JŽ 666 By Slavko Jovanovic

creativeduck

Novi član
alsbgd kaže:
Iz radionice, nama poznatog modelara G. Slavka Jovanovica,
izlazi nam jos jedna dobro poznata serija lokomotive....
Radi se o seriji JŽ 666. Lokomotiva je livena iz resina, sa dobro
poznatim Mehano pogonom, i zamajcem!!! ;)

Model ce biti uskoro dobavljiv i to u svim izvedbama:
JŽ, kao istorijska (Dinara, Kozara, Sutjeska i Neretva)
JŽ, kao saobracajna, i ŽS (Železnice Srbije)

Pozdrav svima
Voleo bih da pitam, da li ce uskoro biti postavljene fotke modela, posebno me interesuje unutrasnjost modela jer, koliko sam primetio, na trzistu se moze naci stvarno svasta. Konkretno bih pitao da li se ovde radi o pogonima 'Mehano' ili 'Mehanotehnika'?
 

creativeduck

Novi član
alsbgd kaže:
Cena ce biti nesto niza od 661, cena nije jos formirana,
tako da necu da nagadjam!!!

Znaci, ako 661 modelara Slavka Jovanovica kosta 175 Eura, ovaj model bi mozda mogao da kosta 150?
 

creativeduck

Novi član
alsbgd kaže:
Sto se mehanike tice, isti je sistem kao kod lok. 661,
stim sto G. Slavko ne koristi modele sa asimetricnim
postoljima, vec sa simetricnim... Pa ih sam preradjuje
u asimetricna ;)
Slike??? Bice slike i unutrasnjosti lokomotive, cim
budem isao kod Majstora Jovanovica...

...E, da... Potegla se tema o lok. za maerklin sistem...
Sve Slavkove lokomotive moguce je naruciti i za
trosinski sistem!!! ;)

Ko voli nek izvoli....

Ovo me bas zanima a nikako ne mogu naci gde se to povela diskusija o maerklin sistemu.
Ima li ko link na tu temu?
 

alsbgd

Član foruma
Postovanje creativeduck, i dobro dosao na forum.... Sa obzirom da su ti ovo
prva tri posta, nastup ti je malo agresivan, pa sticem utisak da imas nesto
protiv ove lokomotive....

Posto si mene licno citirao, red bi bio i ja da ti odgovorim... ;)
creativeduck kaže:
Pozdrav svimaVoleo bih da pitam, da li ce uskoro biti postavljene fotke modela, posebno me interesuje unutrasnjost modela jer, koliko sam primetio, na trzistu se moze naci stvarno svasta. Konkretno bih pitao da li se ovde radi o pogonima 'Mehano' ili 'Mehanotehnika'?

Jako, jako skoro nas ocekuju slike unutrasnjosti lokomotive... Znaci kako isgleda pogon, vesanje pogonskih blokova, i sl. stvari!
To sto si reko da se na trzistu moze naci svasta, je apsulutna istina... ;) Ljudi u najavi svasta pricaju, lazu, mazu a kad
dodjemo do konkretnih stvari onda nista... Slavko ipak do sad nikada nije podvaljivao... ;)
S obzirom da ce pogon biti slican kao kod dobro poznate lok. 661, koja je napravljena u vise o 300 primeraka, i niko se nije
zalio... A, to da li je mehano, ili mehanotehnika, to je sasvim sve-jedno, jer bitno je da su postolja predhodno bila simetricna
a Slavko ih naknadno prepravlja... Ipak je to samo mehano(tehnika) ne moze se ocekivati da povuce 50 vagona...

Idemo dalje...
creativeduck kaže:
Znaci, ako 661 modelara Slavka Jovanovica kosta 175 Eura, ovaj model bi mozda mogao da kosta 150?

Cena jos uvek nije formirana, tako da ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim kolika ca tacno biti... Ali da vrtece se tu negde oko
150eura!!!! sto mislim da je sasvim pristojna cena za ovaj model... :palac_gore:

creativeduck kaže:
Ovo me bas zanima a nikako ne mogu naci gde se to povela diskusija o maerklin sistemu. Ima li ko link na tu temu?

robogovi4 kaže:
Pozz,
evo imam i jadno pitanjce; jel se tu bu kaj dalo "iskemijat" i za nas Merklinaše il ostajemo :(

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=1183&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=1183&start=50</a>
Nadam se da mi neces zameriti sto citiram tudju temu...

creativeduck nadam se dasi zadovoljan sa odgovorima...

Pozzz Igor!!!
 

alsbgd

Član foruma
Nakon duzeg vremena, lokomotiva JŽ/ŽS 666 je zavrsena...
Dostupna je za narudzbine, u sve 4 izvedbe JŽ-a,kao i sve 4 ŽS-a po ceni od 138e.

Kao sto smo vec pricali, pogon je Mehano(tehnika), ima zamajac, i LED osvetljenje
za poziciju (ne zavisno od smera) i reflektore (u smeru kretanja)... :o
Naravno moguca je izvedba za Maerklin sistem!!!!!

Al, da krenemo sa slikama... Idemo redom... Prvo JŽ!!! :)

Ispis na ćirilici...

...Pa latinica...

...Kako to izgleda iz bliza...


...Tu su sve ostale verzije...
 

Attachments

  • DSCN4468_resize.JPG
    DSCN4468_resize.JPG
    155.8 KB · Pregleda: 218
  • DSCN4472_resize.JPG
    DSCN4472_resize.JPG
    154.2 KB · Pregleda: 216
  • DSCN4469_resize.JPG
    DSCN4469_resize.JPG
    152.9 KB · Pregleda: 212
  • DSCN4471_resize.JPG
    DSCN4471_resize.JPG
    158.1 KB · Pregleda: 214
  • DSCN4475_resize.JPG
    DSCN4475_resize.JPG
    171.8 KB · Pregleda: 215

alsbgd

Član foruma
Da predjemo na aktuelnu ŽS verziju...


...Kako izgleda kad svetli... :)

...Sada dve na okupu...
 

Attachments

  • DSCN4466_resize.JPG
    DSCN4466_resize.JPG
    149.9 KB · Pregleda: 202
  • DSCN4464_resize.JPG
    DSCN4464_resize.JPG
    103.5 KB · Pregleda: 205
  • DSCN4467_resize.JPG
    DSCN4467_resize.JPG
    153.3 KB · Pregleda: 198
  • DSCN4474_resize.JPG
    DSCN4474_resize.JPG
    137.1 KB · Pregleda: 197
  • DSCN4477_resize.JPG
    DSCN4477_resize.JPG
    186.3 KB · Pregleda: 198

alsbgd

Član foruma
...I jos malo...

...Isopd suknjice su svi rezervoari...

...I, konacno ono sto neke najvise zanima, a to je pogled na unutrasnjost!!!


To bi bilo sve. Komentari i kritike su dobro dosle...
Sve informacije oko narudzbine uskoro cete imati na http://asalat.50megs.com/
 

Attachments

  • DSCN4479_resize.JPG
    DSCN4479_resize.JPG
    164.9 KB · Pregleda: 203
  • DSCN4481_resize.JPG
    DSCN4481_resize.JPG
    148.2 KB · Pregleda: 208

matija

Član foruma
Ne bih da budem veliki kritičar, jer uglavnom kritike nisu dobro došle. Drago mi je da se na ovom našem jadnom tržištu(mislim na domaće modele EX YU) ipak nešto dogadja. Svaka pohvala za model da je uopšte izišao, ali ne mogu da ne konstatujem veliku grešku, za mene neshvatljivu, a nije neispravljiva. Naime radi se o boji. Na susednom forumu je svojevremeno bila žestoka i duga diskusija na temu kako je bila obojena izvorno lok.666. i došlo se do pouzdanih informadija, ima čak i šema bojenja. Plava je tamnija od sadašnje ,što je i na modelu uradjeno, sad o nijansi je glupo govoriti jer ovo je fotografija i teško jeproceniti koliko je to tamnije. ali frem je bio tamno siv dok je na modelu tamnije plavo od kutije, ne znam zašto, i krov je bio svetlo siv a ne srebrne boje. Nadam se da ova dobronamerna kritika neće nikoga uvrediti, ainače svaka pohvala za inicijativu i za model. :palac_gore:
 

alsbgd

Član foruma
Slazem se sa tobom Matija, da boja nije bas korektna za Tito-vu verziju...
Ali, ipak je ovo handmuster, i tezice se ka tome da se boja ispravi!!!
 

matija

Član foruma
Pretpostavljam da hoće, inače tačno se vidi da ovo nije farbano, hajde da kažemo "provesionalno", nego su korištene dostupne farbe iz sprejeva. ;)
 

damir661

Veteran foruma
Sve cestitke cika Slavku na novouradjenom modelu, sve pohvale za ulozen trud i sl.

Za pocetak ne znam sta bi rekao samo na osnovu slika, ali sudeci po njima moram da konstatujem par stvari koje su mi zapale za oci.

Na prvi pogled mi deluje da je lok jako visoka, pogledajte kolko raonik visoko u odnosu na GIS (ili je prekrako uradjen ili kaputaza ne naleze dovoljno nisko na frem), i koliki je zazor od gornje ivice postolja do sanduka lok, na slikama od ZS verzije se to posebno vidi, deluje kao da kaputaza nije dobro ni stavljena.
Voleo bih da cujem neko objasnjenje u vezi toga?

Na modelu nedostaju neki detalji, pre svega truba na krovu, creva na celima, nadam se da su oni predvidjeni na neki nacin????

I na kraju, za sada ostaje samo da se slozim sa matijom da bojenje na nekim delovima nije bas kako treba, kolko znam nikad 666 nisu imale boju obrtnih postolja, u boji frema lok, to je prvo, zatim misljenja oko boje frema su uvek bila predmet rasprava, a ostaje i ono sto je matija napomenuo za boju krova, ali to treba proveriti.

Ali, ipak je ovo handmuster, i tezice se ka tome da se boja ispravi!!!

Toliko za sada, sacekamo da vidimo dalje, ZS verzija mi je generalno nekako bolje ispala, verovatno zbog jednostavnosti boja i sl, deluje nekako kompaktnije i sl.
u svakom slucaju sam zainteresovan za jednu, jos jedno msve pohvale cika Slavku za trud i ulozeno vreme,sredstva, drago mi je da nam je podario jos jedan lep JZ/ZS model.
 

NClight

Hybernated
Fotka vjerojatno daje krivi dojam, no čini mi se nekako "mekana" po pitanju ploha tj. rubova i spojeva pogotovo na čelima lokse... kao da su zaobljenja ne "prijelomima" veća pa se ne dobije jasan prijelaz između površina. Ponavljam, radi se o dojmu. Čestitke kolegi na odrađenom modelu :palac_gore:
 

SHUCA

Poznati forumaš
damir661 kaže:
kolko znam nikad 666 nisu imale boju obrtnih postolja, u boji frema lok, .
...PA...... :tisina ...Samo treba pazljivo gledati *<8o
Foto Veresic
 

Attachments

  • 666003a1fi.jpg
    666003a1fi.jpg
    141.6 KB · Pregleda: 138

damir661

Veteran foruma
Po ovoj slici ona ima i plavi krov, a slika je negde iz 98-99 na pruzi Markovac-Resavica. Izgleda da kao da je cela lokomotiva sa sve krovom, sandukom, obrtnim postoljima, obojena bila u plavu, a da su se boje na krovu, fremu i postoljima nanosile nakon toga, tako da kada su vremenom izbledile ostale osnovne boje.

krepao_stari1-1.jpg
 

matija

Član foruma
Damire molim te uzdrži se od takvih proizvoljnih komentara. Ovo je snimljneno kada su posmrtni ostaci Tita prevoženi iz Ljubljane za Beograd 80. godine. Iz SAD je došla upravo u tamno plavoj boji kao sa gornje fotografije, a frem u tamno sivoj boji, dok je krov bio malo svetlije siva. Svetlo plavu boju je dobila kada je prešla u redovnu eksploataciju.Tu temu smo davno apsolvirali.
 

damir661

Veteran foruma
matija kaže:
Damire molim te uzdrži se od takvih proizvoljnih komentara. Ovo je snimljneno kada su posmrtni ostaci Tita prevoženi iz Ljubljane za Beograd 80. godine. Iz SAD je došla upravo u tamno plavoj boji kao sa gornje fotografije, a frem u tamno sivoj boji, dok je krov bio malo svetlije siva. Svetlo plavu boju je dobila kada je prešla u redovnu eksploataciju.Tu temu smo davno apsolvirali.

Pogresno sam se izrazio, svakako se ovo sto sam napisao odnosilo na sliku koju je stavio Shuca, slika sa 666-003 i 004 je svakako sa povratka iz Ljubljane, (nalazi se u knjizi " Titova poslednja bitka ")
 

matija

Član foruma
Vidiš ja sam taj koji stalno kuje neke teorije zavere na susednom forumu, medjutim jako bih voleo da znam zašto su nestale fotografije sa originalnim šemam bojanja koje smo krvavo iscedili, jer posle žestoke i dugotrajne diskusije o originalnom bojanju, član tog foruma SV 410 je postavio dokument u kom se vide originalne boje, tog posta više nema, a mogao ga je ukloniti jedino moderator (sv 410, u što čisto sumnjam), ili globalni moderator. Zašto je to uklonjeno i ko je uklonio ti sabiraj i oduzimaj, a ja ću biti i ostati kovač teorije zavera. Inače bila je i tabela sa tonovima boja, to na žalost nisam arhivirao.
 

Attachments

  • 6663gy2.jpg
    6663gy2.jpg
    183.1 KB · Pregleda: 83

SHUCA

Poznati forumaš
Meni,ovako matorom,nikako NIJE jasno ZASTO JE toliki problem prihvatiti cinjenicu da su lokomotive 666
nakon prispeca (ona fotka sa crvenim raonicima) bile na
jos 3 i slovima TRI prefarbavanja !!!
Prvu promenu bojenja su dobile pri postavljanju naziva i grba,
drugu pri prelasku u redovnu sluzbu sa natpisima Jugo...zel...(jedna nijansa t. plave)
i trecu kada su natpisi skinuti i po PRVI put dobila svetlije plavu nijansu
od svih dotadasnjih :zvizdi:
Garnitura P.V. je takodje menjala boju pri poslednjoj reviziji...u svetliju nijansu!
Sve je lepo foto-dokumentovano, samo treba :shock: :shock: :shock:
da pazljivije gledamo !
 

matija

Član foruma
Shuco, možda nisi pratio temu, ali ti toplo preporučujem da posetiš ovaj link: http://www.railserbia.net/forum/viewtopic.php?f=9&t=95 i kompletnog ga prelistaj. Ova fotografija koju sam ja postavio i još nekoliko njih, sa tačnim brojem i opisom bojanja koja je naneta na lokomotive još u Americi(inače postavio ih je SV 410tada se i učlanio na forum.), su jednostavno nestale iz te teme. O tome se radi. Ko ih je uklonio i zašto? Šta sam ja paranoik, kovač neke teorije zavere?
 

SHUCA

Poznati forumaš
Matija,znam o cemu hoces reci....ja sam sacuvao tu semu boja i mislim da sam je i postavio negde na ovom forumu,
(ne mogu se setiti gde :hmmm ) ali....
evo ponovicu da je i ti arhiviras :palac_gore:
 

Attachments

  • i 666 emd  color.jpg
    i 666 emd color.jpg
    108.2 KB · Pregleda: 57

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh