samo za njihovu Facebook stranicu na kojoj je i proces izrade modela i bojanja koja nude.
Navodno, prema Facebook opisu, odgovaraju u roku od nekoliko minuta, ali im nisam nikada pisao da pitam pošto loksa.
Možda netko već pita pa naruči da vidimo kako i to čudo zgleda... :)

Tu je FB stranica:

https://ko-kr.facebook.com/hkpm7788/
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh