H0 amater - maketa in vozni park

wiggum

Veteran foruma
Svaka čast na ovoj zadnjoj Živi! Jeftinije od RailAd-a ,ali vjerujem da je i duplo bolje nego kako će oni to napraviti pošto im je tisak na modelima katastrofa.
>8DDD:

Može li neki detalji ove lokse ili malo veće slike da se vidi kako su detalji ispali? Ovako ugrubo, nemam zamjerki! :naklon:
 

H0 amater

Član foruma
Wiggum, eto nisam baš napravio fotografije u macroju, tako da sam sada samo napravio malo veči crop i fotografije nisu tako oštre. Veruj mi, da je oštrina u realu puno bolja nego ova na fotografiji.

dsc01212crcra.jpg



dsc01212crcr3.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
:palci_gore:
Slazem se sa wiggumom, stvarno je model majstorski dekorisan.

Koji si dekal papir koristio H0 amater? Koje debljine?
 

H0 amater

Član foruma
Za decale uvijek koristim vodni papir debljine 0,0012mm, koji kupujem kod firme http://www.craftycomputerpaper.co.uk/. Dekali su stvarno tanki ali ipak elastični. Ako jih lepiš na tanjure, možeš jih prati u mašini lol. Posle lepljenja preko njih nanosim Microscal Decal solvent, koji tako omekša nalepnicu, da se "upije" u sve neravnine, što je bitno, kad jih lepiš preko reliefnih površina. evo još link za microscale http://www.microscale.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Category_Code=FINPROD.

I naravno, na kraju idem sam bezbojnim seidenmat lakom. Za maskiranje upotrebljavam Tamiya maskirni selotejp, jer ga možeš lepiti i preko decala. To se vidi kod ove "bavarke" jer sam morao posle još sa airbrushem napraviti bavarske plave kockice.

Da ne bi previše pričao, još jedan moj rad sa ovim dekalima. Opet je bila baza Piko 1216 prestige serija, koja košta odprilike 60 EURa.

By the way, trebate jih i vi nabaviti, ako dobijete Tauruse. Predstavlja lokomotivu serije 541-101, koja kod nas još vozi sa ovim dizajnom. Prije je bila to Svarovski, koju je u H0 baš sada izbacio Rail Ad, a ovu će najverovatneje do kraja godine.

Evo Coca cole:


541-101a.jpg



541-101b.jpg
 

wiggum

Veteran foruma
H0 amater kaže:
Prije je bila to Svarovski, koju je u H0 baš sada izbacio Rail Ad, a ovu će najverovatneje do kraja godine.

Da, Coca-Cola do kraja godine, ali i ovu Landesausstellung je već trebao izbaciti RailAd još u Q2 2012.

H0 amater kaže:
Opet je bila baza Piko 1216 prestige serija, koja košta odprilike 60 EURa.
Piko nudi samo Hobby, Classic i Expert seriju lokomotiva. :hmmm
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... ame=detail
Pošto neznam ako uopće Piko nudi ES64U4 lokomotivu u Hobby izdanju, a i prema detaljima s krova i pantografima to bi zapravo bila Expert serija (jedina u kojoj postoji ES64U4 kao model kod Pika).
 

H0 amater

Član foruma
Još zadnja "živa" iz kolekcije EPP, hehe, koja reklamira firmu Mammut Sports Group AG iz Švajcarske.

Lokomotiva je proizvod Rail Ad.



541-104a.jpg



541-104b.jpg
 

H0 amater

Član foruma
A i konkurenca u Sloveniji ima Tauruse! Adria transport je firma od Luke Koper i Graz Köflacher Bahna. Model je od firme Roco.



541adria-a.jpg




541adria-b.jpg
 

Killer9990

Poznati forumaš
Re: MOJA ho SKROMNA KOLEKCIJA....

H0 amater kaže:
Za početak super :palci_gore:

Gledao sam jedan vaš video na youtubeu

, i ne znam što bih rekao još manje pitao...
Gdje ste sve potrebno za maketu nabavili, koliko vam je novaca i vremena i znanja trebalo, gdje vam sve to stoji, kako ste uspjeli napraviti onu
scenu oživljavanja one žene, otkud vam autići sa svjetlosnom signalizacijom.....

I'm impressed
:aplauz:
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: MOJA ho SKROMNA KOLEKCIJA....

Killer9990 kaže:
H0 amater kaže:
Za početak super :palci_gore:

Gledao sam jedan vaš video na youtubeu ( xcORmH-y6D0[/media]&feature=plcp]
&feature=plcp
) , i ne znam što bih rekao još manje pitao...
Gdje ste sve potrebno za maketu nabavili, koliko vam je novaca i vremena i znanja trebalo, gdje vam sve to stoji, kako ste uspjeli napraviti onu
scenu oživljavanja one žene, otkud vam autići sa svjetlosnom signalizacijom.....

I'm impressed
:aplauz:
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=80&t=1182&p=14031#p14031" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=80&t=1182&p=14031#p14031</a> :citaj: :cool: :)
 

mmatja

Poznati forumaš
Killer9990 kaže:
Pa zar nije to taj video ?
:?:
Na toj stranici koju sam dao, nisu samo video snimke. Izmedju ostalog i mnogo toga piše kako je napravljeno i slično. Treba si uzeti malo vremena i malo što i pročitati... ;)
 

Killer9990

Poznati forumaš
Na toj stranici koju sam dao, nisu samo video snimke. Izmedju ostalog i mnogo toga piše kako je napravljeno i slično. Treba si uzeti malo vremena i malo što i pročitati... ;)

Posao kolega, posao !
Bio sam na poslu u radno vrijeme pa nisam bas imao toliko vremena
na pretek. Malo sam ukrao od posla, ali toliko bas si nisam mogao priustiti
:cool:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh