HŽ 2063 u H0 - HOT !!!

MarkoZG

Član foruma
Je i to je Koreanac također uočio. Sada samo čekam dobru dušu koja će javiti dimenzije naših pa da mu pošaljem za usporedbu i procjenu isplativosti izrade naše verzije.
A do tada još malo slika - Korejska s nosa gdje se vidi kabina u en faceu i slike njihovog mjerenja dok su pripremali model.
IMG-20160712-WA0000.jpg IMG-20160712-WA0001.jpg IMG-20160712-WA0002.jpg
 

MarkoZG

Član foruma
A ovdje sam se malo poigrao u Corelu pa preko fotografije čela naše nacrtao konture i prebacio ih na fotografiju njihove. Nije kirurška preciznost nego tek toliko da sebi i vama stvorim dojam o razlici u širini kabine.
usporedba.JPG
 

adi

Član foruma
Vidim da je forum malo ozivio.to mi je drago.ali nesto vam moram reci.znate li da karavela ima 5 hz verzija bojanja i 2 jz verzije.koreanci bi to radili ali min.70 kom.jedne verzije.svaka dodatna verzija dize cjenu.ovakav maloserijski model nemoze bit ispod 400eura.moze bit samo skuplji.ja bi vam toplo preporucio za 180 eura kupite u slavka i vozite.bolji model rucne izrade za toliko novaca necete nikad dobit.i jos nesto molite se bogu da slavko jos dugo bude ziv i zdrav i mogne izradjivat modele.sve vas pozdravljam.uzivajte u ovom ljepom hobiju
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
A kolika je cijena ove korejske!??
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021

adi

Član foruma
Evo ja se ponovo moram oglasit.netreba vam zvat koreance.ima kod nas ljudi koji su u stanju to napravit.koji imaju znanje i mogucnost da to odrade.ali u nas nema ljudi koji bi dali 600-700€ za model.nedavno je sini prezentiro perfektan model2062 za 450€.niko se nehvali da je narucio.jednostavno treba shvatit da su te stvari .ebeno skupe.nema jeftino ni plasticnog a ni mesing modela.i nema usporedjivanja sta se moze za 200eura kupit u pika ili roca.to je skupa prica za nase dzepove(bar za moj.mozda nekom nije)
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Zdravo, koliko sam na nekom blogu vidio nekih 1.650.000 vjerojatno korejskih won-a:
http://blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=sj10913&logNo=220645265320

1.650.000 KWON = nekih 1.280 EUR....

E evo još jedne završene aukcije na eBayu:
http://www.ebay.com/itm/HANTRACK-KO...NE-NEW-LIVERY-SUPER-RARE-/322140151555?_ul=BO

1.650 USD.

Sad pronađite 70 ljudi sa zemalja ex SFRJ koji bi dali toliko para....


Hvala Gorchi, iako to nisu dobre vijesti.

A tome treba pridodati još i troškove prilagodbe koji vjerojatno ne bi bili mali, iz fotografija naime vidim da gotovo i ne postoje elementi koji bi bili po obliku sasvim isti, skoro sve je samo donekle slično.
 

svabo

Milimetar od BAN-a
Ljudi moji ništa od toga, pa nemate vi tih novaca.

Ni za koju rundu piva zavrniti u duštvu, a ne kupovati nešto trenutno nepoznate prodajne cijene u unaprijed minimalnom zadanom tiražu.

Puno pustih želja.

Kanite se jednostavno čorava posla
 

nik

Veteran foruma
Ljudi moji ništa od toga, pa nemate vi tih novaca.

Ni za koju rundu piva zavrniti u duštvu, a ne kupovati nešto trenutno nepoznate prodajne cijene u unaprijed minimalnom zadanom tiražu.

Puno pustih želja.

Kanite se jednostavno čorava posla
A koja je svrha ovog tvog posta osim da netko mora izgubiti svoje vrijeme da bi ga obrisao?
 

nik

Veteran foruma
Gledam ove slike Korejskog modela Karavele i cijelo vrijeme mi na oko neki vrag ne štima u usporedbi s našima. I onda konačno...pa zar nije kabina (upravljačnica) ipak nešto šira nego naša...ovak...gledano sprijeda?
Je i to dosta. To su valjda Hyundai lokomotive. I naše od ĐĐ imaju nešto širu kabinu nego originalne EMD i GMD sa uskotračnim profilom.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
svabo kaže:
Ljudi moji ništa od toga, pa nemate vi tih novaca. Ni za koju rundu piva zavrniti u duštvu, a ne kupovati nešto trenutno nepoznate prodajne cijene u unaprijed minimalnom zadanom tiražu. Puno pustih želja. Kanite se jednostavno čorava posla
bokte ko o čemu ti o novcima i tuđim džepovima. Nemožeš sve gledat kroz prizmu svog neuspjelog šverc-komerca na forumu! Da se mogu zadovoljiti s jednim perfektnim kennedyem ili karavelom od brizgane plastike ili mesinga, dao bih bez problema 1500€ za nju. Ali ne mogu, treba mi čitava flota dizela. Znaš kako kažu "jedan ko nijedan". A što se tržišta za skupe modele tiče, nemoj mislit da i u jednoj Švicarskoj netko tek tako ispljune 2-3 tisuće franaka za model h0.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Gledam ove slike Korejskog modela Karavele i cijelo vrijeme mi na oko neki vrag ne štima u usporedbi s našima. I onda konačno...pa zar nije kabina (upravljačnica) ipak nešto šira nego naša...ovak...gledano sprijeda?
U gabaritima im i jest razlika od kojih cca 30 cm..
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Hvala Gorchi, iako to nisu dobre vijesti.

A tome treba pridodati još i troškove prilagodbe koji vjerojatno ne bi bili mali, iz fotografija naime vidim da gotovo i ne postoje elementi koji bi bili po obliku sasvim isti, skoro sve je samo donekle slično.
Baš tako! A, ako bi se nekada već razmišljalo u nekakvoj realizaciji Karavele, onda bi bolje pasala eventualna kombinacija sa turcima i njihovom DE33000 (prvom serijom)...
 

MarkoZG

Član foruma
Zdravo, koliko sam na nekom blogu vidio nekih 1.650.000 vjerojatno korejskih won-a:
http://blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=sj10913&logNo=220645265320

1.650.000 KWON = nekih 1.280 EUR....

E evo još jedne završene aukcije na eBayu:
http://www.ebay.com/itm/HANTRACK-KO...NE-NEW-LIVERY-SUPER-RARE-/322140151555?_ul=BO

1.650 USD.

Sad pronađite 70 ljudi sa zemalja ex SFRJ koji bi dali toliko para....

Evo malo novosti u vezi ovog modela. Cijena korejske je doista takva kako je Gorchi naveo, no tu je riječ o Korail modelu kod kojeg u cijenu ulaze i neki elementi koji ne bi bili prisutni u cijeni označavanja drugih željezničkih poduzeća.
Kako bih istražio više opcija i našao najbolju varijantu, dobio sam od Koreanaca slijedeću okvirnu ponudu (prenosim je doslovno u izvornom obliku bez korekcija i intervencija):

1. full locomotive paintexd in Croatian or Yugoslav livery: Price: 741.06 US dollars
A. Type: Croatia: hz203, Yugoslavia: 663
B. Material: Brass
C. Yield: 70 standard
D. Production period: 6 months
E. Shipment Terms: FOB
F. Payment terms: Deposit 40%, Sample Photo: 30%, pre-shipment: 30%
G. Other: Corel provides graphics (illustrations conversion)

2. unpainted example: Engine (Yes), Paint (No) Price: 610,29 US dollars
A. Type: Croatia: hz203, Yugoslavia: 663
B. Material: Brass
C. Yield: 40 standard
D. Production period: 4 months
E. Shipment Terms: FOB
F. Payment terms: Deposit 40%, Sample Photo: 30%, pre-shipment: 30%
G. Other: Corel provides graphics (illustrations conversion)

3. only the locomotive body made in higher quality with CNC machining: Paint (Yes), Engine (No), Full detail
Price: 1220.58 US dollars

4. only the locomotive body made by etching: Paint (Yes), Engine (No), Full detail
Price: 653.88 US dollars
================================================== ========================
In other countries, in the case of other companies are based on the 100-150.
The smaller the quantity, the higher the cost of manufacturers.
Train of Croatia seems to be interested in several European countries.

Ovo sad izgleda već malo bolje, no pregovori idu dalje. Ima tu još puno varijabilnih elemenata pomoću kojih se može utjecati na cijenu pa ću vidjeti što ću na kraju uspjeti ispregovarati.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Moramo imati da umu da bi na ovu cijenu prema shipment termsu FOB i uvoznim davanjima.. (na 70 komada radi se cifri cca 52.000 USD) imamo troskova i davanja drzavi od min. minimuma 250 USD po modelu :(
(Racunica je odokativna mozda sam promasio al prije na nize a ne vise.. evo neko neko pokusa dat kalkulaciju)
+ netko bi to preko neke firme morao uvesti
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh