Iskustva prilikom prodaje/kupnje

maverick

Član foruma
žao mi je kaj nisam sačuvao poruku koju sam dobio od SBB-CFF-FFS nakon što je preuzeo svoj paket pa da vidite tko je bio neugodan...razumijem njegovu reakciju nakon što je složenu elektranu dobio u komadićima....naime na ovom forumu sam već jako dugo i poslao sam na stotine paketa i nikad nisam imao problema...gospon me je optužio kako sam mu ja tu elektranu poslao potrganu ne razmišljajući kako se u pošti odnose sa paketima....slanje objekata je veoma zeznuto jel unatoč vrhunskom pakiranju ne pomaže kad ga poštari frknu sa kamiona...nikad si ne bi dozvolio da nekome pošaljem tako potrganu stvar, ali zato si više ne dopuštam da kada šaljem objekte da se na paket dodatno ne stavlja oznaka lomljivo koja se naravno dodatno naplačuje....
lijepi pozdrav svima sa kojima sam surađivao!!!http://www.malezeljeznice.net/forum/index.php?members/sbb-cff-ffs.1363/
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Evo da se ja isto uključim! od kolege maverick-a sam dosta puta kupovao! I svaki put sam bio zadovoljan, jedino što jednom paket nije došao potpuno čitav! Tako da, kolega, sve 5, samo možda malo više pažnje kod pakovanja. :) ali inaće, sve ok
 

maverick

Član foruma
Decki Vi ocito ne kuzite koliko god da dobro zapakirate,ako ne izdvojite par kuna vise i ne oznacite na takve pakete da je lomljivo to ce se dogadati... Uostalom kod slozenih objekata tesko da ce i stici sve u komadu jel je sve jako osjetljivo...ne moze se slanje objekata usporediti sa slanjem loksi,vagona, skretnica i tracnica...
 

Stanley

Poznati forumaš
...kako se u pošti odnose sa paketima....slanje objekata je veoma zeznuto jel unatoč vrhunskom pakiranju ne pomaže kad ga poštari frknu sa kamiona...!
Ja ne mogu puno govoriti o svojim iskustvima jer sam samo jednom kupio rabljeni poštanski vagon (od nekog iz Slovenije, stigao je poštom kao preporučena pošiljka i u urednom stanju). Ali kao čovjek koji je svih 35 godina radnog vijeka proveo u Pošti mogu dati poneki korisni savjet.
Točno je, nažalost, da neki od mojih bivših kolega ne cijene svoj posao i ne rade ga kako propisi nalažu. Osobno sam svjedočio kako npr. u Samoboru manipulant ubacuje u kombi pakete s metar-dva udaljenosti kao vreće krumpira, a među njima ih je bilo i s lomljivim sadržajem (pošiljatelj tvornica ''Kristal''). A o tome kako se kanister vina pretvara u bevandu već sam pisao u temi o poštanskim vagonima. Naravno, kada takve uhvate na djelu slijedi trenutačna suspenzija i izvanredni otkaz, no tko bi to sve pohvatao in flagranti…
Osobno bih preporučio da se pošiljka pri pakiranju dobro osigura od potresa kod nepažljivog rukovanja, od pritiska težine drugih pošiljaka itd. Kao što npr. radi modellbahnshop.lippe, to može izdržati i 7 stupnjeva po Richteru. Dobro pakiranje ne traži puno truda, a jamči sigurnost.
Ako je sadržaj pošiljke vrijedniji svakako preporučam korištenje posebnih usluga kao što je izdvojeno rukovanje za paket, a za manje pošiljke vrijednosno pismo. Kod takvih pošiljaka ne treba štedjeti na poštarini. Ja bih, recimo, da prodajem nešto vrijedno iz svoje kolekcije (nemam takvu namjeru) koristio uslugu hpekspresa. Pošiljka se u informatičkom sustavu prati cijelim putem i točno se zna gdje se u kojem trenutku nalazi, pošiljatelj može sâm odrediti rok uručenja (što dulji rok manja cijena), a također se može odrediti da poštarinu plaća primatelj kod preuzimanja pošiljke.
Usluga hpekspresa može se koristiti i u međunarodnom prometu. Da ne duljim, više o tome:
I za kraj još dvije napomene:
- kod primitka pošiljke dobro pregledajte izgled omota (kutije), a ako nađete tragove oštećenja, otvaranja ili prepakiranja odmah se javite nadležnom poštanskom uredu radi reklamacije; u krajnjem slučaju možete odbiti primitak; ako se utvrdi da je sadržaj oštećen tokom prijenosa u Pošti imate pravo na naknadu štete
- da ne ispadne kako reklamiram bivšu firmu podsjećam da Pošta već ima konkurenciju, a tržište je na pragu potpune liberalizacije pa će svatko moći birati operatora usluge kojem najviše vjeruje
O mogućim prevarantima među onima koji prodaju modele ne bih se očitovao, jer takvih iskustava nemam.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Otvorili ste Pandorinu kutiju:palci_gore:
Ja osobno sa nikim nemam losa iskustva,same pohvale.
Sa nekim osobama/prodavacima/kolegama imam bolje rijesen plan otplate nego sa bankom.
Nema ih smisla imenovati,oni znaju na koga mislim.
Ali kada se pocnemo prozivati poimence:palac_dolje:
Smatram da bi svaki clan koji nesto prodaje trebao to uslikati cim bolje kod samog oglasa.
Tko nije siguran neka zatrazi jos fotki,dodatnih informacija.

I opet kada se sve dogovori,tu je najveci faktor :postar:jer sa ciljem da se uspara u ova krizna vremena,paketi vrijedni po 1000 KN
imaju napomenu da vrijede 100 KN.I onda,znam iz vlastitog iskustva,umjesto da provjerim eventualna ostecenja na paketu,ja jedva cekam da
vidim sto je stiglo a znam sto je u paketu.

Mislim da nema smisla da se ocjenjujemo kao kupci/prodavaci jer mislim da nas velika vecina ima najbolje namjere.
 

SPL Guru

Član foruma
Trebate tražiti kao kupac, slanje paketa s naljepnicom LOMLJIVO!!, tada će dostavljač pažljivo rukovati s paketom no to nažalost dodatno košta.

Slikanje modela iz svih kuteva, postavljanje slika na forum i detaljan opis zahtjeva puno vremena koje u zadnje vrijeme namamo.
Zato ja preporučam svim kupcima da kontaktiraju prodavatelja telefonom jer e-mail i PP nije baš pouzdan ako te netko želi preveslati i uvaliti ti ti nešto.

Ja sam imao 1 ili 2 kupnje od ljudi koje nisam nikad sreo i nisam imao loše iskustvo, svaki put sam se čuo telefonom i sve pojedinosti predhodno dogovorio. Pošto puno putujem sa svima sam razmjenjivao iz ruke u ruku, tako je najbolje.

Biti će burza 16.03.2013.g. u ZG pa donesite svi svoje modele, prije dogovorite razmjene i kupnje da izbjegnete neugodna iskustva.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
žao mi je kaj nisam sačuvao poruku koju sam dobio od SBB-CFF-FFS nakon što je preuzeo svoj paket pa da vidite tko je bio neugodan...razumijem njegovu reakciju nakon što je složenu elektranu dobio u komadićima....naime na ovom forumu sam već jako dugo i poslao sam na stotine paketa i nikad nisam imao problema...gospon me je optužio kako sam mu ja tu elektranu poslao potrganu ne razmišljajući kako se u pošti odnose sa paketima....slanje objekata je veoma zeznuto jel unatoč vrhunskom pakiranju ne pomaže kad ga poštari frknu sa kamiona...nikad si ne bi dozvolio da nekome pošaljem tako potrganu stvar, ali zato si više ne dopuštam da kada šaljem objekte da se na paket dodatno ne stavlja oznaka lomljivo koja se naravno dodatno naplačuje....
lijepi pozdrav svima sa kojima sam surađivao!!!

Poštovani kolega, obzirom da vidim da me prozivaš tu, osjetio sam potrebu da ti pomognem i objavim u CIJELOSTI citat svojih "neugodnih" poruka tebi nakon šta sam u paketu dobio smeće; tvoje odgovore nažalost više nemam u inboxu; sljedi citat moje prve poruke nakon otvaranja paketa:

1. poruka

"poštovanje,

trafostanica je stigla, odnosno ono što je od nje ostalo.

ovo šta sam ja danas dobio u paketu nikako ne odgovara onome što je prikazano na slici u oglasu.

paket sam upravo otvorio i unutra ugledao samo KRŠ! sitnih dijelova i izolatora ima svugdje po kutiji i u zgužvanim papirima."


nakon toga je usljedilo naravno tvoje pravdanje.

2. moja poruka:

"razočaran sam totalno i zahtjevam povrat od minimalno 50% uplaćenog, u protivnom ću biti primoran objaviti ove fotke kolegama na forumu.

rečeno mi je da je trafostanica do pola dovršena, ali ne i da je od tog pola dovršenog pola skršeno."


na ovo je usljedila agresivna obrana s tvoje strane.


3. moja poruka:

"drzite me stvarno za budalu. Artikal nije nov! podnice trafostanice imaju poprilicnu patinu od prasine sto je tipicno za stvari koje dugo stoje negdje. Konzultirao sam se s jednim forumasem koji je takodjer kupovao kod Vas i potvrdio mi je da uglavnom prodajete staru kramu.

Sve u svemu, ovo sto sam ja dobio u kutiji izgleda kao da je postar igrao nogomet s kutijom, u najmanju ruku!
U to cisto sumnjam. Artikal nije bio propisno zapakiran umjesto da ste onoliko trake polijepili okolo ( u koju se uzgred receno polijepilo pola sitnih izolatora koje sam trazio citavu vecer jucer) mogli ste trafostanicu poleci normalno u kutiju i nasuti do vrha sitnim puslicama od stiropora koje bi ispunile sve supljine i bilo bi jednostavno nemoguce da se to ovako na ovakav nacin polomi i raspe.
Svi glavni stupovi su rasklimani, neki su kompletno otpali. O sitnim dijelovima da i ne pricam. Totalna steta!!

Sad mi Vi recite sta sam ja u koncanici dobio za svojih 250kn? nemojte misliti da se ciganim za 100kn.... samo ne volim da me netko pravi budalom.

protekla dva mjeseca sam ulozio oko 20000kn u H0 zeljeznicu. Zasto sam uzeo rabljenu Faller trafo stanicu od Vas? vidio sam ju i ucinilo mi se zgodno da uzmem tu kad je vec u Hrvatskoj. Na ebayu sam ju mogao kupiti za 32€ neotpakiranu i sloziti sam, postarina bi mi bila 5-6€ za njemacku (nonstop putujem vani i nije problem preuzeti sa njemacke adrese). Zelite mi reci da sam isao usparati 50kn pa je zato ovo ovako? smijesni ste. Hocete li mi reci da sam uplatio jos 100kn da bi dosla citava?

hrvatskoj posti pripisujem inace veliki nemar.... ali Vama kategoricki tvrdim da trafostanica NIJE usla u kutiju onakva kakva je bila na slici u Vasem oglasu!

imam 36 godina i stvarno Vam nije potreba prodavat mi takve price, i jos jednom, ova stvar nije nova nego stara.

u svakom slucaju, imat cu 5 puta vise posla oko ove nego da sam kupio nov komplet i radio od pocetka..."


nakon ove moje poruke si me popljuvao.


4. moja poruka:

"bilo bi najpravednije da vam ovo posaljem nazad.na svoj trosak naravno i bez da mi ista vracate.
Iznenadili biste se kad bih Vam rekao tko mi je rekao da prodajete starudije.... na zalost ne mogu pogaziti obecanje i odati osobu kojoj sam se obratio za savjet prije nego sam se javio Vama."


nakon ove poruke si me zamolio da ti se više ne obraćam.

5. moja poruka:

"nije mi bila namjera nikoga pa ni Vas osobno napadati... radovao sam se trafo stanici, a prilicno sam se osupnuo kad sam otvorio kutiju, i Vi bi garantirano!

Sta je tu je, bit će gomila posla dovesti trafostanicu ponovno u red. Nadam se da ce na kraju liciti na nesto"

nakon ovoga si mi opetovano razložio svoju teoriju o našoj pošti koju sam na kraju nevoljko prihvatio i napisao ti sljedeće:

6. moja poruka

"navikao sam na svasta kod nas... vec sam imao slucaj da sam platio i nikad nista dobio... nasamaren s hp ekspresom, ovo je bilo jedno vrlo neugodno iskustvo sada, dobio sam potpuno porazbijanu stvar i jasno je da sam reagirao burno... i Vi bi ste... žao mi je ako sam vas nepravedno napao, dakle kriva je hrvatska pošta i ovo je samo potvrdilo sve ono što mislim o ovoj državi, njenim službama i stvarima kako tu funkcioniraju uopće. živio sam 8 godina vani, i nikad ni sa njemackom ni sa svicarskom postom nisam dozivio ovako nesto. sve skupa boze sacuvaj"

na ovo više nisam dobio nikakav odgovor. Na posljetku sam poslao još jednu poruku/upit na koju također više nisam dobio odgovor.

7. moja poruka:

"ah, sta je tu je sad.... imam malo iskustva sa slaganjem objekata maketa.... imam pitanje, jeli preporucljivo koristiti standardno sekundno ljepilo ili iskljucivo ljepilo za modelarstvo? kupio sam revell ljepilo ali sam mislio ove stupove ucvrstiti ponovno sekundnim ljepilom... sta je Vase strucno misljenje?"



E sad mi fino objasni ŠTA JE OVDJE BILO NEUGODNO u ovoj komunikaciji?? Samnom si ovu kupoprodaju razriješio po principu "ko te j..., idemo dalje".

I za kraj još jednom, moguće da su u pošti bacili turu malog nogometa s mojim paketom, uzimam u obzir, ali ostaje činjenica da nisam dobio novu ili "kao novu" stvar nego stvar koja je već odslužila svoje na nečijoj vitrini. A sad SCHLUSS!
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Koristim priliku da pohvalim clana pod nick-om Tony koji je zaista olicenje postenog i veoma korektnog prodavca,koji ce sve uciniti ne bi li izasao u susret svakom hobisti koji se interesuje za modele iz njegove Vitrains kolekcije.Jos jednom,pravi sampion u saradnji!!!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Hmmm vidim da ima sve više poklonika FS modela,a nije se tako činilo ispočetka!
Drago mi je da kolegi Toniju ide prodaja jer je dečko perfektan i pošten.
Iskoristite priliku dok ima još modela jer ovako kvalitetne modele i po toj cijeni više nikada nećete kupiti.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Nije bilo presudno to sto su modeli Vitrains-a mahom FS,presudilo je to sto sam kupio vrhunske modele po zaista popularnim cenama!Inace preferiram OBB i DB u epohi III i IV.Takodje svima preporucujem da svoje kolekcije obogate barem po jednim Vitrains modelom!
 

bubla

Član foruma
Ja imam 6 modela Vitrains i svi su mi odlični.., ali mislim da je kolega Toni daleko ispred tih modela.. Sve moje pohvale prema njemu kao čovjeku..:)
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Također, moram se i ja pridružiti javnim pohvalama na račun kolege Toni-a! Ja sam već nabavio 20 modela od njega u 3 navrata, i planiram još par svakako! Suradnja je odlična, kao i cijena, i plus to da sam svaki put dobio nešto gratis... Na tako ugodno surađivanje i kupovinu se ne naleti često! Sve Pohvale...
 

Lost Train

Član foruma
Evo da se i ja pridruzim pohvalama.Svaka cast Toni ugudno sam iznenaden modelima,komunikativnoscu,poklonima.HVALA......
 

vedran brucic

Novi član
Do sada sam putem foruma kupovao samo od kolege Zorana ST i imam samo riječi pohvale za njega.
Modeli su u izvrsnom stanju, čisti i zapakirani tako da im nebi ništa bilo ni da ispadnu iz aviona.
Također bih nadodao kako mi je kolega nekoliko puta izašao u susret spuštanjem cijene što a nije trebao...
Svaka čast Zorane i pozdrav svim forumašima
Vedran Zg
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Prvi put sam HO materijal, vozni park kupovao od ovog naseg kolege i sve pohvale za Ducko 74:palci_gore:.

Lepo upakovano stiglo postom.Sigurno cu kupiti od njega jos stvari sta bude za mene interesantno.
 

shrasto4

Član foruma
Moram i ja da pohvalim neke naše članove foruma, a to su: SPL GURU, MrVIRUS, VULE, MMATJA i ANTHOVLAK. Ljudi su zbilja za sve vrste dogovora i načine plačanja. Svaka im čast...
Pozdrav.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Pozdrav svima. Nekako svi pišu iskustva kao kupci a malo njih ili uopšte ne kao prodavači. Evo onda mene prvog. Uvjek sam pokušavao napraviti sve kako treba. Ljudima vjerujem bar do sada sam ali sve ima svoj kraj. Priznajem, da sam si za to kriv sam baš zbog poverenja ljudima sa kojima sam surađivao. Tsko se desilo da sam zbog prošlosti i dobre suradnje slao članu Mr.Virus robe za oko 60 eur/od toga 6 eur poštarine/ . Zamolio me da če platiti posle primitka. Evo robu ima več tri sedmice možda čak više a novca nema. Vidim, da prati forum, slao sam mu 3 PP i bar 3 maila ali bez ikakvog odgovora. U tom vremenu nekako bi mogao odgovoriti ili se varam. Zbog svega toga u ovom postu molim moderatore da izbrišu sve moje postove pošto neču više učestvovati u forumu gde ljudi nemogu biti fer. Drugo ne mogu dodati. Pozdravljam sve s kojima sam bilo kako kontaktirao . Želim svima što više ugodnih trenutka kod hobija i poduka nemojte slati robu ako vama ne plate.
pozz
 

MrVirus

Poznati forumaš
Kasti pozdrav,
nije da sam se ugodno iznenadio kad sam se probudivši vidio ovaj tvoj post. No, kako ne ostajem dužan na napade tako neću ni na ovaj tvoj post. Točno je da si mi poslao robu po dogovoru, te da sam rekao uplatiti po primitiku ili po hvatanju vremena zbog obaveza na poslu koji me vodi kroz cijelu Hrvatsku. Privatne probleme neću ni iznositi, jer to svakako ovdje se ne treba nikoga ticati. Svaku tvoju robu sam platio na vrijeme i po dogovoru, čak sam ti izlazio u susret na način da mi šalješ PR u Sloveniju, što mi u konačnici nije previše pojeftinilo kupljene stvari. Preko mojih preporuka si prodao sasvim solidnu količinu robe na ovom forumu, a i meni nisi davao prevelike popuste, tako da sam te u to ime molio za uslugu. Točnije, roba je kod mene 2 tjedna tako da ne možeš govoriti o tome kako je duže od 3 tjedna. Ne želim uopće zalaziti u odnose sa drugim kolegama i eventualnim problemima oko kupoprodaje, te plaćanje robe...
Što se tiče moje "vidljivosti" na forumu, skypu, gmailu i ostalim društvenim mrežama ne znači da sam fizički uz računalo pošto imam jedno stolno računalo koje radi 24 sata dnevno i preko njega sam logiran na sve moguće stranice koje posjećujem. Ukoliko imalo razumiješ način korištenja tih aplikacija i servisa trebao bi znati da sam mogao i "ugasiti" svoje statuse na kojima sam OnLine i tako bih bio nevidljiv, kako tebi tako i drugima...
Nažalost zbog tvog nestrpljenja u komunikaciji samnom napravio si to što si napravio, iako sam pripremio uplatnicu za poštu bit ću bezobrazan do kraja i razmislit ću uopće o tome da izvršim uplatu ili ne...
A što se tiče tvoj odlaska sa ovog foruma trebalo bi se znati da ja nisam glavni razlog tome, već neslaganje sa drugim kolegama forumašima i tvoje uvredljive naravi.
Ne bježim od prozvanosti, ali se treba znati i druga strana, a za dublje rasprave nije niti mjesto niti vrijeme...
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Imali smo dogovor, obečao si ali obečanje nije ispunjeno a odogovarao ni ni na pp ili mail Jeli to istina ili ne..Šta dalje diskutirati. Izlazak iz foruma ionako neče biti neka šteta za ostale forumaše . Ja sam svoje ispunio a ti nisi. Ali si se javio odmah posle tog mog posta. Ako če ti biti lakše zadrži novac sada je lako reči imao sam pripremljenu uplatnicu. Ne vjerujem da si bi svih 14 dana toliko zauzet da nisi stigao ispuniti svoje obečanje.
pozz
 

wiggum

Veteran foruma
Ovako, ajmo malo smiriti strasti za početak i rasčistiti jednu bitnu stvar. Ovaj podforum "Prodaja" je tu za služenje isključivo na vlastitu odgovornost!
Evo izvoda iz pravila:
Prodaja i kupnja predmeta preko ovog oglasnika je isključivo na vlastitu odgovornost!

Sve što kupite, prodate i sl. radite na vlastitu odgovornost i nemožete kriviti forum malezeljeznice da su krivi za loša iskustva. To je rizik na kojeg smo upozorili i kojeg trebaju svi biti svjesni. Tako da kasti molim nemoj otići od foruma jer mi ostali nemamo apsolunto ništa s time. Nemoj da zbog privatnih loših iskustva trpi cijeli forum. To što imate nerazrješeno, pokušajte riješiti da dobiješ novac, a ne da odeš s foruma. Tvoj odlazak neće ništa riješiti.

A opet se nameće pitanje zašto uopće nekome ideš slati nešto na povjerenje? Da li nisi ništa naučio na greški Slavka Jovanovića od prije godinu dana: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?p=151102#p151102 ? Može 20 puta transakcija proći uredu, ali dovoljno je da jednom zaškripi pa neće više biti dobro. Oko tih plaćanja se nesmije nikada raditi iznimka!


Kastiju i Mr.Virusu želim da na obostrano zadovoljstvo riješe problem, a mi ostali ih pustimo da sami riješe problem.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh