H0 amater - maketa in vozni park

H0 amater

Član foruma
DR 03

Piko digital


dr-03.jpg




dr-03b.jpg




dr-03c.jpg
 

H0 amater

Član foruma
Za kraj "parne ere" sam izabrao še dve ljepotici.

Prva predstavlja bavarsku eleganciju, a druga staro avstrijsku tehničko savršenstvo.


BR 18 411 ala Bayerische S3/6


Roco digital


db-18a.jpg




db-18b.jpg




db-18c.jpg



kkStB 310.23


Roco digital special edition



31023a.jpg




31023b.jpg




31023c.jpg




31023d.jpg




31023e.jpg




31023f.jpg
 

Martin

Poznati forumaš
Pozdrav,

samo jedno pitanje; Rivarossi 39 (jel to 196?); ja imam dvije, 196 i mislim, 254. Ali, problem su gumice. Koje god stavim, sve ispadaju (mislim, znam promjer, nisam baš neiskusan). Ima neki savjet?
Inače, odlična lokomotiva, moje su tvornički digitalizirane (manufacturer unknown, veli ESU - biče Arnold).

Mladen
 

1borna

Veteran foruma
Da se i ja malo umiješam, možda utor na kotačima nije dovoljan ili nije obrađen kako treba? Probaj zalijepiti gumice blagim lijepilom
ala UHU....ili probaj gumice nekog drugog proizvođača. Problem se javlja i kod starih gumica koje godinama otvrdnu i izgube elastičnost,
ako nemaš nove probaj ih natopiti glicerinom. LP :prof:
 

Martin

Poznati forumaš
Probao sam svašta. Originalne gumice (a, kad se kupi lokomotiva, dobije se u vrečici par rezervnih) su rezane iz crijeva, dakle, ne ove standardne, štancane iz plohe. Ali, ni originalne ne valjaju. Točno, utor na kotaču je preplitak, trebalo bi ga izdrejati.............
Probao sam Roco, Piko, Fl, čak i puno manje promjere.....sve to drži, ali ubzo spadne. Ljepiiti još nisam probao; to me nekako vrača u Mehano razdoblje, probat ću.
Inače. vrhunska lokomotiva - nevjerojatan dekoder; s najobičnijim starim Lenz sustavom može se natjerati da vozi 1 prag deset sekundi. Mogu se doslovno prebrojiti impulsi.....
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pitanje koje me "muci" H0 amater:
hoces li sve ove potencijalne JZ-modele preradjivati u JZ ili ce ostati ovakvi kakvi jesu odnosno pod stranim upravama?
 

H0 amater

Član foruma
To je pitanje, koje i mene mući. Ne znam i sam. Prvo i najbitnije je, da pronadjem ideju, kako ofarbati fremove u crno, a da ne bi uništio pogona.
 

crhav

Aktivan član
Posto "nase" lokomotive imaju fremove i kotace crne, onda probaj kako rade englezi!
Model obijese ili podignu da se kotaci mogu okretati, puste u pogon i onda spricaju sa mikro sprayem u crnoj boji sve vozno postolje!
Poslje je samo potrebno malo pocistiti poluge i protutege i pofarbati ih crvenom bojom.
Velimir
 

Damir

 
Osoblje foruma
Velimire ima li kakav video zapis o tome pa da vidimo i mene zanima iako ja moje neću nikada prefarbavati?!
 

H0 amater

Član foruma
Zaključujem parnu eru sa još jednom lepoticom, koja si si to ime sigurno i zasluži.

Südbahn 109 ala JŽ 03

Roco digital



109a.jpg



109c.jpg



109b.jpg



109d.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nemam reci...jos kad bi sve koje si pokazao (i nabrojao kao moguci JZ modeli) imale JDZ-JZ oznake... :ljubav
 

nik

Veteran foruma
Mon kaže:
Nemam reci...jos kad bi sve koje si pokazao (i nabrojao kao moguci JZ modeli) imale JDZ-JZ oznake... :ljubav

Pa 109.13 ih već ima; Südbahn - Južna Željeznica - JŽ. :D
 

H0 amater

Član foruma
nik kaže:
Mon kaže:
Nemam reci...jos kad bi sve koje si pokazao (i nabrojao kao moguci JZ modeli) imale JDZ-JZ oznake... :ljubav

Pa 109.13 ih već ima; Südbahn - Južna Željeznica - JŽ. :D


U prenumeraciju i prepravku idu samo KPEV, GKB, OBB in DB. Valjda neću dirati kkStB i Sudbahn, kad su vozile kod nas sa ovim oznakama.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh